PDA

Zobacz pełną wersję : L-glutamina i dextroza - Czy można stosować zamiennie??



Gutek912
25-01-08, 16:52
No właśnie... kumpel powiedział mi że kupił sobie kreatynę i transporter ( w jego przypadku dextroza ) i polecił mi monohydrat w zestawieniu z l-glutaminą. Powiedział że choć jest ono droższe to lepsze efekty są...
Czy jest to prawda?? Co prawda już i tak zakupiłem ale najwyżej zmienię to w następnym cyklu...
Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam!

Puchacz!
25-01-08, 17:12
No l-glutamina powieksza efekt kreatyny a pozatym poprawia regeneracje. Osoboscie uwazam ze takie polaczenia to nalezy uzywac jak ma sie odpowiedni staz na silowni i jak nie nie da sie juz osiagac efektow z diety. Pozdro!

Punisher
25-01-08, 18:34
Nie kupuj nigdy dekstrozy. Pic na wode z tym transportowaniem kreatyny.
Glutamina o wiele lepsza, bo przynajmniej są efekty po niej - działa antykatabolistycznie, zwiększa produkcję tlenku azotu, redukuje tkankę tłuszczową(w jakimś tam stopniu), powoduje zwiększenie wydzielania bardzo ważnego hormonu jakim jest hormon wzrostu, który nie tylko jest potrzebny do wzrostu wzwyż jak pewnie masa ludzi myśli. A zresztą, poczytaj trochę, wejdź w podwieszone tematy - polecane odzywki i tam masz oznaczenia. I klikasz w to co cie interesuje, np glutamina i masz odnosnik do artykułu.

Symu
25-01-08, 18:35
Co ma dextro do glutaminy?? Jedno to glukoza, drugie to aminokwas prosciej mowiac. Glutamine mozesz brac spokojnie dla lepszej regeneracji ale srednio oplacalna, ale jako takiego zwiazku z kreatyna nie ma. Sama kreatyna styknie bez dextro.

Paluch
25-01-08, 18:46
A jak to jest z ta dekstroza? Ma niby za zadanie spowodowac wyrzut insuliny do transportu kreatyny...

Jezeli tak, to nie lepiej lyzeczke cukru zjesc, albo cos innego o wysokim IG? Banan na przyklad ;)

Symu
25-01-08, 19:34
A jak to jest z ta dekstroza? Ma niby za zadanie spowodowac wyrzut insuliny do transportu kreatyny...

Jezeli tak, to nie lepiej lyzeczke cukru zjesc, albo cos innego o wysokim IG? Banan na przyklad ;)

Niestety wyrzut insuliny w bardzo malym stopniu wplywa na transport kretyny, a wlasciwie nawet nie wplywa. Przy ilosciach glukozy przy ktorych jest to zauwazalne zaczyna to byc mocno niezdrowe dla naszego organizmu ( a w zasadazie cukier i tak jest niezdrowy). Dlatego lepiej dla zdrowia zrezygnowac z dextro itp.

Czemu nie cukier?? Dextro/glukoza ma chyba wyzsze IG ale nie zmienia to faktu ze rzeczywiscie jakby mialo to jakis sens to i cukier stolowy by sie nadal. Co do samego dextro to musze przyznac ze jest to chybaa w Polsce ewenement na skale swiatowa sprzedaz tego go..a za 14 zl/kg. W zadnym innym kraju nie kwitnie sprzedaz tego na taka skale, a u nas zawsze sie dorobi pare zlotych bo w fabryce kg kosztuje z 1-2 zlote.

Gutek912
25-01-08, 21:16
Aha... dzięki za pomoc... już zaczynałem wierzyć że złego zakupu dokonałem mam pytanko jeszcze... mam jeszcze około 120 zeta do dyspozycji w co zalecalibyście zainwestować?? Tak według Was no ;D

Symu
25-01-08, 21:47
witaminimy, zma , omega 3

Gutek912
25-01-08, 21:52
A o białku co myślicie? kumpel gadał że w połączeniu z cukrami daje efekty całkiem całkiem... a nad tymi witaminami sie zastanowię

Punisher
25-01-08, 22:08
To w takim razie nie sugeruj się kumplem.
Najważniejsza jest dieta, jezeli Ci w niej coś brakuje to kup gainera lub białko.

