PDA

Zobacz pełną wersję : trening dla kobiety



femi
29-01-08, 13:25
Witam!
Proszę o pomoc w rozpisaniu treningu dla kobiety (dla mnie :) ).
Na siłownię chodzę już od 4 miesięcy 3 razy w tygodniu. Do tej pory robiłam trening obwodowy i 40min na aerobach. Tak więc przygotowanie mam. Zaznacze że nie zawsze byłam skrupulatna przy 3-ch seriach w tym treningu. Zostawalam przy 2-ch. Poszukuję jakiegoś treningu odpowiedniego dla mnie. Waga 52kg Wzrost 164cm wiek 25lat. Zamierzony efekt - rzeźba, wysmuklenie ciała, nie przyrost masy mięśniowej, płaski brzuszek o każdej porze dnia. Do treningu chcę włączyć 30-40min aerobów. Proszę też o jakieś wskazówki, dobre rady na temat sposobu odżywiania się , żeby nie zrobić sobie przypadkiem krzywdy. Do tej pory jem raczej wszystko. Mam pytanie co powinnam jeść przed i po treningu na siłowni?
Będę bardzo wdzęczna za jakiś dobry plan treningowy.

Puchacz!
29-01-08, 15:24
Hmm aeroby rób w dni nietreningowe. http://www.mocnyblog.pl/category/poradydietetyczne/ tutaj masz podstawowe wskazowki dotyczace odchudzania. Twoja dieta powinna opierac sie ogolnie na białku lecz na sniadanko mozesz zjesc duzo weglowodanow i troche tluszczu (mowimy tu o zdrowym tluszczu omega 3 a nie z boczku :)). Powinnas jesc duzo warzyw i owocow (te ktore maja ig ponizej 50) co do miesa to chude oczywiscie no ale jak pisze jedna zasada jak zje sie troche weglowodanow to bialko lepiej sie przyswaja. Na silowni no to chyba jak kobieta jakies ćwiczenia na pupe nogi z jakimis ciezarkami jakies wymachy. Raczej kobiety nie powinny bawic sie w wyciskanie czy cos he he ćwiczenia na matach ewentualnie drążek. Przed wszystkim oczywiscie z 10 minut rowerek stacjonarny albo bierznia potem rozciaganie. Mozesz zakupic białko serwatkowe. Mysle ze troszke pomoglem Pozdrawiam :)

Paluch
29-01-08, 15:43
ja bym w ogole zrezygnowal z silowni i po prostu zaczal biegac.. po tym pupcia bedzie taka ze mmm :P

femi
29-01-08, 17:51
ja bym w ogole zrezygnowal z silowni i po prostu zaczal biegac.. po tym pupcia bedzie taka ze mmm :P


Biegam od wiosny. Teraz jet dla mnie za zimno. A są tez inne ćwiczenia na pupcie, którę teraz też robię by moja pupcia pozostała taka właśnie mmm ;]

puchacz
A dlaczego aeorby w dni nietreningowe?
Miałam na myśli bardziej o rozpisanie jakiegoś planu treningowego bo wiem że dla dziewczyny jest trudniej coś znaleźć. Dlatego pytam was już doświadczonych w treningach.
Skoro ćwiczenia na pupcie i nogi na siłowni to ile razy w tygodniu, po ile serii i powtórzeń?
O wyciskaniu klaty wogóle nie myślę. Wystarczy mi taką jaką mam :>

Seba87
29-01-08, 18:43
pokaz klate, powinnas pokazac swoje wyniki po jakims czasie w dziale foto gallery !

femi
29-01-08, 18:59
pokaz klate, powinnas pokazac swoje wyniki po jakims czasie w dziale foto gallery !

Hahahaha....Lepiej nie, Jak zobaczysz bedziesz zazdroscil ze nie masz takiej.... pod ręką, bądz w rączce ;p

Mooshrom
29-01-08, 19:38
Och ty femi :D "bedziesz zazdroscil ze nie masz takiej.... pod ręką, bądz w rączce" - to tym bardziej powinnaś wstawić tu jakieś foto:D pozdrawiam :D

Paluch
30-01-08, 00:13
A femi ma chlopaka? :P bo wiesz najlepiej bym doradzil, gdybym mogl podotykac pupcie i wtedy bym dostosowal trening do jej unikalnego ksztaltu :P

femi
30-01-08, 10:34
Chłopaka nie mam.
Ale wracając do tematu postu.
Czy jesteście w stanie rozpisać mi plan treningowy na 3 razy w tygodniu??
Powtórzę - zamierzony efekt- poprawa kondycji, sylwetki, rzeźba, wysmuklenie ciała.
Do tej pory wykonuję ćwiczenia na nogi po 20 powtorzeń 3 serie tak jak w obwodowym, na rece po 15-12-10 powtorzen 3 serie jedna po drugiej. Wolałabym zestaw ćwiczeń na oddzielną partię mięśni każdego dnia, a nie wszystko naraz.

Punisher
30-01-08, 11:04
Oj nie śmiećcie jej w temacie:)
Zaprościę damę tutaj (http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=5197&page=19) i tu sobie gadajcie o czym chcecie.

