PDA

Zobacz pełną wersję : wyciskanie na ławce a mięsnie rąk



hustek7
06-02-08, 13:48
witam,chcę zapytać jakie mięsnie rąk są najbardziej wykorzystywane podczas wyciskania na ławie,kolega który troche cwiczył powiedział mi ze w dużej mierze jest to triceps,tak więc jezeli wzmocni sie trica to przełozy sie to pozytywnie na wycisk???

Rynju
06-02-08, 15:20
zalezy od techniki, jesli ktos ma dobre lapy to gdy zlapie troche weziej to bedzie mogl wycisnac wiecej

lo3
06-02-08, 16:23
moim zdaniem tak
ja zawsze jak robie rekort to lewa ręka idzie dosyc luźno, a z prawą mam juz klopoty.

gedziu
06-02-08, 16:38
Racja najmocnij z mięśni rąk wpływa triceps. Jeżeli wzmocnisz tripola to powinieneś więcej dźwigać na klate. polecam ćwiczenia na tripola : opad tułowia i na wyciągu linkami w dół. pozdro

gedziu
06-02-08, 16:39
moim zdaniem tak
ja zawsze jak robie rekort to lewa ręka idzie dosyc luźno, a z prawą mam juz klopoty.
to jaki masz ten rekord?? mi słabiej też idzie prawa

Marcinek
06-02-08, 17:15
Triceps triceps tutaj wiara dobrze mówi, nawet plan treningowy dobrze klate łączyć z tricepsem (najpierw klata potem triceps) ładnie pompuje i są efekty ja w ciągu 1szych 2ch miesiecy treningu roznica miedzy rekordami to 20kg ;)

s0biech
06-02-08, 19:36
w wyciskaniu na klatke , w lapach duza role pelni triceps jest to miesien ktory pomaga nam wypychac ciezar. w ogulnie wszystkie miesnie sa wazne przy duzych ciezarach, wtedy latwiej i rownomierniej rozklada sie ciezar.

HuGsoN
08-02-08, 16:47
Ja również zauważyłem niewielką różnicę przy ćwiczeniu przedramienia.