PDA

Zobacz pełną wersję : Małe pytanie odnosnie diety



Smug
23-01-08, 09:59
Witam!


Dawno mnie nie było na forum, widzę, że ładnie się ono rozwija:) Dobra teraz przejdźmy do mojego pytania. Otóż, chciałbym abyście sprawdzili ile w mojej diecie jest Kcal bo raz wychodzi mi 2100,raz 2600 różnica jest duża, a tych tabel i programów do liczenia kcal danego produktu jest pełno i nie wiem któremu wierzyć.


Sniadanie

100g płatkow owsianych z wodą
10g rodzynek
jajecznica z 5 jaj smazona na 1 łyżce oleju kujawski i 3 łyzkach oliwy z oliwek extra vergin

II sniadanie w szkole

4 kromki czarnego chleba
4 plastry szynki
2 plastry sera zoltego
1 mały kubuś

III sniadanie również w szkole

2 kromki czarnego chleba
2 plastry szynki
1 plaster sera
serek wiejski 200g

Obiad

ryz biały 100g
noGa z kury lub inne miecho 250g
sałatka z burakow+ łyzka oliwy

tutaj zazwyczaj trening

po treningu

40g monster massa zamiast carbo

podwieczorek

po treningu jakas ryba z puszki makrela lub sardynki min. 150g

kolacja

100g twarogu z maslanki + 2 lyzki oliwy


Teraz trochę o mnie

Zapotrzebowanie ok 30o0Kcal. Nie chcę tyle szmać bo jestem pomieszańcem endo i ekto i to tych cech negatywnych długie nogi i ręce, łatwo łapię tłuszcz na brzuchu. Trenuję 3 razy w tygodniu plus czasami jak mam czas rano aeroby. Cel oczywiście czyste mięsko. Wzrost 182cm, waga 85kg. Zatłuszczenie na poziomie nie wiem jakim, ale napewno nie za niskim :D

Sogi czekają.

Pozdrawiam.

Stjepan
23-01-08, 17:29
Co do liczenia kalorii to bazowałbym na danych podanych na opakowaniach produktów.

Sniadanie

100g płatkow owsianych z wodą
10g rodzynek
jajecznica z 5 jaj smazona na 1 łyżce oleju kujawski i 3 łyzkach oliwy z oliwek extra vergin
Ja bym na oliwie z oliwek nie smażył.Dość dużo jaj w tej jajecznicy , ja bym zredukował ilość żółtek.Tą oliwę na ,której smazyłeś możesz szamać "z łyżki" w ramach tłusczy w tym posiłku.

II sniadanie w szkole

4 kromki czarnego chleba
4 plastry szynki
2 plastry sera zoltego
1 mały kubuś

Szynkę i ser bym zamienił na bardziej wartościowe źródła białka.Jak nie masz możliwość dać tu mięsa to daj twaróg półtłusty.Brak tu warzyw i zdrowych tłuszczy.Kubuś zbędny , lepiej owoc daj.

III sniadanie również w szkole

2 kromki czarnego chleba
2 plastry szynki
1 plaster sera
serek wiejski 200g
Ser wiejski jako źródło białka moze być.Dlatego szynka i ser zbędne.DAj warzywa i tłuszcz (orzechy lub oliwa na przykład)
Obiad

ryz biały 100g
noGa z kury lub inne miecho 250g
sałatka z burakow+ łyzka oliwy
ja bym unikał tłuszczy przed treningiem - wywal oliwę i warzywa.Ryż biały zamień na brązowy.Za dużo mięsa moim zdaniem.Przed treningiem priorytetem nie jest białko.
tutaj zazwyczaj trening

po treningu

40g monster massa zamiast carbo

podwieczorek

po treningu jakas ryba z puszki makrela lub sardynki min. 150g
A gdzie węgle ?? Z rybami z puszki bym nie przesadzał - RTĘĆ !

kolacja

100g twarogu z maslanki + 2 lyzki oliwy
ok






Pozdrawiam

johny
23-01-08, 17:57
najlepiej jajka gotowane robic,ale jak juz smazysz to wywal ten kujawski i na samej oliwe smaz i az 3 lyzki sa nie potrzebne,5 jajek ok,mozesz tez zrobic ze rano 3 i do kolacji ze 2..,ryz duzo lepszy jest brazowy a cena podobna,sprawdz trening przed treningowy czy nie za duzo bialka w nim masz,nieiwem co tyo monster mass bo nie biore zadnych odzywke oprocz carbo :) po treningu zareaz maja byc wegle proste...kalori czy nie licze bo jest duzo programow do tego

johny
23-01-08, 17:58
*posilek przed treningowy