PDA

Zobacz pełną wersję : Rzeźba ?



exclusive
05-07-06, 23:44
Moj tata chce spalic troche tluszczu z brzucha i lekka rzezbe sobie wyrobic. Bedzie robil A6W ze mna . a co do cwiczen? bo ja o rzezbie nie mam pojecia ;] podajcie mi konkretne cwiczenia, ile , ile powtorzen , dodam ze mam podst sprzet lawka atlas sztangielki itd... z gory thx ;)

degustator
05-07-06, 23:49
wszystkie normalne cwiczenia jakie sie da tylko powtorzenia po ok 20 i wiecej serii trening proponuje ok 4 razy w tygodniu. trzeba sobie powiedziec od razu ze sae cwiczenia nie dadza ciekawych efektow bez dobrej diety. oblicz swoje zapotrzebowanie na kalorie i zastosuj deficyt ok 500 kcal

przemo20
06-07-06, 00:03
Jeszcze taka podpowiedź - nawet jak ćwiczysz na rzeźbę, to na początku każdego treningu np. na klate:
ćwiczenie podstawowe musi być pierwsze, w celu utrzymania masy mięśniowej, a potem można zastosować ćwiczenia bardziej izolowane.
Powinno to wyglądać tak:
-Wyciskanie sztangi na ławce "lekko" skośnej 4x 12-10-8-6pow. (pobudzamy zarówno górną jak i dolną część klatki pierwskowej, mała ilość powtórzej, w celu pobudzenia także innych bodźców).
-Rozpiętki z hantlami na poziomej ławce 4x 20-17-14-12pow. (tu już rzeźbisz mięśnie)
-Wyciskanie na atlanie 4x 25-20-15-12(wspominałeś, że masz atlas więc polecam wszystkiego rodzaje ćwiczenia na maszynach jeżeli chodzi o rzeźbę).
Podobnie z innymi grupami mięśniowymi:)
Oczywiście, ważna jest dietka jeżeli chodzi o rzeźbienie mięśni...ale o tym to już w dziale dieta...POZDRO :wink:

sławo
06-07-06, 08:29
nie jest wymagana tak liczba powtorzeń można zrobić np.trening na siłę włąsnie w celu utrzymania masy mięśniowej i zastosować aeroby nie wiem ile masz tego fatu do zrzucenia
ale trzy razy w tygodniu powinno być ok
aeroby z rana albo zaraz po treningu

chyba nie muszę mówić o diecie