PDA

Zobacz pełną wersję : Co jeść a co NIE ??



pkmh
05-07-06, 18:12
Witam...Chyba tak jak wszyscy ludzie udzielający sie w tym wątku mam problem z ułożeniem diety....moze nie tyle z ułożeniem samej diety a z tym co powinienem jeść a czego wogóle nie powinienem "dotykać" :razz: od wczoraj czytam różne artykuły w necie na temat układania diety i wogóle ale chciałbym aby ktos w najprostszy sposób napisał co mam jeśc a czenie nie.... :roll: ...i tak dla przykładu (pomyślałem że tak bedzie najłatwiej) podam wam najczesciej spotykane produkty w moim domu tz. co najczesciej mam w domu do jedzenia i niech ktos napisze mi co jesc a czego nie i ewentualnie kilka wskazówek w co powinienem sie czesciej zaopatrzac :wink:
A więc:
Szynka,ser zolty i bialy, maslo roslinne,konserwy,paprykarz,dzem,kielbasa :razz: ,parowki,steki wieprzowe lub drobiowe (te z biedronki :mrgreen: :razz: )
no i oczywiscie owoce i warzywa....a no i jak sie sprawa ma ze slodyczami?? powinienem je jesc?

degustator
05-07-06, 18:43
slodycze to bomby energetyczne.. to zalezy jaka dietaci potrzeban bo jesli wazysz 120 kg przy wzroscie 170 to nie polecalbym slodyczy :D unikaj fastfoodow wszelakich pizz. pij duzo wody do tego co wymieniles doliczylbym jajka kurze. jedz duzo warzyw i owocow. ciemne pieczywo. to taki wstep. jesli chcesz wiedziec wiecej to musisz obliczyc swoje zapotrzebowanie na kalorie i cel diety

pkmh
05-07-06, 18:48
No już coś 'mniej więcej' wiem....A co do celu mojej diety?? hmmm....wiem tyle,że chciałbym nabrać troche masy ale mam taki problem: Udaje mi sie nabrac masy ale wszystko "idzie" w brzuch i uda a ręce mam chude i nie wiem co robic aby były grubsze :neutral: A co do mojej wagi to wynosi ona 71kg przy wzroscie 184cm....A co z tym zapotrzebowaniem na kalorie?? W jaki sposób mam sie dowiedzieć jakie jest zapotrzebowanie na kalorie w moim organiźmie?

[ Dodano: 2006-07-05, 23:27 ]
Kolejne pytanie :razz: : czy powinienem jeść jogurty,maślanki,serki itp. wynalazki ? Jeżeli tak to czy dobrze jest jeść je codziennie czy moze nie

rafal
06-07-06, 23:07
Tu masz napisane (http://www.e-kulturystyka.info/viewtopic.php?p=2270&highlight=#2270) co jeść, a czego unikać. Punkt 4.

No i jak ułożyć sobie dietę.

degustator
07-07-06, 02:23
Udaje mi sie nabrac masy ale wszystko "idzie" w brzuch i uda a ręce mam chude
jak dobry masz trening to napewno ci nei pojdze w to co mowisz....

HOTVIG
08-07-06, 18:44
Konserw i parówek unikaj jak ognia :!: to tylko tłuszcz i woda a miesa tam czasem tylko 15 % , steki drobiowe wieprzowe - hymm ogólnie powiem tak najlepiej unikac spożycia w dużych ilościach miesa wieprzowego (np ta nieszczęsna kielbasa) czyli ogólnie czerwonego (mielone itp.) bo mało tam wartościowych składników , natomiast drobiowe to co innego szczególnie piersi z kurczaka które są bogate w białko ,

... z tymi słodyczami bym sie nie zgodził nawet jak ktoś chce nabrać masy , ponieważ to bomby kaloryczne i nabierze tylko tłuszczu , ponieważ zawarty tam cukier nie jest odpowiednio trawiony tylko odkładany przez wątrobę jako zapasik tłuszczu.
... co innego cukry proste miedzyinymi fruktoza zawarta w owcach o których wspomniałeś na końcu , a wspomniane przez ciebie "wynalazki" sery , jogurty itp. są pożyteczne bo zawieraja mleko bogate w białko pochodzenia zwierzęcego szczególnie ważne w budowie miesni to chyba tyle..

