PDA

Zobacz pełną wersję : Białko i HMB /klatka



Lordunio
13-01-08, 14:47
Witam ostatnio w szkole rozmawiałem z kolegą co zacząć stosować.
Na początku zaznaczyłem, że mam problemy z sercem więc wszystko co mocniejsze to odpada.
Doradził mi - HMB.
Wiem, że moje pytania będą dla was wyjątkowo banalne, ale jednak proszę o pomoc. :D

Mam problem, trochę się naczytałem o tym jak stosować białko i HMB, ale jednak mam niejasności:
-Białko stosuje raz dziennie gdy nie mam żadnego wysiłku fizycznego (30g na 300ml) i 4 razy przy wysilku? Czy właśnie w tedy gdy mam jakiś wysiłek stosuje raz, a gdy jest wyjątkowo ciężki to 4?
-Czytałem o HMB i się zastanawiam, czy napewno nie wpływa on na akcje serca, jak go najlepiej stosować?

Wiadomo, że nie będe jednocześnie stosował jednocześnie białka i HMB, bo to by było bezcelu.
Planuje białko przez pierwsze trzy miechy później HMB.
Dobry pomysł?

Gram w piłkę nożną i właśnie zaczynam przygotowania do rundy i stwierdziłem, że to może być dobry moment na rozpoczęcie stosowania jakiś rzeczy.
Nie chce się zrobić nie wiadomo jak szeroki, ale chce zrobić sobie fajną figurę.
Podczas przygotowań mamy dużo treningów biegowych, stacyjnych (trening fizyczny siłowy) strumieniowych (siłowo kondycyjny) i siłowni.

Jak najłatwiej rozbudować klatkę piersiową, barki i mięśnie brzucha?
Prosiłbym o pomoc, w co to ulepszyć i jak stosować HMB.
Dołożyć coś do tego?

Mam: 17lat / 68kg /178cm

Punisher
13-01-08, 15:03
1.apisz czy chodzisz na siłownie, czy masz zamiar w ogóle.
Jeżeli nie, to nie wiem czy wiesz, ale bez tego nie wyrobisz sobie mięśni klatki ani niczego.

2. Wiesz w ogóle co to hmb, jakie są zalety jego stosowania? (podwieszone- hmb w pigułce).

3. Co do tego stosowania białka i HMB to niestety, ale albo ktoś Ci naściemniał, albo przeczytałeś jakies za przeproszeniem brednie.
Wejdź do działu DIETA (http://e-kulturystyka.info/forumdisplay.php?f=8) w podwieszone tematy - zapotrzebowania kaloryczne, układanie diety.
Ona jest podstawą efektów. Układasz dietę, a ewentualne braki w niej uzupełniasz stosując odżywkę białkową.

Lordunio
13-01-08, 15:28
Siłownie będe miał 3 razy w tygodniu + stacyjki i strumienie.
Teraz tylko w szkole, jak na wf-ie się pójdzie.

Z tego co mi wiadomo, to HMB pomaga wytwarzać naszemu organizmowi "coś tam" co pomaga tłuszcz spalać w mięsnie.

Czyli tak:
Ułożyć sobie diete, wzbogacić ją o Białka.

A co z tym HMB?

Lordunio
13-01-08, 15:44
Ok wiem już, ile czego mam dostarczać ciału:

2784,8 kcal
102g białka -408kcal
122,4g tłuszczy - 1101.6kcal
340g weglowodanow - 1360kcal

Ile czasu stosować tą diete?
Po każdym dniu dodatkowo białko tak, jeżeli go brakuje czy zawsze?

Po osiągnięciu np 74kg, odłożyć diete i białko i przejść na to HMB czy nie?

Sliski
13-01-08, 16:01
Ile czasu stosować tą diete?


ja uważam że po miesiącu, dwóch, zrobić krótką przerwę, dać organizmowi odpocząć... krótką - tydzień etc.
a ogólnie to stosować dopóki nie osiągniesz efektów jakie chciałeś, a potem i tak nie rzucać do końca, po prostu nie stosować się idealnie ale nie jeść fastfoodów na potęgę bo praca pójdzie na marne - tak przynajmniej ja sądzę ;)

diety nigdy się nie rzuca jak sumplementy chcesz brać, wręcz przeciwnie, musi być ona dobra dla dobrych efektów

a białko kupne ma pomóc uzyskać taką ilość jaka Ci wyszła, uzupełnienie diety. Policz sobie ile masz w posiłkach i uzupełnij resztę białkiem. :)

Lordunio
13-01-08, 16:05
Wszędzie pisze coś o kreatynie?
Czy oddziaływuje jakoś na serce?
Czy HMB stosować od początku stosowanej diety?

tom
13-01-08, 16:05
1 miesiąc ogolnorozwojowka
hmb jest przereklamowane jak i wiele innych supli i nie jest Ci potrzebne
potrzebna Ci jest dieta i trening
diete trzymaj stale, chyba ze robisz np. tydzien przerwy to zmniejszasz kcal., obserwuj czy są efekty czy za duzo tluszczu nie lapiesz, w razie czego zwiekszasz/zmniejszasz kcal(kalorie)
białko mozesz brac po treningu 30g i jak masz jego braki w diecie

powiedz jakie masz problemy z sercem.

