PDA

Zobacz pełną wersję : Trening naramiennych



Snakers
30-01-08, 09:46
Witam. Ostatnio na siłowni robiłem trening naramiennych i qmpel który ćwiczy już kilka lat mówi, że te ćwiczenia które wykonuje są do pizdy a mianowicie:

- Wyciskanie sztangielek 4x 10/10/8/6
- Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 3x 10/8/6
- Unoszenie ramion w przód ze sztangą 3x 10/8/6

Czy te ćwiczenia faktycznie są lipne? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś rady co i jak pozmieniać.

brutal4
30-01-08, 10:14
unoszenie sztangielek w boki.
wyciskanie z przed glowy(barki i delikatnie klatka gorna czesc)
wyciskanie zza glowy(troszke angazuje plecy)
unoszenie sztangielek do przodu.
unoszenie sztangi do przodu
unoszenie sztangielek na boki w opadzie tulowia..
.. to tyle odemnie mysle ze pomoglem..;)

Seba87
30-01-08, 12:58
ogólnie na mase stosuje cwiczenia wielostawowe i podstawowe jak wyciskania sztangi z przodu z tyłu a take wyciskanie przemienne sztangielek z obrotem a takze podciagnie sztangi wzdłuz tułowia natomiast reszte cwiczen jak unoszenie bokiem w opadzie itd. stosuje na rzeźbe w celu dopompowania i separacji

oSiŁeK_sNd
30-01-08, 13:23
dziwnie to napisales...jak to robisz na rzezbe unoszenie sztangielek na boki w opadzie tulowia :/ to normalne cwiczenie na tylny akton wiec troche z dupy to twoje twierdzenie o rzezbie, to w takim razie co robisz na tylny akton dla masy ??!!!? :/

Puchacz!
30-01-08, 17:35
Osiłek dobrze mówi to jest jedno z dwoch ćwiczeń które działa na tylne aktony, jest jeszcze unoszenie sztangi wzdluz tłowia stojąc to ćwiczenie rozbudowywuje wszystkie aktony mięsnii naramiennych. Pozdro

SEBAN
31-01-08, 11:40
J.w czyli twoje ćwiczenia nie zawierają takich,które działaja na wszystkie aktony barków,brak ćwiczeń na tylny akton.
Tak jak wcześniej ktoś spomniał dodaj unoszenie sztangielek w opadzie i mozę bokiem w staniu.Z tych ćwiczeń co masz zostaw to pierwsze a resztę zmień.Pozdro!!!

johny
31-01-08, 11:48
robie takie cwiczenia jak ty z tym ze wszystko jade sztanga efkty bardzo dobre

SEBAN
31-01-08, 11:52
Johny jeśli robisz masz takie same ćwiczenia jak Sneakers to nie ćwiczysz wszystkich aktonów barków,A to niedobrze......

johny
31-01-08, 11:54
czyli ktorych niemam ??

robie
-wyciskanie sztangi zza karku
-przyciaganie sztangi wzdluz tulowia
-unoszenie na prostych rekach do przodu

SEBAN
31-01-08, 14:57
Nie masz nic na tylny akton.Pisałem o tym wyżej.

oSiŁeK_sNd
31-01-08, 15:17
dokladnie :] ja np mam troche przerosniety przedni wiec go nie robie bo i tak mi wchodzi na niego z cwiczen na boczne aktony i u mnie to wyglada tak

-unoszenie sztangielek na boki w opadzie tulowia
-wyciskanie sztangielek za głową
-unoszenie sztangielek na boki stojąc

robie 2 cwiczenia z naciskiem bardziej na boczny akton bo zalezy mi na poszerzeniu wizualnym sylwetki no i dlatego tez jak napisalem wyzej zamiast robic przedni akton robie srodkowy bo kiedys robilem przedni i mam troche wiekszy dlatego teraz nadrabiam ale to moje indywidualne potrzeby wiec ty zrob sobie tylni akton czyli takie cwiczenie jak u mnie pierwsze, potem rob srodek, a na koncu rob przod czyli: - unoszenie sztangielek lub sztangi jak kto woli przed sobą, tak samo mozesz robic drugie cwiczenie czyli wyciskanie ( sztanga albo hantelki) pozdro