PDA

Zobacz pełną wersję : jak mam cwiczyc w wieku 13 lat?



mateusz12115
13-02-08, 20:17
mam 13 lat. cwicze codziennie od 1,5 roku. waze 53 kag i mam wzrost 171cm.
cały czas robie prawie te same cwiczenia: biceps,triceps,klatka- codziennie, co 2 dni plecy,brzuch i nogi. wyciskam sztanga(20kg) na ławce i stojac; hantle (6kg). od czasu do czasu pompki i przysiady z obciazeniem. niestety miesnie od tego czasu mocno mi nie urosły. co mam robic? czy moje postepowanie jest dobre i czy w tym wieku moge zazywac odrzywki itp? z gory dziekuje za odpowiedz.

Paton
13-02-08, 20:23
w tym wieku przystopuj z lekka aby nie przychamowac wzrostu, nie lap sie za suplementy zacznij od tego zeby ci mama robila kotlety. A co do cwiczen rob trening domatora podany tutaj: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

Frank
13-02-08, 21:55
Paton dobrze mowi. Nie bierz sie za zadne suple tylko trzymaj zdrowa miche. Zluzuj troche z tymi cwiczeniami bo wiecej szkody niz pozytku z tego bedzie. Mlody jestes jeszcze bedzie czas na rosniecie.

oSiŁeK_sNd
13-02-08, 22:19
dobrze Ci chlopaki radzą, zadnych suplementow, to pewne, ale jak juz taki zajarany na to cwiczenie jestes a chcesz sie rozrosnac chociaz troche to po prostu nie cwicz codziennie...bo miesnie rosną kiedy odpoczywasz a nie kiedy je ćwiczysz, ćwieczenia to tylko bodziec do zapoczątkowania rozrostu jakichkolwiek mięśni.pozdro

zapytajnik
14-02-08, 22:59
jak wyzej.... zrob sobie jakis 3 dniowy planik np. poniedzialek klatka+ tric, sroda grzbiet+bic a piatek bary i ewnetualnie nogi... masz duzo cwiczen z hantelkami w atlasie http://www.kulturystyka.pl/atlas/ nie przesadzaj z cwiczeniami, jetes mlody...na suple jeszcze przyjdzie czas...pozdro

radon
14-02-08, 23:10
3 dni w tygodniu
3 cwiczenia na duze partie miesniowe
2 cwiczenia na male partie miesniowe
unikaj cwiczenia obciazajacych kregoslup po to aby nie pochamowaly Ci wzrostu i tak jak koledzy suple za pare lat jak juz bedziesz oczytany i doswiadczony bo nie sztuka naladowac sie suplementami