Lordunio
13-01-08, 16:10
Na zwykłym badaniu EKG wyszło mi poszerzenie QRS i uniesienie ST (nie mam pojęcia co to znaczy)
Mam blok lewej odnogi pęczka hisa czy coś takiego.
Nie jestem pewien czy coś z zastawkami nie jest powiązane.

polecasz może coś zamiast HMB?
Drażni mnie moja klatka piersiowa, bo zaczyna przypominać cycki. :D

tom
13-01-08, 16:41
nie wiem ale ciezkie treningi raczej nie beda wskazane...
lepiej zapytaj lekarza, ale specjalisty a nie takiego rodzinnego
zadnych supli nie kupuj bo sa nie potrzebne
dieta i trening wystarczy

Lordunio
13-01-08, 16:49
Spoko, spoko :P
Wiem ile mi na treningu można, w końcu tak jak napisałem trenuje piłkę. :P
Nawet taki delikatny jak HMB?
Co byś polecał aby szybko rozbudować sobie klatke i barki?
Co jest najważniejsze w diecie? Białko?
Wiadomo, że chodzę do szkoły i ciężko będzie idealnie codziennie jej przestrzegać.
Jestem konkretnie zielony, wogóle nie wiem jak zacząć. :)

Punisher
13-01-08, 17:28
Co najwyżej to białko lub gainer. Ale z głową! Ale staraj się ułożyć tak dietę, by nie było konieczności spożywania dużych ilości tych dwóch. Zrób tak jak tom napisał.
Zdrowie jest ważniejsze, tym bardziej, że to serce.

Lordunio
13-01-08, 17:44
Co to gainer?
Spoko białko mi nie zaszkodzi napewno.
HMB też w żadnym stopniu nie wpływa na prace serca.

Powiedzcie mi w czym znajdę najwięcej białka.
Czytałem ten temat o diecie. :P
I całkiem fajnie tam jest wszystko opisane.

Najbardziej pilnować ilości bałka, tłuszczu czy węglowodanów?
Gdy mam dzień bez treningów, ilość calorii zmiejszyć prawda?
Pamiętajcie, że ja chce się poprostu rozbić troszke szerzej, a nie jak kulturysta nie wiadomo jak. :P

Rickey
13-01-08, 19:58
Gainer jest to odżywka, która jest po to by zwiększyć swoją masę mięśniową!! Zawiera w sobie węglowodany (zwykle o wiele więcej niż białka, wyjątek Hard mass), białko i w małym stopniu tłuszcz!! Zawiera również w sobie wiele witamin!! Gainer jak już napisałem jest po to, by zbudować masę mięśniową (nie bez tłuszczową taj, jak w przypadku białka). Dla lepszych efektów jest łączony z kreatyną!!

Wg mnie tłuszcz jest ci raczej niepotrzebny i staraj sie by zaspokoić swój organizm pod względem weglowodanów i białka!!

milo90
13-01-08, 20:16
rickey głupoty gadasz, jak tłuszcz mu jest nie potrzebny?? tluszcz jest potrzebny kazdemu bez wzgledu na to czy jest chudzielcem czy ma nadwage. gajner jest to odzywka węglowodanowo-białkowa ktora uzupełnia naszą diete w składniki odżywcze, oraz witaminy i sole mineralne

Lordunio
13-01-08, 21:09
Ok wielkie dzięki za pomoc.
Czyli narazie kupuje tylko bialko i ten gainer. :P
Dzięki wielkie. :D

Czli jak dobrze rozumiem białko i gainer dadzą mi niezbędne składniki do rozbudowy mięśni.

Lordunio
13-01-08, 21:17
Ok wielkie dzięki za pomoc.
Czyli narazie kupuje tylko bialko i ten gainer. :P
Dzięki wielkie. :D

Czli jak dobrze rozumiem białko i gainer dadzą mi niezbędne składniki do rozbudowy mięśni.

Jak doradzacie, ile stosować białko i giner?
Po jakim czasie odłożyć któryś z nich?
Chcę przytyć około 5kg fajnie by było gdyby to były tylko mięśnie.

Rickey
13-01-08, 22:08
Ale to zależy jeszcze ile masz tego tłuszczu!! Bo jeśli sam kontrolujesz przybywanie tłuszczu przez wszelkiego rodzaju odżywki to jest git, ale jeśli masz juz ten tłuszcz i chcesz go spalić to jest już trudniej i trzeba sie trochę namęczyć!! Zreszta nie jestem zwolennikiem tłuszczu i nie lubie jak mi tam gdzieś, cos "wisi"!!
Pozdro!!

tom
13-01-08, 22:09
rozklad b t w juz napisales i moze byc no jeszcze na noc z 20 g bialka bym dodał:)
jak chcesz czystej masy dokup białko i bierz 30g po kazdym treningu
kup też witaminy i kwasy tluszczowe omega3
i obserwuj postepy

Lordunio
13-01-08, 22:40
Ok dzięki.
Czyli ogólnie to węglowodany i białko.
Myślę, że w sklepie też mic coś doradzą.
Dzięki wielkie za pomoc.

tom
13-01-08, 22:42
tluszcze są rownie ważne jak ww i bialko