PDA

Zobacz pełną wersję : Co potrzebuje organizm przy treningu



hub81
05-02-08, 23:54
Cześć pewnie temat poruszany byl kilka razy. Ale mialbym pytanie odnośnie suplementacji. Cwicze jakies 2 lata i nigdy nic nie zazywalem poza witaminami ktore kupowalem w aptece. Ostatnio jednak nie bardzo sie regeneruje. Jestem zielony w temacie i nie wiem co powinienem sobie kupić (jest strasznie dużo tego: aminokwasy, glutamina itd. nie mam pojecia co powinienem wziasc a opini i recenzji jest tyle ze sie gubie), nie chce przybrać na masie a raczej uzyskać większa siłe lub spalić troche tłuszczu.

Dzieki za odpowiedz

Prezydent_1c
06-02-08, 04:09
Jabłczan kreatyny na siłe. (to 1 opcjia)
Fat Burner lub inny spalacz ( to 2 opcja)
Ciężko ci bedzie spalić i nabrać siły na raz wiec polecam zaczac od jabłczanu pózniej spalacz na wakacje zarzucic.

hub81
06-02-08, 07:46
No dzieki za odpowiedz ale sie chyba nie zrozumielismy. Chodzi mi o to ze po treningach czuje sie prztrenowany i zmeczony. Nie wiem czy wtaminy to jest wszystko co potrzebuje czy jeszcze mam jakies aminokwasy albo glutamina jesc aby szybcjei sie regenerowac.

dzako18
06-02-08, 07:55
moze to wina treningu moze za ciezki masz lub poprostu brakuje Ci energi napisz co jesz przed silownia

tom
06-02-08, 08:46
No dzieki za odpowiedz ale sie chyba nie zrozumielismy. Chodzi mi o to ze po treningach czuje sie prztrenowany i zmeczony. Nie wiem czy wtaminy to jest wszystko co potrzebuje czy jeszcze mam jakies aminokwasy albo glutamina jesc aby szybcjei sie regenerowac.

bcaa przed i po treningu
1g/10kg masy w porcji

hub81
06-02-08, 09:57
No z jedzeniem aktualnie jest lipa ostatni posilek przed sil jem miedzy 13 - 14 jest to poprostu jedzenie ze stolowki na sil chodze miedzy 16-17 a ostatni posilek jem do 20. Nigdy nic nie bralem wczesniej uwazalem ze co uzyskam przez srodki wspomagajace to strace po dluzszej przerwie. Ogolnie opuszczalem wszystkie artykuly prasowe ktore mowily cos o suplementacji i teraz mam problem. Wiem ze jak sie dosc sotro trenuje to musi byc odpowiednia dieta albo witaminki - teraz jem tak jak mi czas i praca pozwala (prace mam siedzaca przed kompem) a na witaminach i suplementacji nic sie nie znam. Z tego co czytalem ostatnio to myslalem ze moze glutamine i HMB. Ale nie wiemc zy nie lepsze beda jakies aminokwasy czy BCA - nie mam pojecia:)

dzako18
06-02-08, 10:21
zostaw narazie suplementy wez sie za jedzienie bo inaczej suplementacja nie ma sensu. Skad masz miec sile na cwiczenie jak jesz 3 godz przed i to jeszcze byle jak.wejdz do dzialu odzywianie, poczytaj, zobacz co masz jesc przed i po treningu zeby Ci sil nie brakowalo. A narazie kup jakies witaminy: Olimpu lub jakies z apteki ja mam vita-miner i bardzo go chwale jeszcze nie byłem chory tego roku co zadko sie u mnie zdarza a i cena dobra 11 zł za 60 tab 1 na dobe. na lepsza regeneracje mozesz kupic ZMA

hub81
06-02-08, 10:42
Wielkie dzieki - wiem ze jedzenie to podstawa ale obecnie moj tryb pracy nie pozwala mi na zbyt doskonale zywienie jem 4 razy dziennie a posilek przed silownia jem dlatego tak wczesnie gdyz walcze cale zycie z tluszczykiem ktory mnie zaraz dopada gdy nie cwicze. Ogolnie na dzien dzisiejszy chodze na sil pon, wt, czw, w sr gram w kosza a w sobote biegam. Jestem ektomorfikiem od dziecinstwa walczylem z nadwaga dzisiaj mi pozostalo na brzuchu i udach (mam 174cm - 74kg). I myslalem o tej glutaminie zeby nie zabijac miesni bo ostatnio stoje w miejscu a miesnie po treningach bola mnie nawet trzy dni poniej po wczorajszej sesji mam masakre (nie moglem nawet w nocy spac:)). Witaminy jej w dawce jak na opakowaniu pisze z apteki - a to ZMA to co to jest (sory za glupie pytania ale jestem pierwszy raz na forum i zielony z suplementacji)

