PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrównać siłe i obwód bicepsów????



arturartur
23-01-08, 18:37
Mam taki problem.. ćwicze jakieś 3 miesiące i od samego początku mam lewą rękę słabszą i mniejszą (w prawej mam 35 a lewej 34) to niby tylko 1cm ale jest to dożą róznica... Prosze o podpowiedzi jak mógł bym to wyrównać. Próbuje robic jedną serie wiecej albo wiecej powtórzeń ale tak się za bardzo nie da bo np. prawą robie 4 serie po 10 powtrórzeń a lewą przy drógiej mam już cięzko..

Prezydent_1c
23-01-08, 18:40
Staraj się robić jak najmniej ćwiczeń izolujących 2 ręce. Czyli np. zamiast hantelków rób bicho gryfem łamanym.

Seba87
23-01-08, 19:03
z czasem róznica w sile obu rąk powinna sie wyrównac zawsze tak jest na początku, natomiast różnica w obwodzie to normalka wiekszosc tak ma, cwicz podstawe uginania sztangi, naprzemienne i modlitewnik na koniec

tom
23-01-08, 19:23
róznica nie jest duza tez tak miałem teraz mam 0,5 cm roznicy samo powinno sie wyrównać

Rynju
23-01-08, 19:41
samo sie wyrowna. Moze te byc tak ze jedna slabiej napinasz! gdy trenujesz ramiona i przy robieniu np. bicepsa czujesz ze jedna reka lepiej sie napina podczas maksymalnego skurczu miesnia niz druga to postaraj sie niwelowac ta roznice i obiema pracowac rowno i miec pelne napiecie juz od momentu jak lapiesz za hantel czy gryf i zwroc uwage na maksymalny moment napiecia by duzo krwi wpompowalo ci sie w miesien

arturartur
23-01-08, 20:00
Bede próbował coś kombinować:-) a co do tego napinania to mozliwe bo wogóle po ćwiczeniach czuje prawego napompowanego itd a lewy tak jak bym prawie nic nie robił....

Łukasz (L)
03-02-08, 12:35
jak mam cwiczyc na hantelce zeby powiekszyc bicka itp. jakie cwiczenia ???

Rickey
03-02-08, 20:01
Np. takie ćwiczenia:
1. Uginanie ramienia ze sztangielką w pozycji stojącej (na biceps)
2. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie opierając ramię na kolanie (na biceps)
3. Wyciskanie sztangielki "francuskie" w siadzie obiema rękami. (na triceps)
4. Wyciskanie sztangielki "francuskie" w siadzie jedną ręką (na triceps)
5. Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tłowia (na triceps)
6. Pompki na poręczach lub w podporze tyłem (na triceps)

Albo po prostu wejdź sobie na:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp

Łukasz (L)
05-02-08, 14:46
ok dzieki

Łukasz (L)
05-02-08, 15:06
a po ile seri mam robic kazde cwiczenie?? po ile razy ???

Rickey
07-02-08, 17:42
Ja bym proponował robić po trzy serie każdego ćwiczenia: 12:10:8!! Dla lepszych efektów możesz robić super serie lub gigant serie!!


Jeśli pomogłem zarzuć soga!!:lol::lol:

Rynju
07-02-08, 18:46
ja wale super serie 12,12,10 badz 12,10,10 :D
ale jesli sie pompujesz za bardzo to nie radze laczyc trica z bicem! nie jest mozliwe wykonanie cwiczen na tricpes!

Jaco90
24-04-08, 14:28
Witam
Ja też mam problem z bicem, 1,5cm po złamaniu obojczyka.
prawy jest mniejszy a mam większą siłe w nim ( wogóle słabo wyrzeżbiony w porównaniu z lewą) , lewy mam większy i słabszy.
Może jakieś dodatkowe ćwiczenie ??
Pozdrawiam i prosze o pomoc

Jaco90
24-04-08, 19:59
Prosze o pomoc;]

Symu
24-04-08, 22:04
Wykonuj ćwiczenia głównie na hantlach. Niestety ale zobaczyłem po przykładzie kolegi że zwiekszanie ilości serii, powtórzen itd. na jedną stronę w dłuższym okresie czasu prowadzi do większych dysproporcji.