Gutek912
25-01-08, 23:08
A no faktycznie...

hmmm... Jestem ektomorfikiem... rozmyślam nad kupnem TREC MAX CARB 3000g Jest to napój węglowodanowy... na jak długo by mi to tak mniej więcej wystarczyło?? Sorrka że tak post pod postem ale nie mogę znaleźć przycisku "edytuj" hehe

Symu
25-01-08, 23:45
Dla mnie carbo jest malo wartosciowym suplementem, co najwyzej po treningu. Bardzo dobrze sprawdza sie w sportach aerobowych, ale przy treningu silowwym raczej zastapilbym to bananem

Gutek912
26-01-08, 00:39
Aha... czyli po treningi banana wszamać?

nowin
26-01-08, 07:05
jak już się tak upieracie na tą dekstroze to lepiej iść do hiper marketu i kupić za 3 zł 1 kg glukozy, wyjdzie na to samo co dekstroza a kase się zaoszczędzi i na 5 g mono brać 20 glukozy - przepis a. szyderskiego

Symu
26-01-08, 15:38
Aha jesli chodzi po treningu to mozesz carbo dac, bo to jest akurat jedyna pora dobra dla niego (tu moze nawet lepsza niz banan, choc nie zdrowsza od niego :) ).

Co do glukozy/dextrozy to jest to samo w spozywczaku jest tansza poprostu,a olimp pakuje w ladniejsze opakowanie. Jednak lepiej ani jedna ani druga sie nie szprycowac moim zdaniem juz lepiej to carbo kupic choc duzej roznicy miedzy nimi i tak pewnie nie ma. Po treningu mozna wziasc zeby jednak dac dodatkowy bodziec anaboliczny ale jaki ma to wplyw na zdrowie w tym okresie trudno powiedziec.

Gutek912
26-01-08, 15:53
Dzięki wszystkim za pomoc
Wkurza mnie tylko ten "sezonowiec" pod moim nickiem hehe

Hmmm... dobra. Przeczytałem na stronce że carbo bierze się w trzech postaciach:

- Napój hipertoniczny: 15 g preparatu na 100 ml (np. rozpuścić 75 g w 500 ml wody);
- Napój izotoniczny: 10 g preparatu na 100 ml (np. rozpuścić 50 g w 500 ml wody);
- Napój hipotoniczny: 5 g preparatu na 100 ml (np. rozpuścić 25 g w 500 ml wody).
1 łyżka stołowa to 10 g preparatu.

Jak go brać?? tzn który napój kiedy sie bierze...

Sorrka ze takie głupie pytanie ale jeszcze z tym nie maiłem do czynienia.

Symu
26-01-08, 20:47
Raczej izotoniki w strone hipotonikow.

Różnica jest taka, że hipotoniki najszybciej uzupełniają braki, izotoniki równomiernie, a hipertoniki spowalniaja wchlanianie wody (tych po treningu raczej unikac). Dlatego mysle ze cos pomiedzy izo a hipo bedzie ok.

Gutek912
26-01-08, 21:12
Aha czyli tak np z 7g preparatu na 100ml??

Hmmmm.... a to sie z kreatyną kłócić nie powinno chyba co nie?

Punisher
26-01-08, 22:48
Hmmmm.... a to sie z kreatyną kłócić nie powinno chyba co nie?
Na pewno nie.

Gutek912
27-01-08, 18:00
Teraz z innej beczki... Jak już CHYBA wspominałem wcześniej mam już zakupione mono (400kaps) i L-glutaminę (300kaps)... obliczyłem że aby kretka skończyła mi się na równi z glutaminą musiał bym brać po 12 kapsułek dzienne (dwie porcje po 6)

I tu nasuwa mi się pytanie: Czy nie jest to aby za dużo?? Jak polecacie?
Dodam że ważę 73kg

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź bo jutro mam zamiar zacząć cykl.
Z góry dzięki za pomoc

Symu
27-01-08, 18:27
Odpowiedz prosta :D Nie musi ci sie konczyc w tym samym czasie, ale powiedz czego 12 caps??

Gutek912
27-01-08, 18:39
hehe no ja wiem że nie musi no :P Kreatynki. Po ile polecałbyś brać??

