PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o rade



TomPL
14-02-08, 19:45
Witam. Problem z jakim sie zwracam do was nie jest moim problemem, kolega prosił mnie abym tu napisał w jego sprawie.

A wiec.
Mój kumpel (lat 22) ma problem z masą jest troszkę za okrągły przy wzroście 165 cm wzrostu waży 88 kg (taka kulka ;D ) w bicepsie ma 40 cm ale o dziwo nie sam tłuszcz, łapa ogólnie umięśniona mimo że wcześniej mało co ćwiczył

Cwiczy juz miesiąc, takie ćwiczenia ogólno rozwojowe, wszystkie partie tak delikatnie, aby przyzwyczaić organizm do normalnego trenigu.

I w tym miejscu zaczyna sie problem, nie wiem co mu doradzić, czy lepiej zeby ćwiczył planem na rzeźbę czy na mase. Zakupił sobie l-karnityne i hmb na miesiąc w przyszłym miesiącu dokupi ewentualnie inne odżywki, albo to samo - jego wola.

Co radzicie?? Jaki plan??



Pozdrawiam

drugs
14-02-08, 20:36
ale troche dziwne pytanie,co on chce żezbe czy mase dalej?

Nuru89
14-02-08, 21:06
Mozna sie domyslic ze chodzi o spalenie tego tluszczyku ;) rzezba + areoby ( rowerek, bieganie itp....) Moze lepiej by bylo spalacz kupic albo polaczyc go z l-karnityna...

TomPL
14-02-08, 21:27
moze naprawdę nie zrozumiale napisałem jak tak to przepraszam. Chodziło mi czy lepiepiej waszym zdaniem aby jechał planem na rzeźbę czy na masę.

Przy jego warunkach jak zacznie jechać masę to jeszcze bardziej sie roztyje?

A co do biegania itp to podobno praktykuje.

SEBAN
14-02-08, 21:43
Ja bym radził aeroby i dieta niskowęglowodanowa z przewagą białka.Najpierw ogólnorozwojówka,a potem trening masowy.

Paton
14-02-08, 22:39
Najpierw niech zrobi wycinke odlozony tluszczyk trudniej spalic. Pozdrawiam

TomPL
15-02-08, 02:13
wycinke ???

Paton
15-02-08, 07:34
Wycinka = Rzezba :)

Frank
15-02-08, 12:20
Paton dobrze mowi. Niech spali teraz troche tluszczu do wakacji zeby przylansowac na plazy. A po wakacjach za robienie masy niech sie bierze.

hans87
15-02-08, 14:08
Ja tez sądzę że niech się bierze za rzeźbe + aeroby 3x w tyg po 40 min, do tego zdrowe odżywianie i bedą efekty. Pozdro