PDA

Zobacz pełną wersję : Kompletne podstawy



arsilow
15-01-08, 13:22
Hej!
Mam sztampową prośbę do wszystkich bardziej doświadczonych kulturystów.
Otóż chodzę od jakichś dwóch miesięcy na siłownię. Z początku robiłem to tylko dla czystej przyjemności. Niestety mój ojciec był niegdyś kulturystą i stwierdził, że jestem w takim wieku (16 lat) kiedy trzeba się za siebie wziąć.
Niestety tam, gdzie mieszkam nie ma dostępu do profesjonalnej siłowni. Mam dostęp do sali, w której znajduje się atlas, ławka ze sztangą maksymalne obciążenie 15kg, bieżnia, rowerek, kajak( nie wiem, jak dokładnie nazywa się ten przyrząd, ale to taki "symulator" kajaku) i przyrząd do robienia "brzuszków". Jak sami widzicie nie jest to zbyt wiele.
Przechodząc do sedna sprawy: proszę o pomoc w doborze ćwiczeń, ułożeniu diety i planu treningowego.
Muszę dodać, że od dwóch lat ćwiczę freerun, więc do treningów na siłowni dochodzi jeszcze trening na powietrzu, w obecnym czasie(w zimę, co najmniej jeden trwający 2h).
Mierzę 172cm wzrostu, ważę 58 kg- można powiedzieć, że jestem chudy, ale grubokościsty.
Z pewnością nasunie Wam się pytanie, dlaczego nie poproszę o pomoc ojca... Z tym jest ciężko z tego powodu, że on twierdzi, iż sam na wszystko zapracował, a poza tym chcę mu wreszcie czymś zaimponować.
Zależy mi na zdobyciu masy mięśniowej, zwłaszcza w okolicy klatki piersiowej, barków i brzucha. Prosiłbym również, o podanie ćwiczeń poprawiających skoczność.
Jeszcze jedno, czy uda mi się poprawić wygląd sylwetki do okresu wakacji?
Mimo, że pełno jest takich tematów, to założyłem swój, ponieważ uważam, że każdy jest indywidualny i potrzebuje innego zestawu ćwiczeń. Zdaję się na Wasze rady.
Z góry dziękuję.

47
15-01-08, 18:29
czy ci sie uda wszystko zalezy od ciebie. moze troche ;]
jak masz atlas to w czym problem :P ? chyba mozesz cwiczyc na nim wszystkie miesnie??? www.kulturystyka.pl/atlas/ tu masz gify jakie robia cwiczenia na jakie miesnie. a jak twoj tata jest kulturysta to sie spytaj jego. zainponujesz mu ze chcesz ze soba cos zrobic :)

tom
15-01-08, 18:40
47 sog za atlas:)
arsilow zobacz w atlasie jakie cwiczenia wykonywać na dana partie miesniowa
zobacz tez przykladowe plany treningowe w dziale trening i podpasuj go pod wlasne potrzeby i sprzet
jesli chodzi o diete to oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=5460
i przypasuj diete
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=67

arsilow
16-01-08, 12:23
Czy uważacie, że jeśli dobrze dobiorę dietę i ułożę odpowiedni trening, to zdołam poprawić nieco swoją sylwetkę do wakacji bez zażywania suplementów??

tom
16-01-08, 12:40
pewnie ze tak suplementy to nie koniecznosc tylko dodatek

arsilow
16-01-08, 12:54
Czy wiecie na jaki przyrost masy mięśniowej mogę liczyć??
Chodzi mi o kilogramy.

tom
16-01-08, 13:14
Nie, nikt tego nie wie :)

dexter
16-01-08, 16:26
Jezęli sie przyłozysz do diety to z 6kg jest mozliwe albo nawet więcej, kup witaminy np. Trec multipack 36 ( sam jem), omega 3 i jazda. Trening dieta i regeneracja i to wystarczy
pozdro