PDA

Zobacz pełną wersję : Nerki a suplementy i odżywki!!!!



marek00715
04-01-08, 20:53
Witam wszystkich. Mam bardzo ważne pytanie, w wieku 3 lat chorowalem na nerczyce lipidowa bylem miesiac w szpitalu ale mnie wyleczyli i teraz jest wporzadku z nerkami, jednak zawsze istnieje mozliwosc nawrotu choroby, czy w zwiazku z tym moge brac odżywki np kreatyne kre-alkyn??? Dodam ze teraz mam 18 lat. Prosze o odpowiedz kogos kto sie na tym zna bede wdzieczny:)

Punisher
04-01-08, 21:30
Wydaje mi się, że najlepiej, gdy pójdziesz do specjalisty, który się na tym zna.

milo90
04-01-08, 21:50
jezeli w związku z tą chorobą musisz przestrzgać jakichś diet specjalnych to nie radze brać odzywek, natomiast jeśli twoje nerki są w zupełności sprawne to nie widze problemu, w koncu sumple nie obciązają az tak bardzo nerek, moze tyle co witaminy sprzedawane w supermarkecie:)

lg team
04-01-08, 22:43
dieta wysokobialkowa, kreatyna obciaza nerki, o watrobie/calym ukladzie pokarmowym nie wspomne - w koncu suple to tez chemia i o tym wielu zapomina twierdzac ze suple to bajeczka i tylko koks jest zly,

pojscie do lekarza bedzie skutkowac odpwiedzia z jego strony - prosze nie brac, sportowy jak najbardziej,

Prezydent_1c
04-01-08, 22:57
Nie bierz. Takie jest moje zdanie i każdego lekarza raczej. Dieta itp. jak kolega wyżej napisał dobrze i się znim w pełni zgodze obciąza nerki wątrobe itp.