PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lewą ręką :(



jasiek69
14-01-08, 15:40
Witam Wszystkich Jestem tu nowy ale bardzo podoba mi sie to forum widac tu ogromne doswiadczenie ze strony uzytkownikow. Dlatego tez mam pytanie odnosnie problemu z moja lewa reka...
A wiec tak cwicze juz ok 3 miesiace (1,5 miesiaca z pozadnie i z dieta). Cwicze 3 rzy w tygodniu po 2 cwiczenia na kazda partie miesniawa w 1 serii ok 8-10 powtorzen. Moja slaboscia jest lewa reka juz 2 raz w okresie tych 3 miesiecy napotkalem sie na kontuzje tej reki o toz boli mnie przy ruchach takich jak pompki, wyciskanie, rozpiedki, i cwiczeniach na biceps(ale podczas opuszczania hantelki ). Ogolnie to lipa z ta reka :( Wiec co radzicie powinnienem zrobic sobie jakas przerwe ?? Moze jakas masc pomoze i co robic zeby wiecej nie napotkac sie na kontuzje tej reki?? Bede naprawde wdzieczny za pomoc. Aha i SOG oczywiscie :)

Riddick
14-01-08, 16:46
Zalezy czy jest to ból mięśnia czy stawu.

Rynju
14-01-08, 16:51
dokladnie i zalezy gdzie, reka jest dosc duza, ale z tego co opisujesz sadze ze pewnie boli cie gdzies w okolicach obreczy barkowej

sławo
14-01-08, 17:42
zrób sobie małą przerwę jak długo to zależy
najlepiej taką aż przestanie boleć do tego maść rozgrzewająca mi zawsze pomagałą ben gai

po przerwie pomalutku wdrażaj się w treningi
i nie zapominaj o pożadnej rozgrzewce

jasiek69
14-01-08, 17:48
No dokladnie to mnie boli gdzies jak mam bicepsa a tricepsa to po srodku i do gory w strone barku sadze ze przesililem reke albo naciaglem jak myslicie ile moze potrfac rehabilitacja takiej kontuzji ??

sławo
14-01-08, 18:05
ciężko powiedzieć co ci jest
wiec nie wiedomo ile to może potrwać

jeśli to zwykłe przeciążenia to około 1,5 tygodnia bynajmnie tak bywału u mnie

jasiek69
14-01-08, 18:47
aha no trudno bede musial przeczekac :( ale mysle ze przez ten okres bede mogl pocwiczyc nogi i brzuch bo troszke zaniedbalem te miesnie noi kaptury bo tam za bardzo reka nie musze ruszac :)

sławo
14-01-08, 19:11
odpoczniej sobie w ogóle od siłki
nigdy nie wiadomo co może się stać np. przy nakładaniu ciężaru itp

jasiek69
14-01-08, 19:20
W pewnym sensie masz racje kazdemu przydalyby sie wakacje :) aha i dobrym pomyslem jest zebym po tej przerwie wrocil i znowu cwiczyl wszystkie partie podczas 1 treningu i tak przez 2 tygodnie ?? bo mam zamiar przejsc juz na typowy trening na mase.

yanek902
15-01-08, 00:38
moje zdanie jest takie pewnie wykonywales blednie cwiczenie i dostales kontuzji najlepiej nie cwicz do puki ci nie przejdzie a jak wrocisz do silowni to staraj sie wykonywac poprawnie i technicznie cwiczenia a ciezar przyjdzie z czasem

jasiek69
15-01-08, 01:15
Cwiczenia zawsze staram sie wykonywac jak najdokladniej ale ostatnio zaniedbalem troche rozciagania i moze to przez to

Adamusss
15-01-08, 11:46
Obwin moze bandarzem co ja usztywnisz na jakis czas potem przerwe od silki i jak wrocisz to stopniowo zwiekszaj obciazenia nie przesadzajac

Riddick
15-01-08, 18:53
to jest pewnie bol miesnia. Ben gaya sobie kup

jasiek69
15-01-08, 20:38
Ile kosztuje ten " Ben Gay " ?? Ja mam ketanol mozna tym smarowac ??

jasiek69
20-01-08, 16:14
Sorki za podwojny posta ale minal juz ponad tydzien a ja nadal mam ten bol no minimalnie popuscil ale to naprawde minimalnie. Stosuje masc " Ketanol " Prosze o jakies rady.
Pozdrawiam

jasiek69
24-01-08, 10:46
Mam zamiar kupic sobie Ben-Gay i nie wiem ktora jest lepsza na leczenie bolu miesni. Czerwona czy zielona ???? Czekam na odpowiedzi i Pozdrawiam

jasiek69
01-03-08, 14:58
Wracam do tematu poniewaz po przerwie ok. 1,5 miesiaca bol nie zniknal tylko troszke sie zmniejszyl... zauwazylem ze jest to bol barku... najbardziej odczuwany przy takich cwiczeniach jak rozpietki i pompki... Podczas cwiczen robie porzadna rozgrzewke .. i rozciaganie tego barku .. i potem po kilku seriach cwiczen bol praktycznie znika ... i tu wlasnie jest moje pytanie czy bol kiedys zniknie ?? i czy stosowanie masci Ben - Gay na ten bark przed i po cwiczeniach pomoze i czy nie bedzie mial negatywnego wplywu na rozrost miesni ?? Czy prysznic po treningu na przemian zimna i ciepla woda na ten bark pomoze?? Z gory dziekuje za odpowiedz i nagradzam SOGiem. Zalezy mi na pomocy bo nie wiem czy cwiczenia z tym bolem nie beda mialy w przyszlosci negatywnych skutkow. Pozdrawiam

Damian st-ce
01-03-08, 15:37
Nie polecam na bol miesni ciepłej i zimnej wody na zmiane (wiem po swoich doswiadczeniach). Jak zobaczyłem wszystkie posty na ten temat to sie za głowe złapałem. Mowisz juz o tym problemie od ponad połtora miesiaca.W poniedziałek udaj sie do lekarza i to bezzwłocznie. Nie mozna ćwiczyc z bólem miesnia. A jesli chodzi o masc to mi zawsze pomagał Ketonal, świetna sprawa. Nie igraj ze zdrowiem bo zrobisz Sobie krzywde i na zawsze bedziesz musiał zaprzestac uprawiac Kulturystyke. Wiem co to znaczy taki bół bo tez odczuwałem w tym samym miejscu. Ja zrobiłęm prawie miesieczna przerwe i było gitara. Odpoczynek i jeszce raz odpoczynek.