Do tematu:
Puchacz, mylisz trening dla mężczyzn i dla kobiet. Jak to aeroby w dni nietreningowe? To wtedy nietreningowe też będą treningowymi.

Puchacz!
30-01-08, 17:41
No z tym treningiem moze i tak ale zawsze jak widze laski na silce to raczej rowerki bieznie nogi pupa i tyle przeciez nie zalezy wiekszosci kobiet na miesniach. No z tym bieganiem to nie powinno sie po treningu bo spala sie białko nie tluszcz, wg mnie sie powinno rano biegac na czczo ale wszyscy wlasnie radza w dni nietreningowe(osobiscie uwazam ze z 2 razy na tydzien wystarczy zeby byly jakies dni wolne). Femi rob ćwiczenia hantlami (mniejsze ciezary i wiecej powtorzeń) to na rzeźbe pojdzie.

Paluch
30-01-08, 20:17
femi niech sobie podaruje cwiczenia gornych partii ciala... nie ma takiej potrzeby. Cwiczenia na silowni, przysiady, brzuszki, skakanka, troche grzbiet... i duzo biegania. To wystarczy. Bieganie to najzdrowszy sport i na brzuch wspanialy. Byle po miekkim podlozu (sciezki lesne, trawa itd)...

femi
01-02-08, 10:27
Ja biegam właśnie rano na czczo. Ale to latem bo nie lubię zimna. Na siłowni nie biegam. Wolę inne sprzęty cardio.
A wracając ponownie do treningu. To rozpisze mi go moj trener na siłce. Trening na rzeźbę, kształtowanie sylwetki, małe ciężary i dużo powtórzeń.
:)

Paluch
01-02-08, 15:06
a z jakiego miasta jestes? :p

femi
01-02-08, 21:49
Oj. Nie z Bytomia ;p

Paluch
01-02-08, 23:42
ha ha, co za szkoda :p

niki969
03-02-08, 14:22
Rano zjadasz płatki owsiane, jajka, warzywa, jakis owoc. godzinę przed treningiem jesz obiad-stek, ryz ciemny,sałata,oliwa. Po treningu wypijasz odzywke białkową i łykasz glutaminę. Kup jeszcze jakieś witaminy i aspargin. Posiłek po treningu powinnien być podobny do poprzedniego. Ostatni posilek to tylko białko- ryba i jakies warzywa. Co do treningu to napewno cos znajdziesz. Kobiety powinny ćwiczyć podobnie do mężczyzn. wielce si,ę te treningi nie rożnią... Po treningu robisz aeroby około 30 minut. Jesli masz dobrą kondycje to możesz zrobic interwały. Są ciekawsze i taki trening trwa krócej. jedz 5 posiłków dziennie, tak aby nie czuć głodu. Pij dużo wody 2-3 litry dziennie.

Paton
03-02-08, 14:28
Dieta normalna starac sie zmniejszac z czasem kalorie i weglowodany -300g. Do treningu dorzuc skakanke :) robi efekty

Paluch
03-02-08, 16:31
eee jak kolezanka chce tylko aeroby, nie ma problemow z tkanka, a chce poprawic swoj wyglad to dieta jej nie potrzebna. No chyba ze mimo aerobow nie umie schudnac...

femi
04-02-08, 10:55
Dzieki za rady. Trening juz mam. Na 3 razy w tygodniu.
I dzien
Klatka-biceps i brzuch + aeroby 30-40min
II dzien
Barki-nogi i brzuch + aeroby 30-40min
III dzien
Plecy-triceps i brzuch + aeroby 30-40min

Kazde ćwiczenie po 15 powtórzeń 3-4 serie. Małe odstępny czasowe między ćwiczeniami jednej partii mięśni. I o coś takiego mi chodziło :)

No to do wakacji powinnam się wyrobić na super bikini ;] hehe

Paluch
04-02-08, 23:38
rob po 20 powtorzen... :)

niki969
05-02-08, 09:41
Dlaczego niby ma robić 20 powtórzeń?!Nie znam zadnego planu treningowego dla kobiet,ktory miał by tak wyglądać. Do tego, o ile pamiętam, ona jest po obwodówce. Trening kobiet nie różni się zbytnio od męskiego. I wcale nie będzie wyglądać jak facet dźwigając cięzary...Jakeieś stereotypy tu krążą. Fitneski robią cykle na masę, silłę i rzeźbę i mają piękne jędrne ciała. Bo to właśnie daje siłownia i prawidłowa dieta.

femi
05-02-08, 10:21
Ja takze myśle ze 15 powtorzen mi starczy. Zawsze mogę sobie dorzucić jeszcze jedną serię ćwiczeń :)
Na razie jestem bardzo zadowolona i odczuwam skutki treningu następnego dnia. ;]

pipi
05-02-08, 12:55
witam wszystkich. Chodze na siłownie juz miesiąc 3 nawet 4 razy w tygodniu. Jak mam cwiczyc aby miesnie sie nie rozrastały , szczegolnie chodzi mi o nogi, tylko były smukłe? Ile serii i ile powtorzen? dzieki za szybką odpowiedz.

Puchacz!
05-02-08, 13:29
Rob małymi ciężarami po wiecej powtorzen czyli kolo 15.

Paluch
05-02-08, 15:54
mi sie tam fitneski nie podobaja...