PDA

Zobacz pełną wersję : Plecy I Biceps



carmazin
03-02-08, 22:41
Witam.
Mam 3 pytanka.
1.Mam problem z biciem.Już od dwóch treningów nie czuje po treningu zakwasów.
Plan na bicia.
Uginanie łamana 3x 8-12
Uginanie Hantelkami z suplinacją. 3x 8-12
Uginanie łamana na modlitewniku 3x 8-12
Macie jakieś rady? Może pozmieniać plan? Tylko nie wiem za bardzo na co(posiadam hantle gryf prosty i łamany modlitewnik i ławkę).
2.Mam też problem z plecami. Zawsze staram sie je ćwiczyć porządnie ale po treningu mało co je czuje. Po dniu to już w ogóle.
Plan na plecy:
Martwy ciąg; 3x 8-12
Szrugsy 3x 8-12
Wiosłowanie w opadzie 3x 8-12
Unoszenie sztangietki w podporze na ławce 3x 8-12
A tu to już w ogóle nie wiem jak pozmieniać.Staram, się robić więcej powtórzeń zwiększam ciężar ale nic nie daje, bardziej już nie mogę bo brakuje siły.
3 No podobnie mam z naramiennymi:
Podciągnie sztangi wzdłuż tułowia
unoszenie łamanej
Wyciskanie znad i przed głowy
Powtórzenia podobnie jak wcześniej.
Reszta elegancko czuję po każdym treningu. Tak samo było do niedawana z bickiem.
A i jeszcze jedno. Od jakiegoś czasu zaczęły mnie boleć odcinki ręki pomiędzy łokciem a dłoniom najbardziej w dolnej części. Od czego to może być?
Ćwiczę już od 6 miesięcy.(masa- miałem 2 tygodnie przerwy na regenerację)
Dzięki z góry za pomoc.Pozdrawiam

Mieczu93
03-02-08, 23:18
może nie dbasz o technike. Wolno opuszczaj i ciągle napinaj ćwiczone mięśnie. A co do pleców, to rób podciąganie na drążku, bo jest to najbardziej wydajne ćwiczenie na mięśnie pleców.

Seba87
03-02-08, 23:42
na najszerszy na pewno bardzo dobre cwiczenie

dud3k11
04-02-08, 01:57
Witam wszytkich mam taki problemik robie plecy przyciaganie drazka do karku do klatki podobne cwiczenie ze sztanga opierajac reke i kolano na laweczce podciagam hatelke i nic nie czuje plecow drazka nie mam za nisko mam w piwnicy a propo barkow jak cwicze klatke piersiowa prawy barek mnie boli strzela mi chrupie nie da sie nie raz cwiczyc cwiczenia na barki od niedawna zaczelem robic nie wiem dokladnie jakie robic jak mozecie to pomozcie Prosze
Dziekuje z Gory i pozdrawiam

carmazin
04-02-08, 10:40
No właśnie z tym ćwiczeniem mam problem. Za dużo ważę i nie dam rady efektownie go wykonywać. Ale dzięki zobaczę na następnym treningu.

Krzychu999
04-02-08, 10:49
carmazin może jakiś wyciąg byś se skołował?? to taki odpowiednik drążka tylko że z mniejszym ciężarem by był

dud3k11
04-02-08, 10:52
Nom to moze zacznij od malego ciezaru a potem go zwiekszaj ja tak probuje tyle ze boli mnie caly czas barek, a czasami nawet nadgarstki bola od duzego ciezaru

dud3k11
04-02-08, 10:53
Krzychu999 (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=4520) nom mam wyciag :) tyle ze plecy to malo co robie na nim a barkow raczej na wyciag sie nie da chyba no nie ?

Krzychu999
04-02-08, 11:12
da sie robić barki na wyciągu ale to raczej dla kulturystów aby trening urozmaicić . Może ci barki i nadgarstki bolą od słabej lub braku rozgrzewki?? http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.htm

dud3k11
04-02-08, 11:15
zawsze na rozgrzewke robie 120 pompeczek no i rozgrzewam ramienia itp z czasem robeie wiecej pompek i nieraz bola nadgarstki od pompek ;/ ale barki nie i na rozgrzewke przeznaczam jakies 15/20 minut

Krzychu999
04-02-08, 11:19
może z tymi pompkami to przesadzasz?? kup se rekawiczki z paskiem na nadgarstki

carmazin
04-02-08, 11:35
Zawaliliście mi temat:)
Może to coś ze stawami.Kup sobie coś w aptece na ochronę i regeneracje stawów.
Hmmm. I właśnie chyba tak zrobię. Wyciąg zawsze się przyda.