PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań od zielonego ;-)



Heyer
05-01-08, 21:44
Witam. Od kilku dni śledzę to forum, przyznam, że troszkę się dowiedziałem już ;) Jak każdy początkujący mam parę pytań, być może dla niektórych będą one banalne. Mam 16 lat (rocznikowo 17) 175cm/62kg. Gram, powiedzmy "zawodowo", w piłkę nożną, treningi 3-4 razy w tygodniu.

Moim celem na początek jest przybranie na wadze. Przejrzałem dział "Dieta", temat "Układamy dietę na masę" (http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391). Jest tam napisane, żeby nie ruszać białego pieczywa oraz bułek. Czy to oznacza, że mam jeść tylko ciemne pieczywo?

Kolejne moje pytanie dotyczy spożywania alkoholu. Wiadomo, każdy lubi się napić piwka, oczywiście nie przesadzając. Chodzi tutaj o jedno piwko tygodniowo ;) Kumpel mówił, że lepiej jednak nie pić alkoholu podczas wzmożonych ćwiczeń, bo słabną efekty. Czy to prawda?

Ułożyłem sobie dietę, zaczynam się do niej ściśle stosować. Jest to moja pierwsza przygoda z siłownią (tak bardziej na poważnie), wcześniej nie było czasu. Czy zacząć samą dietą + siłownia, czy może zakupić coś na początek?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, gdyby temat gdzieś już się pojawił, prosiłbym o podlinkowanie ;)

/edit:
Btw, jeszcze jedno. Jak nazywa się stosunek wzrostu do masy ciała?

lenin8912
05-01-08, 22:01
przieciez nie umrzesz od bialego pieczywa , tylko wszytko z rozwaga , nie jedz caly czas ciemnego ani caly czas bialego , a pozatym bialy chleb pszenny nie ejst zly:p piwo sobie mozesz walnac jedno w tyg:p ale nie za duzo bo bialko sie scina <woda...> wiec piwo jak najbardziej:) zacznij diete i trening a poznije napisz tak po 6 miech. jak cos:) pozdro

pablo91prg
05-01-08, 22:02
1. Pieczywo ciemne jest bardziej wartosciowe od baiłego.
2. Jedno piwko na tydzien to dobry pomysł, ale nie wiecej.
3. Zacznij z samą dietą, ew. dokup gainera lub białko do uzupełnienia diety.
4. Stosunek wzrostu do masy ciała to BMI.
Mam nadzieje, ze pomogłem. ;)

______________________
oj.. Lenin mnie uprzedił ;]

Nuru89
06-01-08, 11:39
myśle ze nawet od 2 piwek tygodniowo nie umrzesz ;) byle nie codziennie i nie w duzych ilosciach... Reszta by sie zgadzala ;) :)

GhosT
06-01-08, 11:58
Co wy tak z tym piwem :P Nie ładnie xPP

lukemaster
06-01-08, 13:37
najlepiej pij piwko w czasie treningu albo przed efekty będa odrazu zauwazalne:) na wycisku pójdzie ci jakeis minimum 10kg

pablo91prg
06-01-08, 14:26
lukemaster: Ty tak na serio czy beczke skrecasz?

Nuru89
06-01-08, 14:47
a jak myslisz pablo ? To sa ostatnie badania z uniwersytetu w Oklahomie na temat: Piwo a wzrost siły...

lukemaster
06-01-08, 14:49
powaga pododbno w chmielu jest jakas tam dziesiata cżesc kreatyny zawarta i to powowduje wzrost siły :)