PDA

Zobacz pełną wersję : trening do poprawy



mlody-maniak
10-01-08, 15:29
PONIEDZIALEK : BICEPS + TRICEPS + PRZEDRAMIE
WTOREK : PLECY + BARKI
CZWARTEK : KLATKA + KAPTURY
PIATEK : NOGI

Biceps :
Uginanie ramion ze sztangą 3 serie 12, 10, 10,
Uginanie ramion na modlitewniku 3 serie po 10 (jednorącz)
Triceps :
Francuskie wyciskanie 3 serie 12, 10, 10,
Wyciskanie wąskim chwytem 3 serie po 10
Przedramię : (super serie)
3 serie nachwytem
3 serie podchytem

Plecy :
Wiosłowanie podchwytem do klatki 4 serie 12, 10, 8, 6
Martwy ciąg 4 serie 12, 10, 8, 6
Barki :
Unoszenie sztangi na prostych rękach przed sobą 3 serie 12, 10, 8,
Unoszenie sztangielek bokiem w gore w siadzie 4 serie po 12

Klatka :
Wyciskanie na płaskiej 4 serie 12, 10, 8, 6
Wyciskanie skos w dół 4 serie po 10, 10, 10,
Kaptury:
Szrugsy 4 serie po 15
Krążenie barków ze sztangielką po 3 serie na rękę po 12

Przysiady 4 serie 12, 10, 8, 6
Uginanie nóg w lezeniu 4 serie 12, 10, 8, 8
Mc na prostych 4 serie 12, 10, 10, 8
Łydki :
Wspięcia na palce ze sztangą z przodu 4 serie po 15
Wspięcia bez obciążenia 1 seria max

Puchacz!
10-01-08, 17:22
poniedzialek: klata trip
wtorek: nogi + plecy
sroda: wolne
czwartek: kaptury naramienne
piatek : biceps przedramie

Raczej tak to powinno wygladac choc zastanawiam sie bo bica nie powinno sie robic po gornymi plecow ale kaptury chyba sie do tego nie zaliczaja. Co do ćwiczeń to tez sie doczepie Wg mnie to tak:
Na bica powinno byc cos z hantlami
Na tripa najlepiej jakis wyciag dodac (najlepiej sciaganie drazka do pasa) lub pompki na uchwytach.
Na barki jakies wyciskanie sprzed glowy albo karku dorzucic no i najlepiej rozpietki na stojaco.
Do kalty tez dodaj rozpietki w opadzie tluwia.
Na nogi jest ok, powinienes jeszcze gdzies brzuch dorzucic np zrob sobie na koniec treningu we wtorek i czwartek po 2 cwiczenia na brzuch. Pozdro!

Seba87
10-01-08, 18:07
wział sobie z działu treningu i prosi o poprawe ojaa

Seweryn11
10-01-08, 20:28
Seba87 coś nie pasuje ? Tak karzdy początkujący powinien robić.

mlody-maniak
10-01-08, 20:46
seba jakbys byl choc troche inteligetny zobacylbys ze nie jestten sam plan co tam lecz zmieniony troche po mojemu

Seba87
10-01-08, 21:36
skoro moderator go napisał to co chcecie w nim zmieniac dobry jest a chyba tobie cos nie pasuje

ktostamxxx
11-01-08, 13:25
poniedzialek: klata trip
wtorek: nogi + plecy
sroda: wolne
czwartek: kaptury naramienne
piatek : biceps przedramie
No nie jest to za dobre rozwiązanie jeśli chodzi o wtorek, kręgosłup jest za bardzo obciążony po za tym to są jedne z największy partii mięśni organizm będzie za bardzo zmęczony w trakcie trening już samych nóg a co mówiąc pleców i na dodatek te mięśnie nie będą tak dobrze się rozwijały.

Ja proponuję takie połączenie
pon. Klata, tric, brzuch
wt. Plecy, bic, przedramię
czw. bary, kaptury
pią: Uda, łydki

lub


pon: uda, łydki, brzuch
wt. Klata, bic, przedramię
czw. Plecy, kaptury
pią: barki, tric


Można by jeszcze wymieniać ale nie o to mi chodzi, tylko o to żebyście sie nauczyli jak łączyć dane partie mięśniowe tak aby nie nabawić się kontuzji oraz żeby się rozwijały i odpoczywały jak należy.

Pozdrawiam

Seba87
11-01-08, 14:36
seba jakbys byl choc troche inteligetny zobacylbys ze nie jestten sam plan co tam lecz zmieniony troche po mojemu

a jak ty bys był troche inteligentny to bys nie smiecił tematem treningu wzietego z przyklejonych i nie zmieniał go bo to nie potrzebne

Puchacz!
11-01-08, 15:04
Ktostam masz racje male niedopatrzenie 2 duze partie nie moga byc razem ale nie mialem innego pomyslu wtedy. Ja np jak robie dolny odcinek plecow to raczej nie przecuiazam tego dlatego tak to napisalem. W mlodym wieku nie jest wskazane robic tej partii bo z kregoslupem nie ma zartow.

Seba87
11-01-08, 15:15
hm połaczenie nóg z plecami nie jest taie złe gdy robi sie przysiady plecki tez musza byc wyprostowane wiec mozna je jeszcze trohe podpompowac na treningu nóg ale fakt duzych grup nie powinno sie robic razem bo nie starczy sił

Seweryn11
11-01-08, 15:50
Seba87 widze pierwszych początkujących kulturystów robiących tak jak potrzeba więc jak nie masz nic mondrego do napisania to nie pisz a plan dla moda może być idealny ale dla początkującego np. za mocny I KONIEC TEMATU O KOPJOWANIU PLANU

Seba87
11-01-08, 15:54
pisze sie mądrego jak nie umiesz pisac to za słownik sie złap a potem przlewaj na forum, ale cos za cos

ktostamxxx
11-01-08, 16:08
hm połaczenie nóg z plecami nie jest taie złe gdy robi sie przysiady plecki tez musza byc wyprostowane wiec mozna je jeszcze trohe podpompowac na treningu nóg
Ogólnie jest to złe rozwiązanie tak jak pisałem wcześniej, nawet jak kręgosłup jest wyprostowany przy robieniu pleców czy przysiadów to i tak jest on obciążany ciężarem!