PDA

Zobacz pełną wersję : suplementy - wskazanie błędów?



marekB
01-02-08, 08:40
Witam !
Mam 39 lat, 182 wzrostu, 100 kilo wagi - dość mocna budowa. Mięśnie dość dobrze rozwinięte - ale jestem na etapie zrzucania brzuszka. Ćwiczę 3 razy siłowo oraz 3 razy aerobowo. Siłowy trening ogólnorozwijający -po prostu wszystkie grupy mięśni 3 serie. Każdy trening siłowy rozpoczynam od 20 minut crosstrainera, aerobowy to 40 minut crosstrinera + ja to nazwałem poruszanie mięśniami, tj. 1 seria tego wszystkiego co robię na treningu siłowym ze średnim obciążeniem. Wprowadziłem dietę niskowęglowodanową, a zarazem wysokobiałkową z ujemnym bilansem kalorycznym dla mnie. Każdego dnia jest w mojej diecie na zmianę: pierś kurczaka, ryby, wołowina sałatki w dni aerobowe. Poza tym zastosowałem suplementację - prosiłbym parę słów, czy wszystko OK ułożyłem? Drugie pytanie to czy nie za duzo białka w mojej diecie( posiłki + odżywki) w konteksście obciążenia nerek? Trzecie pytanie - jak zauważyliście wszystkie odżywki firmy TREC, ale... czy rano stosować białko ISIOLATE czy NitroProGen - gdyż dotychczas NitroProGen rano, a IZOLATE po treningu??
Oto moja suplementacja:


TRENING SIŁOWY: PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK





0600




HMB x 2,


NitropRogeN


0630


ŚNIADANIE




0900




CLENBUREXIN x 2


0930


II ŚNIADANIE


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


1000




L-GLUTAMINA x 2


1100




THERMO FAT BURNER x 2


1130


POSIŁEK


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


1230




BCAA Anabolic System x10


1245




CM3 x 2, TRIBULON x 2,


L-CARNITINE Green tea x 4


1315


TRENING





1430


Po treningu


CM3 x 2, HMB x 2, ISOLITE,


L-GLUTAMINA x 2


1530


POSIŁEK


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


1700




CLENBUREXIN x 2


1830


KOLACJA


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


2100




HMB x 2,


NIGHT PROTEIN BLEND





TRENING AEROBOWY ( CROSSTRAINER – 40 min. ):


WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA





0600




HMB x 2,


NitropRogeN


0630


ŚNIADANIE




0900




CLENBUREXIN x 2


0930


II ŚNIADANIE


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


1100




THERMO FAT BURNER x 2


1130


POSIŁEK


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


1245




CM3 x 2, TRIBULON x 2,


L-CARNITINE Green tea x 4


1315


TRENING





1430


Po treningu


HMB x 2, ISOLITE,


1530


POSIŁEK


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


1700




CLENBUREXIN x 2


1830


KOLACJA


CLA green tea x 1,


MULTIPACK x 1


2100


Posiłek białkowy ( twaróg, ryba…)


HMB x 2,

Dzięki za porady!
Pozdrawiam

Punisher
01-02-08, 13:36
Jestem mocno zaskoczony co do tej rozpiski.
Bardzo porządny zestaw, wszystkie odstępy czasowe są idealnie dopasowane i stosowanie suplementów w zależności od ich właściwości, na pusty lub po posiłku.

NitroProgen rano, Isolite po treningu.
Multipack bierz 2 razy dziennie po 2 kapsy.
L-Glutaminę możesz zwiększyć po treningu conajmniej do 5 kapsów. Do twojej masy wiadomo, że trzeba więcej, więc jak wrzucisz z 8kapsów to się nie obraże.
I organizm nie będzie musiał sam wytwarzać jej z białka.
Napisz jeszcze o której chodzisz spać.
Cm3 oczywiście jako stała suplementacja kreatyną stosujesz tak?
Teraz takie pytanie:O 1315 zaczynasz trening o 1415 kończysz. To o której godzinie przechodzisz do ćwiczeń pomijając rozgrzewkę?

