PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót na siłownię.



zyktor
12-01-08, 21:40
Witam,

Chciałbym was poprosić o radę w sprawie odżywek. Chcę również dodać, że wracam na siłownię po 4 miesięcznej przerwie. Wcześniej ćwiczyłem przez ok. trzy miesiące.

Więc jaką odżywkę polecacie? Głównie chodzi mi o przytycie, ponieważ jestem dosyć szczupły. Ważę jakieś 55 kilogramów, no i mam 185 wzrostu.

Pragnę dodać, że wcześniej ćwiczyłem bez żadnych odżywek.

Punisher
12-01-08, 23:27
Ułóż sobie diętę, jeżeli jej nie masz. Braki uzupełniaj poprzez odżywki np. Vitalmax "Gainer 1" lub "Gainer 2" we wielkości 10kg pomógł by Ci.

zyktor
13-01-08, 01:05
A co powiedizlibyscie jakbym kupił 2 kg gainera, i jeszcze jakas kreatyne?

No i mam jeszcze jedno nurtujace mnie pytanie... czy po rozpoczeciu brania gainera, zrobi mi sie grubsza twarz?

Pozdr

Sliski
13-01-08, 09:42
dołączę się do tematu... czy do diety nie jest lepsze białko niźli gainer? przecież to białko buduje mięśnie :) a węglowodany i tłuszcze łatwiej zastąpić (soczek i takie tam)

Rynju
13-01-08, 09:47
zalezy czego ci brakuje jesli idziesz na mase najlepiej miec i bialko i gainera :)

Dutch
13-01-08, 09:58
Zacznij ćwiczyć, pobudź do pracy mięśnie po jakimś czasie 2-3 miesięcy możesz pomyśleć nad odżywką.

Punisher
13-01-08, 10:59
A co powiedizlibyscie jakbym kupił 2 kg gainera, i jeszcze jakas kreatyne?

No i mam jeszcze jedno nurtujace mnie pytanie... czy po rozpoczeciu brania gainera, zrobi mi sie grubsza twarz?

Pozdr

Kreatyny nie kupuj. Odrób straty na sucho i tak jak Dutch mówi, po 2 m-cach najwcześniej kup.
Twarz? Raczej się nie spotkałem, o co ci dokładnie chodzi?


dołączę się do tematu... czy do diety nie jest lepsze białko niźli gainer? przecież to białko buduje mięśnie :) a węglowodany i tłuszcze łatwiej zastąpić (soczek i takie tam)

Białko buduje mięśnie, ale węglowodany stanowią kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej.
Pamiętaj, że nie chodzi o węglowodany proste - "(soczek i takie tam)".

Dutch
13-01-08, 15:17
Potwierdzam.

tom
13-01-08, 16:26
jest jeszcze duzo mniej znana dieta tluszczowa w ktorej spozycie weglowodanow wynosi 1g/kg a resztae energii czerpie sie z tluszczy:)
ale taka dieta jest polecana osobom majacym tendencje do zatluszczania sie, wiec zyktor duzo wegli:)