PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kreatyna?



rgolanski
12-02-08, 20:32
Witam zastanawiam się nad dwoma:

- Creatine mieronized 200 mesh + taurine 400g ( Gratis 500d Dextroze) 65 zł
- Creapure + ALA + B1 500g 83 zł

1.Zastanawiam się czy warto dopłacić parę groszy. Czy dużo lepsze jest Creapure?
2.Czy Dextroze należy brać bezpośrednio po kretynie czy np. po 30 minutach?
3.Czy można zastąpić dextroze gainerem, bo akurat posiadam?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje

Pozdrawiam

Punisher
12-02-08, 20:39
Tak jest lepsze to Creapure, ale jak na pierwszy cykl to normalne starczy i tak efekty powinny być konkretne.
Dekstroza?Zastanów się, dlaczego jest dodawana gratis. Teraz Ci odpowiem: bo kupuje to coraz mniej osób i jest coraz więcej tych osób, które wiedzą, że dextroza nie daje praktycznie żadnych efektów.
Gainer oczywiście możesz dołączyć, a nawet zalecam.
Przeczytaj podwieszone w tym dziale, na pewno będziesz czytał z ciekawością.

rgolanski
12-02-08, 21:03
Czyli zrezygnuje z dextrozy a bedę po treningu brał kratynę + gainer( 78W 20 B) 80g. Jak będę miał wiecej kasy to kupię creapure a jak nie to creatine.

dzięki i pozdro

rgolanski
12-02-08, 21:25
Usłyszałem też taką opinie że dextroza i gainer to dwie różne odżywki i że nie można zastąpić dxtrozy gainerm. Zgłupiałem.

Mieczu93
12-02-08, 21:40
dextroza to cukry proste, a gainer to odżywka węgle-białko-tłuszcze-witaminy. Ale nikt ostatnio nie poleca dextro, więc zainwestuj w gainera. ;)

Prezydent_1c
12-02-08, 21:40
Hehe. Od początku powoli.
Gainer (węglowodany(cukry)-białko)
Dextroza węglowodany (wyłącznie cukry proste)

I teraz dalej pisze jak już sie rozpisałem:
Cukry proste dają ci energie na od 1-5min. (odrazu po zażyciu)
Cukry złożone dają ci energie na od 15-20min. (ok.10min po zażyciu)
Białka myśle że nie musze opisywać.

I teraz ci dalej pisze tak:
Dextroza i gainer to 2 różne rzeczy. Moim zdaniem Dextrozy już nikt nie używa bo jest to prehistoryczna odzywka (o ile można o niej tak powiedzieć) i tylko zawodowca może być potrzebna. A gainer to uzupełnienie diety przydatne i potrzebne.

To tyle.

(wiem że można się przyczepić do tego co napisałem ale pisze ogólnie i wybieram takie klasyczne przykłady żeby kolega zrozumiał )

dexter
12-02-08, 21:52
to juz nie czaje bo z tego wychodzi, że nie warto brać dekstrozy,a przeciez jak ktos ma dobra diete to nie trzeba też gainera. Wiec jak ma sie dobra dietę to nie brać w ogóle tej dekstrozy ? czy moze ja zastąpic np glukoza?

Prezydent_1c
12-02-08, 21:57
Jak masz dobra diete to nie jest ci to potrzebne bo cukry (może cię teraz zaskocze) sa prawie we wszystkim :D Trzeba tylko wiedzieć co jeść ;)
Ja na treningu maltodekstryne pije bo mam zazwyczaj dośc ciężkie przeprawy a zjeść jest coś na siłowni cięzko i można pożniej mieć problemy z układem pokarmowym

rgolanski
12-02-08, 21:58
A i jeszcze kreatynę rozrabiać w soku i do tego porcja gainera tak?

Prezydent_1c
12-02-08, 22:00
Nie :D Pierw napij sie gainera (godzinke przed treningiem) a 30min przed treningiem kreatyna. Po treningu kreatyna odrazu a gainer za 15-20min. A sok dobry do mieszania ;)

rgolanski
12-02-08, 22:02
Godzinkę przed treningiem mam posiłek z ryżu i piersi a gainer biorę jedna porcję 100g 30 min po treningu. Ale kreatynę na wodzie czy soku?

dexter
12-02-08, 22:06
to tez juz nie czaje, czyli nie opłaca sie kupywać tej dekstrozy. Moze inaczej z czym brac najlepiej kreatyne żeby najlepiej sie wchłaniała i zeby "wyciągnać" z niej jak najwiecej?

