PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w układaniu treningu



Mattt
27-06-06, 16:43
Elo witam wszystkich:) widze, że niektórzy z was mają kłopoty z ułożeniem planu trenindowego, więc chce służyć pomocą.
Gdy zaczynamy układać nasz plan treningowy to pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to ile chcemy pooświęcić dni w tygodniu na siłke.
Otóż ma to duze znaczenie, ponieważ od tego zależeć będzie podział i ilość patrii jakie będziemy wykonywać w danym dniu treningowym.
Jeżeli myślimy o treningu na mase to nie powinniśmy uczęszczać na siłke 6x w tygodniu, nasz organizm nie będzie wstanie zregenerować się.
Podam tutaj trzy grafiki treningowe; po jednym dla każdego typu treningów, cze to na mase, pośrednio, bądź na rzeźbe:
Jeśli chcemy ćwiczyć na mase to proponuje grafiik 1-1-1-1-1-2
Jeśli chcemy ćwiczyć pośrednio to proponuje grafiik 2-1-2-2
Jeśli chcemy ćwiczyć na rzeźbe to proponuje grafiik 3-1-2-1
Czerwony kolor oznacza dni beztreningowe
Następną rzeczą jaką powinniśmy ustalić to ilość ćwiczeń na daną partie.Średnio wystarczą 3 do 4-ech ćwiczeń na partie, przy czym na większe partie możemy stosować więcej ćwiczeń ponieważ te grupy mięśniowe są bardziej wytrzymałe. Pamiętajmy, aby nie przesadzać, bo może się to źle skączyć. Ważne jest aby co jakiś czas zmieniać dobór ćwiczeń i partii jaie wykonujemy to pozwala uniknąć stagnacji i znudzienia!
Po ustaleniu ilości ćwiczeń musimy ustalić ilość serii w danym ćwiczeniu( nie licząc rozgrzewki) tak jak powyżej srednio stosuje się 3 do 4-serii na ćwiczenie.
Ostatnim elemętem jest ilość wykonywanych powtórzeń w danej serii i tutaj równierz musimy zwrócić uwage na to czy chcemy ćwiczyć na mase, pośrednio czy na rzeźbe!
Jeśli chcemy ćwiczyć na mase to proponuje od 3 do 6 powtórzeń
Jeśli chcemy ćwiczyć pośrednio to proponuje od 6 do 10 powtórzeń
Jeśli chcemy ćwiczyć na rzeźbe to proponuje od 10 do 15 powtórzeń

Jeżeli ustalimy to wszystko to pozostaje nam dobrać sobie ćwiczenia w miare waszego zaawansowania i możliwości waszej siłki( chodzi mi o urozmaicenie sprzętu jaki posiadacie). Myśle, że choć troche wam pomogłem:)

P.S pamiętajcie: aby plan przynosił rezultaty to trzeba sie przyłożyć i wykonywać wszystkie ćwiczenia poprawnie!!!!

sławo
27-06-06, 17:02
trocho lipne

degustator
27-06-06, 17:12
a trenig na sile nie opisany :D takie sobie toto jest....

Mattt
27-06-06, 20:21
hmm jak brakuje takiego treningu na siłe to moge zamieścić tylko musze ułożyć:) a tak o ogule to nie pisałem o konkretnym treningu typu: machnij 10x na wyciągu itp. bo ktoś może mięc tylko hankle i co?? nie żebym miał pretensje :neutral: chodzi mi tylko o to że to jest napisane ogólnikowo :wink: jeśli ktoś chce konkretny trening to niech mi napisze jaki ma sprzęt to mu dobiore ćwiczenia :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-27, 19:24 ]
o jak moge wiedzieć to dlaczego lipnie?? dobrze wiedzieć co ci lipą w tym zajężdza :razz: poniewarz krytyka jest ważna tylko że potrzebne uzasadnienie!!! no poprostu chce wiedzieć

pozdro

sławo
27-06-06, 20:48
np .to

Jeśli chcemy ćwiczyć na mase to proponuje od 3 do 6 powtórzeń
to bardziej na siłę
nie wiem co to znaczy trening pośredni nie ma czegoś takiego ćwiczy się na jakiś określony cel

Jeśli chcemy ćwiczyć na rzeźbe to proponuje od 10 do 15 powtórzeń
to można podciągnąć pod mase
nie którzy tak ćwiczą właśnie na masę
nie można tak ogólnikowo podawać jak zrobić trening

Mattt
29-06-06, 08:41
elo to jest układ dla początkujących:) zgodze się z tobą bo sam widziałem paru takich robią po 10 powtórzeń na mase ale ja nie moge pisać tego chłopaką którzy dopiero zaczynają ćwiczyć na siłce. to jak ty byś proponował układanie treningu:) może się czegoś od ciebie naucze :mrgreen:

przemo20
29-06-06, 15:26
Bardzo mądre jest to co napisałeś, zgadzam się z tobą w 100%...
...POZDRO :cool:

mrdick
02-07-06, 22:35
witam.mysle ze moge sie do ciebie zgosic z prosba o rozpisanie treningu na zezbe jak nie to luz.mam 25 lat 167cm wzrostu i 83kg (jest co spalac na brzuchu !!!)na silownie chodze 3 razy w tygodniu co do sprzetu jest all.z dieta jest problem bo na 3 zmiany pracuje.to chyba starczy jak by co to pisz co jeszcze potrzeba.z gory thx pozdrosławo,

degustator
02-07-06, 22:39
ale kolego poszperaj na forum cos sdam wykmin a my ci skorygujemy :D