Pozdrawiam :smile:

pkmh
12-07-06, 22:54
Dzięki HOTVIG odpowiedź konkretna...krótko i na temat :wink: Widze,że mamy "nowego" kumatego forumowicza :smile:

POZDRO

HOTVIG
12-07-06, 23:44
nie ma za co lubie te temaciki więc te forum trafiło mi w gust :D

nie obraźił bym sie jak naciśniesz >>>>> tu <<<<< (http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=1058&p_add=13528) na dobry poczatek mam nadzieje :D Pozdro

pkmh
13-07-06, 00:12
nie ma za co lubie te temaciki więc te forum trafiło mi w gust :D

nie obraźił bym sie jak naciśniesz >>>>> tu <<<<< (http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=1058&p_add=13528) na dobry poczatek mam nadzieje :D Pozdro

bardzo chętnie,ale wyskakuje mi jakiś błąd :???:

HOTVIG
13-07-06, 00:16
to spr&#243;buj normalnie pod moim postem jest przycisk :D no chyba , że admin błęd&#243;w w bazie narobił to inna sprawa :P

pkmh
13-07-06, 00:20
Tak tez pr&#243;bowałem :???: Jednak to admin coś źle zrobił :razz:
DROGI ADMINIE oto jaki mi błąd wyskakuje ----> http://img526.imageshack.us/img526/6231/bd39jt.jpg Prosze cos z tym zrobić :mrgreen: pozdro

Rascal666
16-07-06, 03:06
wniose tylko takie sprostowanie ze cukry proste to wcale zaden pozytek dla nas po za 2 wypadkami rano i tuz po treningu... a chwalona przez niektore osoby fruktoza o bajecznie niskim rzekomo IG de facto cala przeksztalcana jest an glikogen watrobowy po nasyceniu idze cala w FAT i nie jest wykorzystywana dla energii.... (eksperyment na profesjonalych kulturystach zastapienie czesci WW zlozonych na rzecz fruktozy = obfecenie) tak wiec zamiast owocow polecam warzywa i na tym bazujmy jezeli chodzi nam o czysta mase


Szynka,ser zolty i bialy, maslo roslinne,konserwy,paprykarz,dzem,kielbasa :razz: ,parowki,steki wieprzowe lub drobiowe (te z biedronki :mrgreen: :razz: )
szynka ale tylko dobrej jakosci bo zazwyczaj napompowana woda i chemia
ser zolty nie polecam mnostwo fatu zwierzecego ktory spowolni wchlanianie bialka i jest niezdrowy ale na plus jest duza ilosc wapnia; bialy jak najbardziej oczywisice preferujemy ser bialy chudy;maslo wywal z tluszczy to orzechy nasiona oliwa z oliwek itp tloczone na zimno nie rafinowane;konserwy;paprykarz,dzem,kielbasa,parowk i - dont touch it :P; steki wieprzowe lub drobiowe - szamaj

HOTVIG
16-07-06, 18:50
... pewny na 100 % z tą fruktoza to nie jestem , ale przyjeło się od lat , że własnie nie jest odkładana przez wątrobę teraz uważa sie inaczej ? Masz jakieś ciekawe i warygodne badania to zapodaj chetnie poczytam bo mnie zaciekawiłeś Pozdrawiam :grin:

Rascal666
17-07-06, 00:40
duza czesc dietetykow uwaza fruktoze jako "bezpieczny' cukier ale mi wystarcza to badanie na kulturystach jedyna zmiana w diecie bylo zastapienie czesci WW zlozonych fruktoza i zaczal pojawiac sie fat....

pkmh
26-07-06, 20:20
mam pytanie...pomału układam sobie diete na mase..mozna powiedzieć ze juz ja mam,wiem juz mniej wiecej co jesc a czego nie ale powiedzcie mi czy dobrym pomysłem bedzie jeść Musli zamiast płatk&#243;w owsianych? bo to podobne chyba tyle ze w Musli sa jeszcze owoce itp.

sławo
26-07-06, 20:24
będzie to dobrym pomysłem

Xplayer01
26-07-06, 21:25
musli jest jeszcze lepszym rozwiązaniem, co prawda zalezy jakie... ale w musli masz r&#243;znego rodzaju płatki, rodzynki, owoce, itp mozesz jeszcze dorzucac do nich orzechy włoskie, bo w nich znajdują sie zdrowe tłuszcze (omega-3)

pkmh
26-07-06, 21:30
no to gitara,bede wcinał musli..najlepiej bedzie jesc je na sniadanie,jak myslicie???? a co powinienem jesc na kolacje?

