PDA

Zobacz pełną wersję : odzywka białkowa (rozne szkoły mieszania)



deskjet
05-02-08, 16:45
Jak w temacie. Od zawsze bylem przekonany, ze odzywke nalezy rozpuszczac w mleku, wtedy osiaga sie optymalne efekty. Ale niedawno zauwazylem, ze na tym forum znalazla sie czesc postów ludzi, którzy przyznają sie do mieszania bialka z wodą, a nie z mlekiem. Piszą jak gdyby bylo to calkiem zwyczajnym procederem wsrod amatorów-kulturystyów. Co o tym sadzicie? Niby oszczedza sie wtedy kase na mleku, ale jakie są efekty ? Głupio to brzmi-mieszac z wodą, no ale skoro robią to ludzie, którzy siedza w tym sporcie kilka lat, wiec cos musi w tym być http://forum-kulturystyka.pl/images/smilies/smile.gif
Moze jest juz odowodnione naukowo, ze nie jest to takie złe?

Ikar
05-02-08, 16:49
Niektorzy po takiej odzywce z mlekiem po chwili ida na kibelek dlatego tez robia ja z woda, na temat ktora lepiej smakuje lepiej nie dyskutowac bo to zalezy jak komu smakuje sam musisz sprawdzic a co do kosztow mleka no to bez przesady nie sa takie wielkie.

deskjet
05-02-08, 16:56
Nie chodzi mi o smak, ale o skutecznosc takiej zmieszanej z woda odzywki. prosze o podzielenie sie efektami

Ikar
05-02-08, 17:04
Jezeli chodzi o efektywnosc to nie ma prawie zadnej roznicy. Ale jak wiez ze po 2 min od wypicia np gainera z mlekiem idziesz na kibelek to lepiej wypic go z woda

Sliski
05-02-08, 17:28
jak całe życie ktoś pije mleko to niech z mlekiem robi, ja zawsze mleko w siebie lałem i nie przestanę...

jak raz spróbowałem z wodą gainera to mało go nie oddałem... niczym błoto ;)

tom
06-02-08, 08:52
deskjet kwestia smaku

np. wątpię zebyś wypił z mlekiem białko o smaku owocowym

oSiŁeK_sNd
06-02-08, 10:44
niektorzy pija z wodą, bo z mlekiem bardziej otluszcza, szczegolnie jesli sie duzo spozywa tego mleka dziennie nie tylko do shaków bialkowych, ja np tez pije z mlekiem bo z wodą to bełty od razu hehe

SEBAN
06-02-08, 18:18
jak całe życie ktoś pije mleko to niech z mlekiem robi, ja zawsze mleko w siebie lałem i nie przestanę...

jak raz spróbowałem z wodą gainera to mało go nie oddałem... niczym błoto ;)

Swoją drogą ciekawi mnie jaki to był gainer????? Ja tylko z wodą mieszam inie ma mowy o żadnym błocie,smak jest i wszystko jak trzeba.Poczytaj,popytaj a zobaczysz.....

deskjet
06-02-08, 18:31
Ja tylko z wodą mieszam inie ma mowy o żadnym błocie,smak jest i wszystko jak trzeba


i rozumiem, ze efekty są ? i nie masz poczucia, ze wydajesz kase w błoto mieszając z wodą ? bo ja juz nie wiem co robic

Sliski
06-02-08, 18:47
Seban co mam poczytać i zobaczyć? mam swoje zdanie bo próbowałem i tyle...

wniosek prosty, jak ktoś całe życie duje mleko to niech z gainerem rozrabia, będzie pycha, jak ktoś mleka nie lubi to niech z wodą i DLA NIEGO będzie może i smakować...

gainer to gain bolic

mocnyblog
07-02-08, 00:50
aha

no to wam napisze czemu tak jest...

odżywka białkowa jest produktem dość wysoko oczyszczonym z węglowodanów i tłuszczu

za niektóre formy płaci się nawet więcej po to żeby tych węgli było jak najmniej

czemu ?

dlatego że odżywki białkowe stosuje sie głownie w dietach wysokobiałkowych

(przeczytajcie o roli białka w odchudzaniu : http://www.mocnyblog.pl/2008/02/02/duzo-bialka-malo-wegli-niski-poziom-tluszczu/ )

dlatego unika sie mleka które jest źródłem tłuszczów nasyconych i przede wszystkim LAKTOZY

nie jest tak ze nie ma różnicy w działaniu

np. 300 ml mleka 0,5% to 12 gram laktozy i 1,5g tłuszczu (to akurat mało ale głównie chodzi o te laktoze)

dodatkowo tłuszcz mleczny spowalnia wchłonięcie białka !

jeśli więc podchodzi się do sprawy poważnie białko+woda

jeśli zaś celem jest ogólnie masa i jakieś takie niuanse jak powyżej nie robią różnicy można pić na mleku

drugi powód to jak ktoś ma nietolerancje laktozy no to wiadomo po białku na mleku bedzie sraka

hmm chyba opisałem sprawe jasno ?

SEBAN
07-02-08, 15:42
Mocnyblog o to chodziło,chyba rozwiałeś juz wszystkie watpliwości w tym temacie.Popieram i soga daję!

pimols
07-02-08, 16:06
po treningu mieszam z woda bo sie szybciej wchlania ;p tak mi kamil majek powiedzial;p