PDA

Zobacz pełną wersję : Sama dieta, zero odżywek



Michał W.
06-02-08, 01:23
Witam!
Przeliczam sobie koszty mojego "nabiałkowania" i wychodzi mi, iż jadąc na samej diecie, bez odżywek wyjdzie mi to taniej. I przy okazji się najem(mam dietę redukcyjną. Mając białko i posiłek w jednym zjem mniej kalorii niż w systemie -białko z odżywki + oddzielny posiłek do najedzenia się-.
Z tym, że 99% osób stosuje jakieś odżywki. Nie wiem, wydaje mi się, że nie chodzi o to czy białko jest z proszku czy zjedzenia, grunt, żeby się dobrze wchłaniało, prawda? Rozumiem, że jak ktoś jedzie na odżywkach to a) chce być trendi(oczywiście na tym forum nie ma takich osób) b) nie ma możliwości wypełnić zapotrzebowania samym jedzeniem. Z tym, że ponoć, odżywki białkowe mają właściwości przeciwkataboliczne. Czy tak jest? Białko z jedzenia ich nie ma?
Ważę 80 kilogramów. Powiedzmy, że ustalę zapotrzebowanie na białko równe 2gr na kilogram masy ciała. Jest więc ok. 160gr/dzień.
3 puszki tuńczyka w sosie własnym - 90gr białka
250gr sera białego - 40gr białka
reszta jedzenia(poranne płatki z jogurtem, domowy obiad, pieczywo) - ok. 30gr białka

Mam więc wyrobioną normę z samego jedzenia. Jest ok? Odżywki są mi niepotrzebne jak rozumiem

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć współczynnika wchłanialności białka z tuńczyka, białego sera i kurczaka. Może ktoś dysponuje takimi danymi?

Dzięki za komentarze!

pw
06-02-08, 11:37
Grunt to białko z posiłku.
Wersja B jest ok.
Wersja A jeśli masz zaniżoną ocenę, no ok...
Każde białko ma.
Ważne jest źródło białka.
Białko z sera białego najwolniej się wchłania. Ma kazeinę.
Z kurczaka chyba 4 godziny a z ryby 6 z tego co pamiętam.
Ale to zależ też od wielu rzeczy...

dzako18
06-02-08, 14:58
o qrde 3 puszki tunczyka dziennie to chyba przesada tak mi sie wydaje po tym co ostatnio czytalem zeby jesc 3 puszki tygodniowo ale to juz Twoj wybor mozesz to zamienic np na jajka kurczaka cenowo wyjdzie to samo a co do samego białka to lepiej zjesc posilek niz chemie :-)

Korzon
06-02-08, 20:43
Ciekawy jestem jak długo dałbyś rade tak jeść codziennie po 3 puszki tuńczyka.

deskjet
06-02-08, 20:59
Niektore wypowiedzi PW sa zenujace np. to, zeby szamać płatki z wrzątkiem zamiast z mlekiem.

pw
07-02-08, 00:01
dekjet mam wiedze więc mam też przewagę.
Mam swoje zdanie o mleku i je wyrażam.
Pomijając złe połączenie (o którym pewnie pierwszy raz słyszysz).
Jeśli sugerujesz się wyłącznie reklammi "cornflakes witamina c + mleko = pełnowartościowe śniadanie dla Twojego dziecka" to powodzenia

pw
07-02-08, 00:02
Oraz jedna sugestia.
Dieta to nie rozpiska na jeden dzień, tylko tydzień.

Michał W.
07-02-08, 00:42
Korzon: normalnie. Jem już jakiś czas i nie narzekam.
Inna sprawa, że nie wiem czy np. sam tuńczyk nie zawiera jakiś substancji, którymi można sobie zaszkodzić przy regularnym szamaniu 400g dziennie tej rybki.

dzako18:kurczak oczywiście tak, ale raczej dla odmiany w dni wolne. Wiadomo, kurczaka trzeba przygotować, tuńczyka wystarczy otworzyć
Jajka jako regularny posiłek odpadają - tłuszcz. A szkoda bo lubię

Puchacz!
07-02-08, 08:39
E tam nie przesadzaj tłuszcz tez jest ważny, jak zjesz z 2 na dzien to nic Ci sie nie stanie a to bardzo dobre źródło białka (ma tam 14 roznych rodzajów białek bodajże). No co do wypowiedzi PW to tez słyszałem ze mleko jest dobre jedynie dla dzieci laktoza w pozniejszym wieku juz bardziej szkodzi niz pomaga. Polecam płatki owsiane (górskie) zalac woda po czym odcedzic, wrzucic na talerz,wkroic jabłko lub dwa (najlepsze sa takie o intensywnym smaku np. gruszkowe),dodac łyżke miodu i jak ktos lubi to jeszcze rodzynek pare... DA SIE ZJESC NAPRAWDE DUZA ILOSC!!! Szczególnie polecam dla tych co nie lubia płatkow owsianych.No i do tego unika siep olaczenia płatki + mleko :) Pozdrawiam!

dzako18
07-02-08, 08:53
Michal W. lepiej poswiecic te 30 min na przygotowanie kury niz jesc 3 puszki tuny. Tu masz moj sposob
do wrzatku wrzucamy kostke rosolowa do tego jak chcesz jakies tam przypray i wrzucasz piers gotujesz ze 20-30 min i gotowe
a co do jajek ja jem 4 dziennie i sie nie przejmuje tłuszczem, a jesli Tobie on przeszkadza to mozesz zjesc 2 całe jajka i ze 3 białka same i bedzie dobrze