hub81
06-02-08, 10:44
A i przewaznie kazda sesje koncze areobami ostatnio to 10 min jazdy na roweze - zawsze gdy koncze sesje jestem mokry i strasznie zmeczony:)

Punisher
06-02-08, 11:49
Przeczytaj powieszone o ZMA.

Ja również chciałem to zaproponować od razu jak przeczytałem twojego pierwszego posta.
Oczywiście to nie koliduje z aminokwasami BCAA i możesz je też dokupić.
Do tego jeszcze jakieś witaminy, polecam Universal - Daily Formula - starcza na 100dni i kosztuje 35zł.

dzako18
06-02-08, 11:53
to jak juz jesz te 4 posilki to staraj sie zeby były pełnowartosciowe staraj sie jesc duzo białka (ryby piersi jajka sery) a jesli nie mozesz duzo dostarczyc kup jakies białko np. Nitroprogena z treca co do wegli to juz zalezy od ciebie ile zjesz, bo jesli chcesz spalic tłuszczyk to ogranicz welge a dodaj zdrowych tłuszczy,mozesz tez dorzucic jakis spalacz lajtowy TSE z olimpu

hub81
06-02-08, 12:10
Dzieki o ZMA juz sobie co nieco przeczytalem i uderze dzisiaj do apteki a moglbys mi przyblizyc bardziej wiadomosci o BCA tzn tak ogolnie. Narazie tak i tak bede bral tylko ZMA przez tydzien chociaz caly czas zastanwaim sie nad ta glutamina (ostatnio o niej czytalem spory artykol)
Dzieki

hub81
06-02-08, 12:37
A co do bialka to nie mam zdania w sumie wydaje sie mi ze po tym zaczne rosnac zarOwno w miesnie jak i tluszcz a jak odloze to miesnie spadna (pewnie sie myle ale jak mowie nigdy nic nie stosowalem)

dzako18
06-02-08, 14:44
białko raczej w tłuszcz nie pojdzie wiec smialo mozesz kupic bo ono jest bardzo potrzebne.Muszisz go spozywac koło 2 gram na kg ciała, wiec jesli jesz za malo kurczakow itd to kup

m@bi
06-02-08, 15:19
a ja piłem carbo po treningu i czulem sie dobrze :) ( tez miałem problem zawsze byłem styrany ^^)

hub81
06-02-08, 15:58
Ok to narazie wezme ZMA witaminki moze kupie cos bialka - a co byscie powiedzieli jakbym bral ZMA witaminki i HMB :)

Symu
06-02-08, 16:31
HMB odpusc, witaminy kup porzadne jakies np. multiple sport olimpa, ZMA jak najbardziej. Do tego dieta naprawde jest niezbedna (przynajmniej zebys duzo i wartosciowo jadl), glutamine odpusc, jest dobra ale gorsza od BCAA.

hub81
06-02-08, 16:39
Dzieki za odpowiedz bo tak sobie mysle cwicze juz dwa latka akurat teraz mam troche stabilizacji tyle ze w 3 dni musze zrobic dygodniowy trening a w weekendy biegam zaraz po przebudzeniu. I w sumie jak mam zaczac juz cos jesc to chcialbym spalic ten tluszcz z siebie do konca z uwzglednieniem ochorny miesni. Narazie bede bral te witaminki ale za jakies 2 tyg chcialbym zaczac brac cos tak powaznie co daloby efekty przy dluzszym stosowaniu. To co bys mi polecil ja sie naczytalem dozo o HMB, glutaminie i spalaczach.
Czy jednak to BCA????
Sory wszystkich ze tak nudze ale chcialbym na poczatku zabawy z suplementacja jakiekolwiek pojecie.

dzako18
06-02-08, 17:57
to kup sobie TSE z olimpu do tego BCAA tez moga byc z olimpu mega capsy białko do tego aeroby dieta na ujemnym bilansie i palisz :-)