PDA

Zobacz pełną wersję : [Trening] Mięsnie brzucha - Bill Grant



Izba
10-02-08, 20:32
Program ćwiczeń mięśni brzucha wg Billa Granta



Bill Grant, czołowy kulturysta amerykański, słynął z doskonale wyrzeźbionych mięśni brzucha. Pracę nad mięśniami brzucha rozpoczynał na 3 miesiące przed zawodami, ćwicząc wówczas 6 razy w tygodniu, w tym 3 razy wyłącznie brzuch i talię. W serii robił przeciętnie 15-20 powtórzeń, jedynie w skrętach tułowia dochodził do 100. Swój program na mięśnie brzucha, składający się z 5 ćwiczeń wykonywał w dwóch seriach podwójnie łączonych, a jedno ćwiczenie wykonywał osobno. W sumie stosował 6 serii.

A oto ćwiczenia:

#1. W siadzie na tzw. szwedzkim krześle (stołku), stopy unieruchomione, dłonie na biodrach - opusty i unoszenie tułowia z max. amplitudą ruchów. W ćwiczeniu tym zaangażowane są głownie mięśnie górnej części brzucha. W wypadku braku sprzętu usiąść można na zwykłym taborecie lub ławeczce, podsuwając stopy pod szczebel drabinki lub szafę.
#2. W leżeniu tyłem na ławce, dłonie splecione na karku - wyprosty i uginanie nóg tak, aby kolana sięgały do klatki piersiowej. Ruchy powinny być ciągłe, bez zatrzymywania.Oba te ćwiczenia wykonywać bez przerwy wypoczynkowej w 6 seriach po 15-20 powtórzeń.
#3. W leżeniu tyłem na ławce, biodra wystają nieco poza krawędź ławki - unoszenie wyprostowanych nóg. Ćwiczenie wykonuje się w ten sposób, że opuszczając nogi dotyka się jedynie piętami podłogi natychmiast podrywa się je do góry, a następnie zatrzymuje na 3 sekundy w górnym położeniu.
#4. W zwisie na drążku podciąganie kolan do klatki piersiowej. W tym i poprzednim ćwiczeniu zaangażowane są głównie dolne partie mięśni brzucha.
#5. W siadzie na ławce skręty tułowia z kijkiem lub gryfem od sztangi, trzymanym na karku. Wykonać 10 serii po 100 powtórzeń w szybkim tempie.


http://www.bankfotek.pl/thumb/37692.jpeg (http://www.bankfotek.pl/view/37692)
kliknij na zdjęcie a je powiększysz!


Program ten jest bardzo forsowny i wyczerpujący, ale daje doskonałe efekty. Mniej zaawansowani powinni wybrać niektóre ćwiczenia tego programu i wykonać je przy mniejszej ilości powtórzeń i serii.



by Izba. Nie kopiować!!!!!!

Znam jeszcze wiele artykułów i mam dużo zdjęć pod te ćwiczenia pytanie czy pisać te artykuły i wrzucać na forum? Czy dać sobie spokój? Jesteście zainteresowani?
Pozdrawiam i życzę wiele sukcesów.
Izba!

BeHappy
10-02-08, 20:47
no pewnie dawaj moze w koncu znajde cos dla sibie :D

lityn
10-02-08, 20:51
oczywiscie wrzucaj jeszcze :) ja na miesnie brzucha znalem tylko 2 cwiczenia :) ten artykuł mi pomógł i czekam na nastepne:)

Izba
10-02-08, 21:06
A co by Was najbardziej interesowało? Barki, nogi, klata itd? ;>
Znam dobre ćwiczenia na barki ale to jutro chyba wrzuce :)

BeHappy
10-02-08, 21:08
wszystko wrzuc ;)

lityn
10-02-08, 21:08
interesowalo by mnie : nogi barki kaptur triceps. mozesz mi wyslac na priva :) albo zrob tak jak mowi BeHappy :)

Izba
10-02-08, 21:18
lityn podaj mi jeszcze twój staż bo mam ćwiczenie na bica i trica Manuela Perry'ego: w 3 miesiące z 48cm - 52cm. Jest to potężna dawka ćwiczeń, dostępna jedynie dla zaawansowanych kulturystów i przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące ;]

@down

Dasz rade :P serie i powtórzenia się zmniejszy i gitara będzie :)

lityn
10-02-08, 21:20
to niestety musze Cie rozczarowac bo moj staz wynosi zaledwie 3 miesiące :)

Nuru89
10-02-08, 21:42
Bardzo dobre... Nie dawaj na priva tylko jak nie ma na forum czegos podobnego to dawaj do wszystkich ;) Mysle ze kazdego by interesowal ten program na bica... I sam napewno tez bym sprobowal :)

SEBAN
18-02-08, 18:11
Dawaj wszystko co masz i będzie pomocne.....