PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc przy ułożeniu diety + kilka ra



Marbi
20-06-06, 17:51
Witam!
Zacznijmy od początku:

Mam 16 lat, 173 cm, 70kg.

Chciałbym zrzucic tłuszczyk... głównie w okolicach brzuca i ud powstały z powodu za duzej ilości siedzenia i nieprawidłowego odżywiania się.

Zamówiłem już sobie THERMAL PRO. Będę brał 1 rano i 1 jak bede na rower chodził.

Mam w planie min. 3-4 razy w tygodniu po min. 30-40 min rowerek.
Do tego pewnie jakis zestaw brzuszków... a6w mysle, ze za ciezkie jak na poczatek dla mnie.

Zastanawiam się nad dietą do tego. Oczywiście mam na mysli dietę redukcyjną. Niestety nie wiem jak ją ułożyć. Dużo czytałem, ale jak brałem sie za ukladanie to nie wychodziło. Ogolnie powiem tak... z tych produktów, które są dobre do tej diety lubie: pierś kurczaka, jajka, mleko. Nie zniosę ryb, czyli w tym przypadku zadnego tuńczyka. Jak będę miał wątpliwości jeszcze jakieś bede pisał w trakcie. Narazie mam nadzieje, że znajdzie się jakaś dobra dusza i pomoże.
__
Pozdrawiam,
Marbi

[ Dodano: 2006-06-21, 12:56 ]
W innych wątkach pomagacie... czy moja prosba jest jakas inna? Czy o co chodzi? :D

zizu
21-06-06, 13:13
W innych wątkach pomagacie... czy moja prosba jest jakas inna? Czy o co chodzi?

a kiedy zadawales pytanie zebysmy mogli Ci pomoc? bo z tego co widze to twoj pierwszy post za czym idzie pierwsze pytanie na forum :shock:

co do diety to oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij 500 kalori :)
pozniej napisz sobie sam cos i wklej a my tutaj to sprawdzimy,ewentyalnie poprawimy
pozdr

Marbi
21-06-06, 14:11
a to zapotrzebowanie to jak policzyc?

waga*24*aktywnosc tak?


Marbi napisał/a:
W innych wątkach pomagacie... czy moja prosba jest jakas inna? Czy o co chodzi?


a kiedy zadawales pytanie zebysmy mogli Ci pomoc? bo z tego co widze to twoj pierwszy post za czym idzie pierwsze pytanie na forum :shock:

Chodzilo mi w wątkach innych osob :D

[ Dodano: 2006-06-21, 14:23 ]
A właśnie. Przeglądając inne wątki natrafiłem na tabelki w excelu Dziennik Posilkow Vitalmax - 3.00.xls. Z tego co tam widze jest tylko 350 odejmowane kalorii, wiec dalem ciut wieksza aktywnosc, zeby to wyrównać. Jak skoncze jakis dzien i mi wyjdzie cos sensownego to wrzuce tutaj jadłospis

[ Dodano: 2006-06-21, 14:42 ]
Pytanko jedno... jak to jest z jajkami? Czy jajka na twardo mogą być? Białka jajek na twardo?

Jose
21-06-06, 15:54
Pytanko jedno... jak to jest z jajkami? Czy jajka na twardo mogą być? Białka jajek na twardo?jak najbardziej :) jest to bardzo wartosciowe bialko...

Marbi
21-06-06, 16:06
Czytałem też gdzieś, że żółtko też jest wartościowe...

Ale mam dylemat... bo jestem przy 2 posiłku i po 30g płatków kukurydzianych i 100 g chleba mam juz prawie tyle węglów co mi potrzebne na caly dzien... nie radze sobie z tym ukladaniem :/ Jakies rady?

Jose
21-06-06, 16:18
Czytałem też gdzieś, że żółtko też jest wartościowe...chodzilo mi o ogol jaj.. a wiec o zoltko i bialko (bialko w nich zawarte) jest bardzo wartosciowe...

Marbi
21-06-06, 16:19
A co z dietą... jakies rady moze przed ułożeniem... jakis link czy coś?

zizu
21-06-06, 19:05
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=448

a co do jaj to polecam na miekko
smaczniejsze i latwiej sie trawia

ps. zoltko ma wiecej bialka niz bialko w jaju
pozdr

Marbi
21-06-06, 19:46
smaczniejsze na twardo :D Ale z sola to i na miekko moga byc :D

Tylko, że ja redukcje chcę... wiec tamten watek zły...

Ja obliczyłem sobie już po odjęciu 500... 1834 kcal na dzień\

KALORIE [kcal] 1834
BIAŁKO [g] 140 na 1kg: 2,0
TŁUSZCZE [g] 91 na 1kg: 1,3
WEGLOWODANY [g] 114 na 1kg: 1,6

Tylko nie moge tej diety ulozyc... ogolnie chce sobie na 5-6 posilkow rozlozyc... jakies propozycje co do rozplanowania kiedy czego wiecej?

zizu
21-06-06, 20:43
Tylko, że ja redukcje chcę... wiec tamten watek zły...


niby czemu? :)

Marbi
21-06-06, 21:28
Bo nie kapuje jak to ulozyc :/

tomek.
21-06-06, 21:47
http://darkthorn.republika.pl/dp.htm

przy kazdym posiłku masz wykres kalorycznosci poszczególnych makroskładników, dziennie podliczneie btw i inne pier.doły...

jak dalej będa problemy to pisz

no i oczywiscie pochwal sie efektami(no i jazdami z psychą jak jakeis będa) po thermalu

Marbi
21-06-06, 22:14
hades, Właśnie w tej tabelce ukladalem narazie... i po 300g mleka, 30g płatków 2 kromkom chleba mam juz full węgli na dzien... nie łapie jak to ulozyc...

tomek.
22-06-06, 09:25
ile ty tych węlgi wyliczyłes? max 60

a powinienes dostarczać MINIMUM 2g/kg masy ciała

ustal sobie ile welgi białka tłuszczu w diecie, rozbij na ilość posiłków i tego sie trzymaj

ostatni posiłek oczywiscie bez węgli

Marbi
22-06-06, 21:36
hades, Dałem tak jak w automacie bylo... wiec nie pamietam... ale jutro sie tym zajme...

[ Dodano: 2006-06-23, 19:45 ]
popatrzcie na screenie jak to wygląda...

Nie mam gdzie wsadzić tych 2g wegli na kg...

http://img477.imageshack.us/img477/492/wegle2pf.th.jpg (http://img477.imageshack.us/my.php?image=wegle2pf.jpg)

tomek.
24-06-06, 00:04
??

nie wiem za specjalnie w czym tkwi twój problem...
nie używaj automatycznego kalkulatora
pisałem że minimalnie 2 g węgli na kg masy ciała ale wątpei żebys od samego poczatku wytrwał na tak niskich. zacznij od 3 i zjezdzaj w dół.

Marbi
24-06-06, 09:37
Czy;o 2g białka na kg
3g węgli
i tłuszczy ile?

Bo wg wyliczenia kolorii 2k nie powinienem przekroczyc.

[ Dodano: 2006-06-24, 18:29 ]
1. Co to są pełnowartościowe źródła białka?
2. Co o tym koktailu sądzicie? [http://mmo.pl/product_info.php/cPath/35/products_id/71]
3. Ogolnie w ktorych produktach najlepiej bialka szukac... bo narazie mi głównie tego brakuje.
4. Czy taki koktail białkowy mozna dodawać do 2,3 posiłków dziennie jako wyrównanie proporcji?