Punisher
12-02-08, 22:29
Gainer (węglowodany(cukry)-białko)
Dextroza węglowodany (wyłącznie cukry proste)

(wiem że można się przyczepić do tego co napisałem ale pisze ogólnie i wybieram takie klasyczne przykłady żeby kolega zrozumiał )

No to ja się przyczepiam.
Gainer - węglowodany proste i złożone - żeby nie było, że to dextroza z białkiem jest.
Ich proporcje są różne i na pewno mają odzwierciedlenie w cenie. Jednak, żeby się dowiedzieć jakie są jest trudno. Kiedyś próbowałem sie dowiedzieć odnośnie odżywki Treca i nie uzyskałem odpowiedzi po czym, zrezygnowałem z zakupu:)


to tez juz nie czaje, czyli nie opłaca sie kupywać tej dekstrozy. Moze inaczej z czym brac najlepiej kreatyne żeby najlepiej sie wchłaniała i zeby "wyciągnać" z niej jak najwiecej?
Jeżeli chodzi o monohydrat to można np. z gainerem, glutaminą, tauryną.

dexter
12-02-08, 22:35
niedługo prawdopodobnie też wezme sobie kreatynke - to bedzie moja 1 odzywka czy tam suplement ;D chodzi mi o siłę no i kilka kg, dieta oczywiscie jest, a gainera sobie raczej daruje. A tauryna jakie efekty daje do krety ?

rgolanski
12-02-08, 22:35
Kreatyna na wodę czy lepiej na sok?

Punisher
12-02-08, 22:47
Woda.

Podwieszone - tauryna.

dexter
12-02-08, 23:01
ok przeczytałem, czyli
- kreatyna z wodą + do każdej porcji ( 5 gram) dodatkowo 1 gram tauryny, gdyż potrzebujemy dziennie 4 gramów, a przy dobrej diecie połowe z tego dostarczamy... czy teraz juz dobrze rozumie?

rgolanski
12-02-08, 23:11
A co myślicie o połaączenie kreatyny z WHEY AMINO +BCAA +GLUTAMINE +TAURINE

http://allegro.pl/item307375806_whey_amino_bcaa_glutamine_taurine_me ga_hit.html

czy lepiej dokupić czystą taurynę w większych dawkach?

Punisher
12-02-08, 23:16
To są aminokwasy. Można połączyć jeżeli dietę masz bardzo dobrą. Jeżeli nie, to zamiast tego gainer/białko. A jak masz dużo pieniążków to kreatyna+białko/gainer+aminokwasy.

rgolanski
13-02-08, 13:17
Zdecydowałem się na Crepapure + ALA + B1.
Lepiej dorzucić aminokwasy czy taurynę? Gainera już mam.

respective
15-02-08, 12:39
wg mnie taurynę

Karbi
15-02-08, 13:16
to jak już jesteśmy przy tym, żę tauryna jest dobra przy kreatynie, to co powiecie o dextrozie z olimpu, ktora ma dodatek tauryny? ja slyszalem ze dobrze jest po treningu wziac kreatyne i tą dextroze z tauryną, zeby uzupelnic glikogen, a gainera dopiero 40 minut po treningu...

Punisher
15-02-08, 14:04
Nie inwestuj w dextrozę, tylko w carbo.
Na lepiej Ci to wyjdzie.

respective
15-02-08, 14:14
to żebyśmy wiedzieli na czym stoimy powiedz jakie możesz fundusze na to przeznaczyć?

rgolanski
15-02-08, 16:11
a co myślicie o jabłczanach? np reactor pro 3 TRECA?
Ponoć masa nie spada poźniej jak po monohydrancie, lecz przyrost masy jest mniejszy. Czy to prawda?

dexter
15-02-08, 16:38
to czy i ile zostanie to zalezy od diety. Jak masz dobrą to wszystko zostanie po mono.
Ja sie zdecydowałem na Zieloną kreatynę z vitalmaxa (proszek) + tauryna (ale jeszcze nie wiem jaka ? )

rgolanski
15-02-08, 16:59
Wiesz znalazłem fajny produkt: dextro juice olimpa. w porcji 35g jest 2g tauryny.

respective
15-02-08, 17:03
a co myślicie o jabłczanach? np reactor pro 3 TRECA?
Ponoć masa nie spada poźniej jak po monohydrancie, lecz przyrost masy jest mniejszy. Czy to prawda?

jabłczan nie wiąże wody tak jak monohydrat dlatego jest stabilniejszą wersją kreatyny, a co do efektów to powiedział bym Ci że wcale mniejsze nie są ;]

rgolanski
15-02-08, 17:06
Czy może mi ktoś powiedzieć czym się różni creapure od zwykłej kreatyny?