Długo stosujesz tą suplementację?Czy dopiero zaczynasz?
Powodzenia!

marekB
01-02-08, 15:16
Witam - dzięki za odpowiedź i porady!
Trening zaczynam ok 1315 - rozgrzewkę ok 1300.
Taką suplementację zacząłem od tygodnia. Poprzednio tylko było HMB, ThermoFat Burner i ISOLATE.
Teraz jak widać dodałem tego więcej - nie chce nic dodawać i tak chemii mnóstwo.....
CM3 jak kreatynę ( jabłczan kreatyny ) oczywiście i zapomniałem dodać, że po treningu CM3, HMB i L-GLUTAMINę popijam rozpuszczoną glukozą ( jako dextroza - bo to to samo ).
Spać chodzę dość wcześnie ok 2200 i wtedy tak jak pisałem NIGHT PROTEIN BLEND lub twaróg.
DZIęKI I POZDRAWIAM!

Punisher
01-02-08, 16:12
W takim razie cm3 wcinaj bezpośrednio przed treningiem. Może i to nie jest aż tak ważne...
Glukozę odłóż! Tym bardziej przy redukcji. To są niepotrzebne węglowodany proste. Jeżeli już to carbo z dodatkiem maltodekstryn. Glukoza się bardzo łatwo odkłada w postaci tłuszczu(tym bardziej na brzuchu)! Nie wiem, w jakich dawkach spożywasz tą glukozę, ale tak czy siak to nie jest dobry pomysł. Carbo by się dobrze sprawdziło, jako wyrównanie strat energetycznych i uzupełnienie glikogenu w mięśniach.
Jak chodzisz o 22 to jest ok, nie powinieneś mieć problemów ze zaśnięciem z powodu niektórych suplementów pobudzających.


P.S.
Sam układałeś tą rozpiskę?

Rynju
01-02-08, 22:17
co do tego wieczorem to nie wydawaj kasy na ten produkt treca. bardzo drogie bialko a twarog bedzie lepszym zrodlem. 200-250g bedzie w sam raz

Punisher
02-02-08, 11:52
Ile można jeść twaróg:)
Pewnie stosuje wtedy kiedy nie ma ochoty na twaróg.

Rynju
02-02-08, 12:08
od 2 miesiecy jem co dziennie xD

marekB
02-02-08, 14:10
Witam !
A propos twarogu - to także go pochłaniam jak pisałem - w dni treningu aerobowego. W dni siłowe na noc jednak NightProteinBlend - dobre białko, które ma dość długie działanie...
Co to glukozy - to tylko po treningu siłowym 2 łyżeczki z 200 ml wody, żeby spowodować tzw. "wyrzut insulinowy" dla lepszego-szybszego przeniesienia do krwioobiegu wszystkiego z suplementów!
Co do rozpiski - to ułożyłem sam - opierając sie na lekturze w necie+instrukcje na suplementach.
Pozdrawiam!

Punisher
02-02-08, 14:16
Byś musiał zjeść ze 100g glukozy żeby spowodować "wyrzut insulinowy".

Rynju
02-02-08, 14:43
dokladnie! wyrzut to wyrzut ;) ja tam pije plyn glukozowy do kroplowki kroplowki 5% ...

marekB
02-02-08, 15:13
Czyli dam sobie spokój z tą glukozą, gdyż głównie chodzi mi o ograniczenie węglowodanów - w efekcie pozbycie się brzuszka!!!!
dzięki

Punisher
02-02-08, 15:21
No nic, zostaje nam życzyć Ci powodzenia i satysfakcji z uzyskanych efektów popartych dobrym treningiem, dietą, regeneracją i suplementami.

SEBAN
02-02-08, 22:51
Zostało czekać na jakąś relację i fotki,byłoby ciekawie.......