PDA

Zobacz pełną wersję : białko sojowe



Romek
07-02-08, 21:00
mam pytanie czy bialko sojowe jest tak dobre jak i bialko zwierzece gdyz slyszalem na ten temat wiele mitow i nie wiem czy to prawda bialko sojowe wplywa na rozowj kobiecych hormonow itp. ?? no wiec prosze o wypowiedz expertow ?;D

deskjet
07-02-08, 21:08
cześć

nie jestem ekspertem, ale nie trzeba nim być, by odpowiedzieć na Twoje pytania.

Białko sojowe nie jest tak skuteczne jak zwierzęce. Co do drugiego pytania to jest ono chybione i nie znajduje żadnego uzasadnienia.

tom
07-02-08, 21:17
byly badania ze bialko sojowe obniza poziom testosteronu ale sa i inne z ktorych wynika co innego, wiec nikt dokladnie nie wie jak jest:)

Punisher
07-02-08, 21:20
Może dlatego, że białko sojowe ma mniejszą pulę aminokwasów...

Symu
07-02-08, 21:59
Co do tego, że jest niepelnowartosciowe to napewno. Z drugiej jednak strony sa wspolczynniki przyswajalnosci ktore pokazuja ze jest najlepiej przyswajalne ze wszystkich bialek, no ale mamy takze BV gdzie jest w srodku listy przyswajalnosci wiec hmm... xD

Co do zwiekszania poziomu estrogenu to soja moze pwoodowac to przez fitoestrogeny ktore sa w niej zawarte ale jakis jest ich realny wplyw na poziom estrogenu i testosteronu trudno powiedziec bo badania sie wykluczaja na wzajem.

Shwartz221
08-02-08, 16:34
Sojowe - dla początkujących napewno nie jest złe . Doświadczeni potrzebują czegoś konkretniejszego . Ja osobiscie polecan koncentraty serwatkowego

mocnyblog
08-02-08, 17:41
białko roślinne jest słabsze , ale w połączeniu ze zwierzęcym nadaje sie jako uzupełnienie diety !