PDA

Zobacz pełną wersję : Gainer



Puchacz!
03-02-08, 17:10
Witam! Mam pewne pytanko do was mianowicie chodzi mi o posiłek potreningowy, dotychczas do 30 min po treningu piłem gainera ale pewna wypowiedz za forum wpędziła mnie w refleksje ze tak elegancko powiem ;) Otorz 30-40 min po trenie powinno sie pic gainera czy moze posiłek potreningowy (ryz+ kurczak czy tym podobne) a gainera odrazu po skonczeniu ćwiczeń zeby uzupelnic glikogen?? (biore mono odrazu po i bcaa 15 min po trenie) Chce zeby efekty moich ćwiczeń były jak najlepsze takze wole sie upewnic.

Sliski
03-02-08, 17:35
moim zdaniem od razu uzupełnić glikogen, dlatego często piszą "DO 30 minut po treningu gainer"

ja skończę, szybciutko się umyję i jakieś 10 minut po piję gainera

Symu
03-02-08, 17:54
Gainer po treningu odrazu nie koniecznie zeby uzupelnic glikogen choc to też, ale tu dość ważny jest wyrzut insulinowy (dodatkowy bodziec anaboliczny po treningu). Gainer 5-10 minut po treningu i po godzinie posilek zwykly i bedzie ok.

Dominiczek17
03-02-08, 19:12
Możesz zaprzepaścić cały wysiłek w siłowni jak nie dostarczysz organizmowi paliwa zaraz po treningu. Wtedy zacznie on szukać energii w białku twoich mięśni które tak ciężko budujesz. Dlatego w ciągu maksimum 30 minut po treningu zaaplikuj sobie weglowodany w dowolnej postaci ( 2/5 dziennej porcji ) a w ciagu kolejnych 30 minut- białko.... to jest tzw ZŁOTA GODZINA , która decyduje o Twoich wynikach. POzdro