PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę Fachowców o pomoc !!



GREGOR1920
08-01-08, 14:57
Witam jestem tu nowy na tym forum i chciałbym się żebyście mi ocenili trening, który sam wymyśliłem czy mogę taki plan robić na Rzeźbę czy on jest według was może zły i co byście zmienili w nim, bo nie chciałem nikogo prości żeby mi ktoś napisał za mnie wiec spróbowałem. A jak chodzi o mnie mam 22 lata 85 kg wagi i 176 cm wzrostu i chciałbym się wyrzeźbić a nigdy tego nie trenowałem tylko cały czas masowałem
W treningu jak widzicie mam po każdym treningu skakankę, bo tylko tak mogę trenować trening areobowy nie wiem czy skakanka się na daje, dlatego się pytam, co o tym sądzicie /?? Z góry dzięki za pomoc !!

Poniedziałek: Klata, Triceps + 20 minut skakanki + brzuch
Wtorek: Plecy, Biceps +20m skakanki+ brzuch
Środa: Wolne
Czwartek: Barki, Przedramię +20m skakanki+ brzuch
Piątek: Biceps, tricpes +20m skakanki+ brzuch
Sobota: BOKS


Klatka:
wyciskanie na ławce skośnej 4 serie od 12-15
wyciskanie na ławce prostej 4 serie od12-15
Rozpiętki ze sztangielkami 3 serie od12-15

Triceps:
1. Wyciskanie francuskie leżąc obiema rękami - 12/12/12/10 pow.
2. Prostowanie ramion na wyciągu nachwyt – 12/12/12/10 powt
.3. Wyciskanie “francuskie” jednorącz w siadzie 12/12/10 powt

Plecy;
- podciąganie hantli w opadzie jednorącz 4 serie od 12-15powt.
- ściąganie drążka lub rączki wyciągu górnego w siadzie 4 serie od 12-15powt
- podciąganie sztangi w opadzie (WIOSŁOWANIE):3 serie od12-15powt.

Biceps:
-Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 4 serie od 12-15powt
- uginanie ramion ze sztangielkami siedząc: 4 serie 15-20powt.na rękę
Nie wiem jak to napisać, ale spróbuje tak hehe:
-Uginanie ramion ze sztangą łamana (na 3 ruchy) 3 serie
1..czyli od dołu do polowy - 4 powtórzenia
2..Od połowy do góry - 4 powtórzenia
3..i całe uginanie - 4 powtórzenia

Barki:
Wyciskanie sztangi zza głowy:4 serie: 15/12/12/10 powt
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami.15/12/12/10 powt
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 12/12/10 powt

Przedramie
Uginanie nadgarstków z gryfem trzymanym podchwytem 12/12/10 powt
Uginanie nadgarstka, stojąc z gryfem trzymanym nachwytem 12/12/10 powt

Puchacz!
08-01-08, 16:05
Czwartek i piątek nie moze tak byc bo:
jak w czwartek robisz przedramie to na drugi dzien nie mozesz robic ani bicepsu ani tricepsu i jak robisz naramienne to na nastepny dzien rowniez nie mozna tricepsu robic. www.kulturystyka.pl/atlas tam na dole masz wypisane co z czym po sobie nie mozna robic (treningu na rzeźbe to sie chyba rowniez tyczy). Co do tego cwiczenia na biceps "na 3 serie" to robi sie to po 7 powtorzen i to cwiczenie nazywa sie "21" z tego co pamietam. Pozdro!

GREGOR1920
09-01-08, 12:32
Rozumiem ze tylko są tylko zastrzeżenia co, w które dni robić i co z czym?, czy są jeszcze jakieś przeciwwskazania, co do tego treningu na Rzeźbę ?

Ps. po zamieniałem tu nie co i czy teraz jest lepiej?? proszę o opinie

Poniedziałek: Klata, Triceps + 20 minut skakanki + brzuch
Wtorek: Plecy, Biceps +20m skakanki+ brzuch
Środa: Wolne
Czwartek: Biceps, tricpes +20m skakanki+ brzuch
Piątek: Barki, Przedramię +20m skakanki+ brzuch
Sobota: BOKS

Lub drugi wariant jest taki:

Poniedziałek: Klata, Triceps + 20 minut skakanki + brzuch
Wtorek: Plecy, Biceps +20m skakanki+ brzuch
Środa: Wolne
Czwartek: Barki, Tricpes +20m skakanki+ brzuch
Piątek: Biceps, Przedramię +20m skakanki+ brzuch
Sobota: BOKS

Puchacz!
09-01-08, 15:17
Sroda i sobota ok. Natomiast jesli robisz priorytet (2 razy ten sam miesen w tygodniu) to robi sie to z jednym miesniem nie dwoma. Zrob sobie np w pierwszych 2 tygodniach biceps 2 razy w tyg a w nastepnych tyg triceps wtedy trening zmiesci Ci sie w 3 dniach bedzie to wygladalo tak: jesli na bica
Poniedziałek: Klata, Triceps + 20 minut skakanki + brzuch
Wtorek: Plecy, Biceps +20m skakanki+ brzuch
Środa: Wolne
Czwartek: Barki,biceps,Przedramię +20m skakanki+ brzuch - mysle ze tu dasz rade bo przedramie robi sie krocej niz inne miesnie. Mozesz sobie tez ustawic trening z wtorku na srode a z czwartku na piatek.
Sobota: BOKS

GREGOR1920
09-01-08, 19:49
DZIEKI a jak będę chciał zrobić po 2 tygodniach triceps, to mam go umieścić zamiast bicepsa w czwartek i wyjdzie tak: Barki trcieps przedramię?? Czy jakoś inaczej?
I jeszcze jedno co mogę zrobić jeszcze w piątek, bo wychodzi 3 dni wolnego a nie lubię mięć tyle odpoczynku czy lepiej nic nie robić w piątek co o tym myślisz Puchacz

Puchacz!
10-01-08, 17:26
Zrob siobie nogi + dolny grzbiet na przyklad. Tak tak to bedzie wygladalo 2 razy triceps. Wiesz chodzi o to zeby byla jakas przerwa miedzy pierwszym trenem tripa a drugim w tym wypadku to 3 dni i to dobrze bo to chyba minimum. Pozdro!!

GREGOR1920
10-01-08, 20:21
Ok zostanę chyba przy tych 3 dniach wolnego,
Bo w sumie trzeba mięć jakiś czas na odpoczynek a co do ilości moich powtórzeń, nie masz żadnych zastrzeżeń ?

Puchacz!
10-01-08, 21:48
Hmm na mase powinno sie robic 6-12 powtorzen takze przy klacie zmien (jeszcze dorzuc z 2 serie pompek moze jak dasz rade zeby wyszlo od 12-16 serii w sumie na tak duza partie). Pamietaj przerwa miedzy seriami 2-3 minuty. W okresie regeneracyjnym lightowo mozesz na basenik zwazywszy ze jeszcze boks masz dobrze Ci zrobi. Pozdro i zycze dobrych efektow!!

GREGOR1920
11-01-08, 20:29
ale jo robia Rzeźba a nie masa ale i tak Dzięki za pomoc Puchacz !!
ps...jak będą jakieś efekty to sięmoże pochwale::lol: Do usłyszenia