PDA

Zobacz pełną wersję : Modlitewnik i Klatka



Puchacz!
08-02-08, 15:02
Witam! Przejde odrazu do rzeczy: uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku powinno sie robic na poczatku czy na koncu?? Ja mysle ze lepiej jest to zrobic na poczatku z duzym ciezarem (oczywiscie na swoje mozliwosci) poniewaz jest to bardziej meczace ćwiczenie i bardzo wazne bo "wybija" biceps do gory dzieki czemu jest wiekszy, inni jednak twierdza zeby to robic jako izolowane na koniec treningu. I jeszcze czy klatke lepiej zaczac od wolnych ciezarow czy moze od rozpietek zeby trening byl efektywnijszy?? Z gory dzieki za odp Pozdro!

Paluch
08-02-08, 16:03
kolejnosc cwiczen na dana partie zmieniasz na kazdym treningu..

Nuru89
08-02-08, 17:51
kolejnosc cwiczen na dana partie zmieniasz na kazdym treningu..
Dokładnie...

Sliski
08-02-08, 19:15
to mam pytanko...

przy klatce zaczynać rozpietkami?

Mieczu93
08-02-08, 20:54
kończyć rozpiętkami, żeby rozciągnąć klatke po ćwiczeniach.

Sliski
08-02-08, 21:22
tak myślałem, czyli niewiele do wyboru, zostaje zamiana kolejności hantli i płaskiej ^^

Nuru89
08-02-08, 22:22
Niekoniecznie... Na koniec mozesz sobie dolozyc np 2 serie przeciagania hantli nad głową ( jeśli nie jasno to prosze http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp#10) a rozpietki mozesz robic przed tym lub pomiedzy wyciskaniem sztangi i hantli...

Paton
08-02-08, 23:28
Ja proponuje rozpietki na poczatku klatki a modlitewnik w 3 cwiczeniu. Dlaczego? Poprostu rozpietki rozciagna klatke minimalnie ja meczac zalozmy np 2s po 15pow 20kg daja nam dobry poczatek treningu, reszta cwiczen bedzie wykonywana z wiekszym trudem co da nam wieksze cisnienie i lepsza pompe.

Paluch
09-02-08, 07:57
Rozpietki sa dobre na kazdym etapie cwiczen, byle nie na poczatku. Mozesz je zmieniac dowolnie.
Ja zamiast rozpietek robie wyciskanie sztangi serokim uchwytem.