PDA

Zobacz pełną wersję : jak zacząć?



Lysy23
11-01-08, 18:04
witam wszystkich
mam do Was pytanie. zacząłem dopiero swoją przygodę na siłowni i chodzę już tam przez miesiąc,3 razy w tyg. Robiłem ogólorozwojówkę i się póki co rozruszałem tylko. Bardzo mało biorę na klatę ale łapa urosła mi przez ten czas o niecałe połtora cm.Waże 97 kg przy wzroście 184cm więc napewno za dużo,dlatego poszedłem na siłke.
Chciałem zapytać co zrobić żeby więcej podnosić, zrzucic zbędne kilogramy i rozbudować mięśnie.Tłuszcz zalega mi na brzuchu i piersiach a reszta ok bo często coś podnoszę i dużo sie ruszam, ogólnie sport;)
Chcę zacząć jeść jakieś odżywki ale nie wiem co mogłbym a co mogło by mi zaszkodzić. I tu moja prośba do was dajcie mi jakieś rady bo póki co to zielony jestem we wszystkim.
pozdrawiam

tom
11-01-08, 20:37
najpierw zdecyduj sie co chcesz robić bo nie da sie zrzucic tluszczu i jednoczesnie nabrac masy, wydaje mi sie że powinieneś zrzucic pare kilo i dopiero zaczac mase ale to juz ty zdecyduj

co do odżywek to białko na uzupelnienie braków w diecie

i odwiedź działy: dieta i trening

Lysy23
11-01-08, 20:54
na poczatke chce zrzucic troche kilo ale tez nie mam zamiaru wygladac bardzo chudo poprostu najepiej bym chcial sie troche rozrosnac po stracie tych kilogramow tluszczu, pewnie rece i klatke zwiekszyc i wyrzezbic.
tak mi sie wydaje jak radzicie?

Seweryn11
11-01-08, 21:22
Jeśli chcesz zrzucić parę kilo to musisz robić trening na rzeźbę i do tego jakaś sensowna dieta , pomyśl o areobach bieganiu itp. ja bym ci jeszcze proponował jak byś chciał szybko spalić tłuszczyk to spalacza z olimpu.

tom
11-01-08, 21:37
trening silowy + dieta z ujemnym bilansem kcal + aeroby/interwały

Seba87
11-01-08, 21:39
jak chcesz bardzo mase robic to mozesz wziasc pare odzywek i dietke na mase odzywki typu kreatyna bcaa i białko 80 % i dorzucic do tego hmb zeby przycinało troche podczas masowania

Lysy23
11-01-08, 22:26
dzieki wszystkim za odpowiedzi nie spodziewalem sie takiego szybkiego odzewu. no to juz mam jakies pojecie o tym wszystkim i od jutra zaczynam, przejde sie tez do sklepu z odzywkami. dzieki jeszcze raz.
jakbyscie mieli jeszcze jakies rady to piszcie. pozdrawiam wszystkich

Seba87
12-01-08, 01:36
lus:D..............