PDA

Zobacz pełną wersję : Co wy na to?



Jerycha
07-01-08, 21:10
Witam wszystkich. chciałbym prosić o rady, może sugestie i wskazówki.
Mam 15 lat. Mój wzrost wynosi około 175cm wzrostu i ważę 65kg. To chyba w miarę normalnie.
Moim głównym celem na siłowni jest powiększenie masy mięśniowej i wyrzeźbienie mięśni
Na siłowni ćwiczyłem miesiąc bez planu. Tak po prostu wszystko. Jeśli chodzi o siłownię znajdują się w niej chyba wszystkie najważniejsze przyrządy. Mam ją do dyspozycji we wtorek i w czwartek. Czasem tez zdarzy sie, że pójdę w poniedziałek, środę albo piątek ale to na prawdę sporadycznie. Mój plan wygląda tak:

WTOREK:

Klatka:

Wyciskanie na ławeczce poziomej
Pompki na poręczach
Rozpiętki na maszynie
Wyciskanie poziome na maszynie

Triceps:

Prostowanie ramion na wyciągu nachwytem i podchwytem
Prostowanie ramienia ze sztangielkom w opadzie

Biceps:

uginanie ramion ze sztangielką podchwytem z supinacją nadgarstka
uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano
uginanie ramion na wyciągu podchwytem i nachwytem

CZWARTEK:

Plecy:

Przyciąganie linki dolnego wyciągu
ściąganie linki górnego wyciągu
ćwiczenie na maszynie( trudno mi wytłumaczyć. polega to na przyciąganiu do siebie ciężaru w siadzie z klatkom opartom o podpórkę)

Barki:

Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Wyciskanie sztangielek

Dodatkowo

Brzuszki na ławeczce pochyłej
Unoszenie tłowia z opadu


Jeśli chodzi o zdrowie. mam drobniutkie problemy. Posiadam niewielką lordozę. Najniższe żebra troszkę mi ''wystają'' w stronę brzucha.
Dieta. Niestety nie mam jej. Jem wszystko co gotuje i daje rodzinka. Myślę, że moja ''dieta'' bogata jest w węglowodany i tłuszczyk, jednak nie mam kłopotów z odkładającym się sadełkiem. Mój brzuch może trochę wygląda na to, że mam z tym kłopoty ale jest ''duży'' z powodu lordozy, o której wcześniej wspominałem. ok. To chyba wszystko. Tak jak już pisałem czekam na wskazówki i pomoc jak również na wasze opinie.
Pozdrawiam.