PDA

Zobacz pełną wersję : biceps nie rośnie, jakie ćwiczenia robić?



yaro09
13-02-08, 19:27
mam taki problem ze biceps mi rośnie bardzo powoli... jesli chodzi o trening to mam robie biceps 2 x w tygodniu po 3-4 serie x 10-8 powtórzen. cwicze tylko na łamanej sztandze stojąc i modlitewnik. moze zacząć ćwiczyc na prostej sztandze? moze należy trzymac ręce szeroko lub wąsko? z gory dzieki za odpowiedzi.

Paton
13-02-08, 19:46
Jezeli robisz dwa razy w tygodniu rob minimum 3-4 dni przerwy, zwieksz róznorodnosc cwiczen, zrob uginanie ramion hantlami z suplimacja zrob wyciskanie hantla na modlitewniku zrob uginanie ramion chwytem mlotkowym, rob wiecej powtorzen nawet do 15 aby wzmocnic palenie miesniowe, stosuj hang time (przytrzymanie w fazie maxymalnego napiecia) oraz ostatnia serie w ktorej wykonujesz 20 pow lekkim ciezarem aby natloczyc jak najwiecej krwi do miesni. Pozdrawiam

Frank
13-02-08, 19:57
Jaki staz? Kiedy ostatnio robiles przerwe na regeneracje? Jak czesto zmieniasz treningi? Po co cwiczysz biceps 2x w tygodniu?

sławo
13-02-08, 20:04
zacznij jechać go tylko raz w tygodniu po max 3 ćwiczenia
a bicek na pewno zachce se rosnąć a nie rzeźbić

yaro09
13-02-08, 20:51
cwicze juz ok 2,5 roku, treningi zmieniam ok co 2 miesiące, mam teraz taki trening gdzie jest biceps 2 x w tygodniu (ok 3 dni przerwy)

Paton
13-02-08, 20:53
Wiec jest ok. Sproboj tak jak doradzilem. Pozdrawiam

Frank
13-02-08, 22:03
wez sie za miche i zmniejsz liczbe treningu bicepsa do 1 w tygodniu

sławo
14-02-08, 17:10
wez sie za miche i zmniejsz liczbe treningu bicepsa do 1 w tygodniu

jak kolega wyżej
przyłóż się do treningu ale max raz w tygodniu to mała partia i bezsensem jest ją męczyć dwa razy w tygodniu

FBH
15-02-08, 14:57
Zrob bicepsowi przerwe tydzien-dwa, pozniej zmien plan, najlepiej wyjeb modlitewnik. Uginanie ramion podchwytem na sztandze prostej, a do tego hantle na lawce skosnej. Ja obecnie w ogole nie robie w planie bicepsu, ani tricepsu. Po ciezkim wioslowaniu i wyciskaniu czuje lepsza pompe.

sławo
15-02-08, 16:54
FBH większej bzdury dawno nie czytałem
większa pompa na bicach po wiosłowaniu widać że nie ciągniesz ciężaru plecami tylko bardzo angażujesz bica

w ogóle jak można z planu wyrzucić bic i tric
i nie pisz takich głupot żeby wywalił modlitewnik bo to jedno z najlepszych ćwiczeń na bicek

Paton
15-02-08, 23:10
Modlitewnik kształtuje kulistosc bicepsu wybija go w gore, uginanie ramion na prostej sztance wspolgra z przedramionami. Nie doradzaj bredni, skoro sam potrzebujesz rad. Pozdrawiam

Nuru89
16-02-08, 09:29
Zrob bicepsowi przerwe tydzien-dwa, pozniej zmien plan, najlepiej wyjeb modlitewnik. Uginanie ramion podchwytem na sztandze prostej, a do tego hantle na lawce skosnej. Ja obecnie w ogole nie robie w planie bicepsu, ani tricepsu. Po ciezkim wioslowaniu i wyciskaniu czuje lepsza pompe.


Modlitewnik to jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze cwiczenia na bica...
Skoro czujesz lepsza pompe po wioslowaniu to chyba nie wykonujesz tego najlepiej technicznie :/ Wogole nie bardzo rozumiem tego posta, wywalic bica i trica z programu treningowego? To brzmi jak zart...

Arek17
16-02-08, 10:26
Kolega FBH ma jakieś nowe teorie :P

Sylwekxxx18
08-02-09, 22:57
Człowieku,ćwicz raz w tygodniu w połączeniu z dużą grupa,rób 3 ćwiczenia po 3 serie....i jak na mase to najlepiej cwiczenia takie jak sztanga prosta,hantle z supinacja i na koniec młotek proponuje,,,,ktoś napisał że modlitewnik,owszem jest dobry,ale na poprawe definicji mięsnia...:rockon:

Sylwekxxx18
08-02-09, 23:01
nie wiem jak można czuc icepsa po wiosłowaniu heheh

pawelek616
09-02-09, 12:06
Nistety też mam taki problem jak autor tego tematu:cry:. Co do moich przedmówców to powiem tak, że niektórym bicek rośniej jak pojebany, i jakim treningiem by nie robili to będą mięli baniak jak skurwysyn. Jakiś czas temu zmieniłem trenig i lekko ruszyło do przodu. Wywaliłem modlitewnik-ćwiczenie typowo na definicje, polecam uginanie gryfem łamanym, uginenie hantlami i młotek. Wszystkie ćwiczenia to duży ciężar, mało powtórzeń i nie zadużo serii.
Nie polecam w Twoim przypadku treningu typu "dojebany jak czołg" Pozdro

hardworkOUT
09-02-09, 12:57
"nie wiem jak można czuc icepsa po wiosłowaniu heheh"

nie wiem jak mozna nie czuc bicepsa przy wioslowaniu [zle wykonywane?]

lukasz231
09-02-09, 13:05
No właśnie. Jak w swoim planie FBW wyrzuciłem bicka właśnie dlatego,że w pozostałych ćwiczeniach pracuje. I zaczął lepiej rosnąć!

czuwajista
09-02-09, 13:12
Panowie a jak to jest z tą sztanga łamaną.. W KIF-ie jest napisane że im węższy chwyt to robimy na długość bicepsa, a zaś w atlasie ćwiczeń na odwrót sam już nie wiem.

sts
09-02-09, 13:18
bo wszędzie inaczej piszą tak jak z wyciskaniem w atlasie piszę że 1-3 cm nad sutkami a gdzie indziej że na linii sutków a jeszcze gdzieś że na linii obojczyków