PDA

Zobacz pełną wersję : Mój trening :D



DoDiK_29
22-01-08, 15:02
Siemka,
chciałbym przedstawić wszystkim mój trening. Ukształtowałem go metodami prób i błędów i zmieniał się z dnia nadzień przez cał czas - i wciąż się zmienia. Czytałem mnóstwo artykułów, że na dzień jeden (dwa, góa trzy) miesień czy tam partie mięśniowe (poniedzialek plecy, wtorek, biceps itd.....), myślę, że to głupi pomysł, osobiscie chyba bym zgupial jakby tydzien mial czekac zeby se np. pompki porobic albo pobawic sie hantelkami. Wedlug mnie przez ten cały czas oczekiwania sporo zaniedbasz miesien (wiem ze w czasie odpoczynku rozwija sie ale nei bez przesady). Ja ćwicze codziennie wszystkie miesnie bo takto tez odczulbym pewna monotonie. Do rzeczy:

DZIEŃ W DZIEŃ ( pon. - niedz.)
Najpierw rozgrzewka + rozciąganie (trwa ok. 20-30 min.)
Później najłatwiejsze ćwiczenia (pompki, przysiady, brzuszki)
Pompki i przysiady 20 serii x 50 powtórzeń (zabawa na cały dzień :D)
Brzuszek - przeróbka A6W (6 dni weidera = 1 dzień mój:P) - cały czas zwiększam ilość powtórzeń (robie na maxa = tyle ile moge)
Hantelki (7,5 kg na ręke) - ogólnie większość ćwiczeń nimi - 2 (czasem 3) serie x 30 powtórzeń
Przeróżne ćwiczenia na reszte miesni - 1 lub 2 serie 30 powtórzeń

W TYGODNIU
Raz na tydzień 45 min siłowni w szkole ;)
2 lub 3 (zależy czy mam czas) razy biegam - z rana, bez śniadania, żeby schudnac, po ok. 8 - 12 km

Moje metody:
Ostatnio zaczołem na przeciwne mięśnie, np. po wykonaniu 50 pompek, odrazu bez odpoczynku robie "odwrócone pompki" (zpaomnialem jak sie nazywaja) = szybsza regeneracja mięśni

"Oszukane powtórzenia" - tak to się fachowo nazywa, ale wczesniej sam to sobie wymyslilem bo "jakbym niedokladnie zrobil te wszystkie powtorzenia to zrobie 1 więcej, żeby bylo dokladnie" .

Ćwicze przez cały dzień po trochu - czasem w mniejszych odstepach czasu i intensywniej bo są lepsze efekty. Ćwicze na max swoich możliwości - cały czas zwiększam ilość powtórzeń itd.

1 - 10, 1 najgorsze, 10 najlepsze - ocencie co o tym sądzicie :P

Mieczu93
22-01-08, 16:04
oceniam na 1. :/ przecież takie machanie hantlami po 30 powtórzeń nic Ci dobrego nie da, wręcz przeciwnie, przepalisz sobie mięśnie. Z tego co widze to dysponujesz tylko hantlami ze sprzętu, nic tym za bardzo nie zdziałasz. Pompki są dobre na rozgrzewke, ale nie żeby cały czas je robić.
A co to za pomysł, żeby biegać po 12km bez śniadania? :D nie czujesz sie głodny, albo słaby?
Nie wiem o co Ci chodzi z tym a6w, lepiej rób je normalnie, a nie coś zmieniasz, bo i tak efekty są bardzo dobre po zakończonych wszystkich dniach.
Radze Ci zajrzeć do tematów podwieszonych w dziale DIETA I TRENING, bo chyba w ogóle nie wiesz o co biega...

DoDiK_29
22-01-08, 16:14
hantlami przeciez normalne cwiczenia wiec jak se przepale miesnie?
dysponuje atlasem do cwiczen w domu, ale ostatnio mi sie linki zerwaly i na chwile przestalem cwiczyc nim.
Chce pokonac glod, najlepszy sposb zeby schudnac, wedlug mnie :D
Po prostu chce zrobic wiecej a6w i miec lepsze efekty. Diety przestrzegam takiej sobie, od czasu do czasu robie sobie dzien wolny i zjem se ciasto itd. - z umiarem, a takto to jem troche zdrowych rzeczy i nie jem tych nie za dobrych

Mieczu93
22-01-08, 17:24
a no i nie napisałeś na co to ma być plan, czy na mase czy na rzeźbe?
Dobra, normalne ćwiczenie, ale nie 30 powt. i nie 3 serie. Powinno być 8-9 serii (jeśli mniejszy mięsień np. biceps) lub 11-12 serii (jeśli większy mięsienń np. klatka) i 8-12 powt. (jeśli na mase) lub 12-15 powt. (jeśli na rzeźbe). Jeśli trening na mase, to powinieneś ćwiczyć 3-4 dni w tygodniu i każdą partie mięśniową RAZ w tyg.
To napraw ten atlas i na nim ćwicz, a nie pompki, bo one mało dają. Albo może kup jakąś ławeczke, gryf i ćwicz, a najlepiej to zapisz sie na siłke. ;)

DoDiK_29
23-01-08, 15:22
najchetniej chcialbym na rzezbe, bo pol roku temu jeszcze tak jakos samo mi sie na mase ulozylo (duzo jadlem 173 cm, 78 kg), a teraz chce sie ladnie wyrzezbic. Naprawie atlas i zaczne na nim cwiczy bo naprawde sporo daje :) , ale pompki tez sa spoko, tlyko zeby czuc efekty sporo trzeba ich zrobic..

Strong_Michal
25-01-08, 09:52
Oceniam na 1 ;/ spalisz sobie tak miesnie i nic ci nie urosnie wiecej ..... bo takie machanie ci nie nie da

Paluch
25-01-08, 13:19
w ten sposob kolego nie urosniesz... Bieg na czczo jest ok, ale jezeli chcesz schudnac...

Trening 3 razy w tygodniu z podzialem na partie (raz w tygodniu kazdy miesien). Idz lepiej na jakas normalna silownie... biegac mozesz ale jakies 1,5h po wysoweglowodanowym posilku (np 200g ryzy brazowego -2 torebki).