PDA

Zobacz pełną wersję : Moja redukcja tłuszczu i produkcja masy mięśniowej



Michał W.
03-02-08, 21:01
Witam! Mam 21 lat. Ćwiczę od końca września średnio 3 razy w tygodniu. Ważyłem wtedy 85kilo. Teraz przy wzroście 182 cm ważę 80 kilogramów.
Zakładając, że trzymałem i trzymam w diecie 2gr białka na kilogram masy ciała a ograniczyłem ilość tłuszczy i węgli zastanawia mnie co spaliłem. Z czego zeszło to 5 kilo?
Wydaje mi się, że wizualnie schudłem, nabrałem lepszej sylwetki(mimo tego nadal wydaje mi się, że jeszcze z 10 kilo tłuszczu a 5 minimum powinienem zrzucić bo nadal jestem otłuszczony. A jeszcze we wrześniu wydawało mi się, że jak zrzucę z 5 kilo to będę beztłuszczowy w ogóle). Osiągi na treningu też idą w górę mimo relatywnego spadku masy ciała. Tak więc na pewno spaliłem tłuszcz. Ale czy tylko? Czy masa zeszła mi też z mięśni mimo dostarczania odpowiedniej ilości białka? Pewnie trochę tak, ale w jakim stopniu?
Od około 2 tygodni zażywam dodatkowo l-karnitynę z zieloną herbatą Treca.
Nie stosuję aerobów, za to dużo jeżdżę na rowerze(to właściwie moje jedyne źródło komunikacji po mieście).

Cel: chciałbym się odtłuścić przed wakacjami, żeby było widać mięśnie, które już mam. A potem zacząć budować już na maxa masę, ale nie tłuszczową tylko mięśniową

Czy to co robię ma sens?

Dzięki za pomoc o ile komuś chciało się czytać taki długi tekst:P

Michał W.
03-02-08, 21:09
PS dodam tylko, że uznaję coś takiego jak posiłki potreningowe:P z nich nie schodzę. Schodzę natomiast z posiłków nie mających bezpośredniego związku z treningiem.

Sry za nowy post, ale widzę, że na tym forum nie bardzo jest możliwość edycji

Puchacz!
03-02-08, 21:14
Jazde na rowerze tez zaliczamy do aerobów he he. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym to samo najpier pozbył sie tk tłuszczowej (za pomoca diety porzadnego dobrze dobranego treningu na rzeźbe i suplementów) a dopiero potem zabrałbym sie za mase mięśniowa, bo po co sie dodatkowo zalewac tłuszczem potem by bylo ciezej spalic. Powinno byc ok Pozdrawiam.

pw
04-02-08, 08:21
To z czego zjechałeś zależy ile kcal uciąłeś i jaki masz bf.
A najlepiej powinieneś w lustrze dostrzec zmiany.
Zawsze coś mięśnia zleci.

Michał W.
06-02-08, 00:24
Jazde na rowerze tez zaliczamy do aerobów he he. (...)
No tak, ale wszystkie informacje o aerobach jakie do tej pory znalazłem mówią, że żeby aeroby były skuteczne i spalały tłuszcz trzeba je robić a) po treningu siłowym b) muszą trwać minimum 30 minut i wtedy dopiero spalamy tłuszcz.
Moja jazda na rowerze rzadko spełnia ten warunek
Ale to już temat na zupełnie inny topik