Xplayer01
26-07-06, 21:34
oczywiscie ze na sniadanie - płatki to sniadanie mistrz&#243;w... na kolacje białko czyli biały ser lub tunczyk ew. odzywka białkowa...

pkmh
26-07-06, 21:49
odżywek jeszcze zadnych nie biore po pierwsze bo nie mam kasy na nie a po drugie to chyba jeszcze za wczesnie no ale mniejsza oto..chciałem zapytać o tego tunczyka: jaki to powinien byc tunczyk? nie wiem jakie wog&#243;le da sie kupic bo nie kupowalem wczesniej, moze byc obojetny czy sa rozne (np. w oleju itp.) sa jakies salatki z tunczykiem

Xplayer01
27-07-06, 00:06
najlepszy, zawierający samo/najwiecej białka to tunczyk w sosie własnym/w wodzie - odlewasz to co tam jest i jesz... sałatki rybne są dobre, mozna je jesc, ale nie na noc, bo zawiele białka tam nie ma, ale za to są inne wartosciowe rzeczy...

pkmh
27-07-06, 00:30
Czyli na noc najlepiej jeść duzo białka z tego co rozumiem??

A i jeszcze mi powiedz jak to jest z ta dietą ?? :razz: :razz: Jeżeli mam ułożoną dietke to ja mam codziennie jesc to co jest w tej diecie?? Bo takie codzienne jedzenie tego samego to w koncu moze sie znudzic lub nawet obrzydzic....

Xplayer01
27-07-06, 13:16
No zalezy jak trenujesz, tzn o kt&#243;rej godzinie, ale przed ostatni posiłek powinien sie składac juz praktycznie z samego białka, ew małe ilosci węglowodan&#243;w i tłuszcz&#243;w, a ostatni posiłek to juz powinien sie składac w 100% z białka, co prawda mozna tu dac oliwe z oliwek aby to białko dłuzej sie wchłaniało... :)
Co do regularnosci diety, to praktycznie trzeba bazowac na tym samym, ale raz mozesz zjesc marakon z białym serem, drugim razem ryż z piersią kurczaka, itp

Rascal666
06-08-06, 00:01
na noc konieczne bialko + tluszcze ktore spowolnia dodatkowo jego wchlanianie i dadza troche nie fatotworczej energii podczas snu co by organizm nie dziabnal nam kawalek bica :F

LUKI
06-08-06, 12:15
Tom prawda ze najlepiej na noc bialkowo-tluszczowy, aczkolwiek jezeli nasze zapotrzebowanie na tluszcze wyczerpalo sie to nie ma sensu dawac na noc tluszczy jezeli i tak mamy dodatni bilans i wtedy samo bialko wystarczy

Raskus
06-08-06, 12:29
j/w bialko jezeli jest go za duzo to sie wydali a tłuszcz nie. Na noc jak wiadomo bilako, a tluszcz powoduej jeszcze wolniejsze wchlanianie bialka, alen ie warto go dodawac jezeli bilans przekracza kcal tluszczy.

LUKI
06-08-06, 12:53
Raskus no tak nie do konca z tym bialkiem, przy dodatnim to nadmiar idzie w smalec

Rascal666
06-08-06, 15:06
No bo diete sie wlasnie w ten sposob ustala zeby na noc mozna bylo zapodac tluszcze a nie ze jezeli jzu przkracze itd taka gadka jest chybiona pare gram z kazdego posilku sie obetnie fatu i sie znajdzie na kolacje takie to trudne do wykombinowania?

LUKI
06-08-06, 15:11
Rascal a gdzie to wyczytales ze wlasnie tak sie diete ustala?? nie smieje sie ale ciekawy jestem..

Rascal666
06-08-06, 18:52
Luki czytaj ze zrozumieniem

rifet
30-10-06, 08:09
powinno sie jeść dużo jajek ?

mapet
30-10-06, 08:43
powinno sie jeść dużo jajek ?
Nie raczej. Zawodowcy tak robią że jedzą same białka bez ż&#243;łtek np jajecznica z 5 białek i 1 ż&#243;łtka.

LUKI
30-10-06, 16:02
1 zoltko na 1000kcal dziennie i bedzie dobrze, czyli jesli jesz 3000kcal to smialo te 3 zoltka mozesz zjesc