PDA

Zobacz pełną wersję : hmb i glutamina



luboń
22-01-08, 21:11
Witam, mam pytanko czy opłaca sie brac HMB razem z glutaminą ? Czy lepiej jest wziąć te suplementy z kreatyną ?

gelolbn17
22-01-08, 21:16
a co chcesz osiągnąć ? bo widze ze piszesz hmb albo kreatyna ?

tom
22-01-08, 22:39
jest takie ladne ogloszenie pt "zanim zadasz pytanie" przeczytaj

Seba87
22-01-08, 22:52
łaczenie hmb jest dobre z kreatyną moim zdaniem glutamina jest przereklamowana, a hmb najlepiej brac cały czas ładnie przycina wiec nie jest sie dzieki temu ulanym jak to jest czesto na masie

luboń
23-01-08, 13:10
a co chcesz osiągnąć ? bo widze ze piszesz hmb albo kreatyna ?


chodzi mi o jakieś 2 kg masy a dalej to rzeźba juz... Wazę 80 kg przy 184 cm wzrostu w ramieniu 39 cm. Zastanawiam sie czy nie lepiej jest te suple ( hmb i glutamina ) wziąć razem z kreatyną czy tez same... planuje wziąć xpanda za jakis miesiąc a branie wraz z nim hmb i glutaminy jest zbedne, wiec co radzicie, mogę wziąć hmb z glutaminą teraz ,czy bardziej wskazane było by dołączyc do tego kreatyne ??

Karbi
23-01-08, 13:25
to ja sie przy okazji zapytam jaką glutamine polecacie? luboń, jaką Ty kupujesz?

tom
23-01-08, 13:33
planuje wziąć xpanda za jakis miesiąc a branie wraz z nim hmb i glutaminy jest zbedne, wiec co radzicie, mogę wziąć hmb z glutaminą teraz ,czy bardziej wskazane było by dołączyc do tego kreatyne ??

a dlaczego zbędne?

hmb i glutaminy nie stosuje sie cyklicznie więc nie rozumiem problemu

a co do kreatyny to nie ma suplementu który by dawał bardzej wymierne rezultaty niż właśnie kreatyna

wiec robisz cykl teraz na kreatynie pozniej przerwa minimum miesiąc a najlepiej tyle ile trwał cykl i mozesz spróbować z xp

Karbi a Tobie polece BCAA bo są w moim mniemaniu bardziej przydatne niż glutamina
i dawkujemy 1g/10kg masy przed i po treningu

jednak jeśli mamy odpowiednią ilość białka w diecie to bcaa i glutamine mozemy sobie darować przy budowaniu masy( bo dostarczamy ich wystarczającą ilość z białka)
bardziej przydatne są na redukcji aby utrzymać mase

Karbi
23-01-08, 14:09
chciałem najpierw sprawdzić glutamine... tylko nie wiem czym rozni sie VITALMAX L-Glutamina od VITALMAX L-Glutamina Mega Caps... tylko wielkoscia kapsow? :)

Punisher
23-01-08, 15:38
Jedne to proszek, a drugie to kapsy.


150g kapsów kosztuje tyle co 200g proszku.

Karbi
23-01-08, 18:44
a jak jesc ten proszek? xD

Seba87
23-01-08, 19:25
ja osobiscie nie polecam glutaminy jako ochrone antykataboliczna lepsze bedzie hmb i bcaa

Punisher
23-01-08, 19:32
Najpierw kup, potem pytaj o dawkowanie.

luboń
23-01-08, 20:00
to ja sie przy okazji zapytam jaką glutamine polecacie? luboń, jaką Ty kupujesz?


Glutamina biogenixa. polecam jest świetna, poszło mi po miesiącu brania jej + kreatyny biogenixa 4 kg w mase. koszt ok 64 zł- glutamina , 45 - kreatyna

luboń
23-01-08, 20:06
to ja sie przy okazji zapytam jaką glutamine polecacie? luboń, jaką Ty kupujesz?


a dlaczego zbędne?



Bo xpand zawiera juz w sobie glutamine

skład 1 porcji:
- wartość energetyczna: 20 kcal
- Węglowodany 5 g
- Cukry 0 g
- Witamina B3 20 mg
- Witamina B6 9 mg
- Kwas Foliowy 90 mcg
- Witamina B12 37 mcg
- Creatine Ester Fusion™(jabłczan etyl estry kreatyny, jabłczan kreatyny) 4 g
- Alfa-Ketogluterat Argininy(A-AKG) 3 g
- Bezwodna-Betaina 2 g
- Tauryna 2 g
Glutamine Fusion™ (alfa-ketoglutarat glutaminy,n-acetylo-l-glutamina) 1 g
- Xpansion Matrix™ (Glikocyjamina, Glukuronolakton, L-cytrulina, olej MCT, kofeina, cinnulin PF, winpocetyna 99%, winkamina 99% 4000 mg
- Recovery Matrix(kompleks Bcaa, siarczan wanadylu) 2078 mg

Karbi
23-01-08, 20:11
teraz to ja juz nic nie wiem... niektorzy mowia ze glutamina, inni ze bcaa lepsze...

EDIT:
znalazlem takie coś:
"BCAA to aminokwasy pobierane przez mięśnie szkieletowe w największym stopniu. W mięśniach ulegają one rozpadowi na inne aminokwasy (przede wszystkim na glutaminę)"

czyli biorąc bcaa mam od razu glutamine? xD niech to ktos potwierdzi, bo jezeli tak jest, to kupuje bcaa :)

Punisher
23-01-08, 20:37
Organizm sam potrzebuje glutaminy, jeżeli ma niedobory to próbuje je uzupełnic. A BCAA ma inne zadanie niz rozpad do glutaminy (nie po to jest stosowane, aby sie rozpadalo). A jak glutaminę od razu podasz to BCAA jest przeznaczane na inne procesy.