Punisher
27-01-08, 20:35
2x5g czyli 2x5kaps w twoim wypadku o ile sie nie mylę (2x0,9g)
Na glutaminie się nie robi cyklów. Stosujesz wtedy kiedy masz.

Gutek912
27-01-08, 20:38
Stosowałeś kiedyś kreatyne Treca 200 mesh caps?? bo teraz zajrzałem do działu z czarna listą supli i się tam znalazła :( Mam nadzieję że sie pomylili...

Zacząłem ten cykl kreatynowy... mam pytanie: Kiedy skończę ten cyklik tj. około marca co mógłbym zakupić (znowu do 120 zeta) aby nie stracić masy zyskanej w tym właśnie cyklu?? Mam nadzieję że zrozumieliście o co mi biega bo trochę zakręciłem....

tom
28-01-08, 21:49
Stosowałeś kiedyś kreatyne Treca 200 mesh caps?? bo teraz zajrzałem do działu z czarna listą supli i się tam znalazła :( Mam nadzieję że sie pomylili...

kurde drugi raz to samo napisałem....sorka

ta kreatyna jest ok. jakość 1 klasa lece już na niej 2 cykl i sie naprawde sprawdza, nie ma obaw :)

Gutek912
28-01-08, 21:56
dzięki :P Zaraz mi się humor polepszył. Kumpel też cykl już kończy i też mówi że zadowolony jest...

Jak już jesteś to nie wiesz może co bym mógł brać po cyklu kreatynowym żeby tej masy nie zgubić?? Dzięki za odp.
Tylko do 120zeta bo u mnie z kasą ciężko ostatnio... ;/

tom
28-01-08, 22:06
kup białko/gainera
odżywiaj sie dobrze i masa zostanie:)

Gutek912
28-01-08, 23:03
Dzięki za pomoc :) Jeszcze tylko teraz pozostało mi znaleźć jakiegoś dobrego gainerka w dobrej cenie i o suplach jak na razie nie chcę słyszeć :D No chyba że się zmieni coś z moimi funduszami to się pomyśli nad tym hehe Pozdro dla wszystkich pomocnych xD

Paluch
28-01-08, 23:29
pamietaj, ze kreatyna miesiecznie to 50zl kij razy oko...

a dieta to ponad 700zl :)

Gutek912
29-01-08, 19:14
wiem że drogo wychodzi ;/ ale co poradzisz...
Ale do kreatyny jeszcze sobie dolicz glutaminę i dekstrozę (bo bez to za bardzo sensu nie ma) to też się trochę cena podbije... nie no na razie to ładuje w to tyle ile mem... jak będę miał płacone to się bardziej zaangażuję hehe
POWOLI DO CELU

Symu
29-01-08, 19:45
Jesli nie masz kasy to sama krete bierz. DExtro=kasa w bloto, a gluta nie jest niezbedna bo glownym anabolikiem tu ma byc kreta ktora nie potzrebuje zadnych dodatkow (ale diete tak :D).

Punisher
29-01-08, 20:51
Dextro nigdy.
Jak już chcesz do smaku coś to carbo, albo witaminki musujące dodawaj.

Gutek912
30-01-08, 19:50
Jeśli chodzi o SMAK to w kapsułkach mam więc to nie dotyczy :)

achhh... jakby to z tą dietą było takie proste... ;/ (jak na razie to staram się zdrowo odżywiać i jeść dużo twarogu owoców warzyw itp)
A oto przyczyny:
Po pierwsze jak mam tą dietę układać to mnie ch** trafia... za dużo tego wszystkiego...chodzi mi o obliczanie kalorii zapotrzebowania i reszty... Nie nadążam!

Po drugie nawet jak bym do tych wszystkich produktów miał dostęp to kto mi codziennie będzie kurczaka przygotowywał itp...

A po trzecie to mam takiego starego że nawet jakby matka się zgodziła to on by miał noon stop wonty...
Ogółem przewalona sprawa ;( Wątpię czy w tej kwestii też możecie mi doradzić jakąś alternatywę...

Gutek912
31-01-08, 21:10
A dało by się na przykład ułożyć jakąś dietę z takich bardziej dostępnych produktów jak np w/w twaróg ??

Punisher
31-01-08, 21:15
Zapraszam do działu Dieta.