PDA

Zobacz pełną wersję : Dzienne zapotrzebowanie...



Makavelli
03-01-08, 23:11
Witam wszystkich ostatnio sciagnelem sobie taki ciekawy program "VITALMAX" i tam podalem swoje dane czyli:
Wage 75kg wzrost184cm i takietam zwiazane z odzywianiem sie i trenowaniem.
jest to porgram ktory pozwala na codzienne ulozenie diety i zobaczenie ile czego codziennie przyswajamy no wiec mi wyszlo ze moje zapotrzebowanie wynosi na codzien:
2160 kcal w tym:
135 białka
75 tluszczu
i 236 weglow.
PRoblem polega na tym ze ja na codzien sie zdrowo odzywiam ale cholera jasna nigdy nie moge bialek osiagnac powyzej 65% tluszczy osiagam zawsze cos kolo 90-100% a weglow. przyswajam (wg tego programu) az za duzo bo czasami wychodzi mi ze 170% przyswojonych weglow. na dzien czyli zamiast 236 przyswoilem 401 :/
CZy ten program napewno dobrze dziala?
Co wy o tym sadzicie czy ja sie zdrowo odzywiam? acha dodam ze nie mam diete ani na redukcje ani na mase po prostu na utrzymanie stalej wagi, cwicze dla rzezby.
Czy te zapotrzebowania na codzien sa poprawne?
prosze o odp :) Pozdrawiam

Puchacz!
03-01-08, 23:55
Ciężka sprawa... Lepiej by bylo gdybys napisal ta diete co spozywasz łatwiej by bylo odpowiedziec na dreczace Cie pytania. Po samych wartosciach raczej nie da sie powiedziec czy to co jesz jest zdrowe :) jak Ci sie tluszczyk nie odklada to znaczy ze nie masz nadwyzki kalorycznej ani za duzo tluszczu w diecie. Napisz diete to zobaczymy i skorygujemy

Paluch
04-01-08, 00:05
mysle, ze ty jeszcze nie masz czego rzezbic...

Moja masa to 87kg przy 182cm i jeszcze nie mam czego rzezbic

2,5 g bialek na kg masy ciala to jest jakies 217.

Dzis zjadlem jakies 800g piersi z kurczaka czyli juz mam 160g :D Do tego litr mleka = 30g, troche bialka bylo w ryzu brazowym, troche w salatce ktora zjadlem rano w szkole (wyjatkowo bez serka wiejskiego), troche w kromce z szynka (gotowana wlasnorecznie), czyli mam spokojnie 200g + twarog na noc i juz przekroczylem 2,5g na kg masy ;)
Jezeli chodzi o tluszcze, to na pewno przekroczylem, bo mleko 3,2%, piersi w panierce na oliwie z oliwek (tego chyba nie trzeba sobie zalowac), a na noc twarog poltlusty tez z oliwa :P Z tym, ze dla mnie to zaden problem, bo i tak mi miesnie brzucha zaczynaja wychodzic :D
Z wegli to ryz brazowy, salatka, kasza manna, chleb, dwa banany. Mysle, ze w sam raz.

Tak Ci przedstawilem jak to u mnie wyglada. Liczyc i trzymac sie tego moim zdaniem nie ma sensu. Nie jestes zawodowym kulturysta, nic Ci to nie da.
Po prostu pamietasz o tym, zeby bylo duzo bialek, bo z nich miesnie budujesz, zeby byly zdrowe tluszcze, potrawy o niskim IG, wegli zawsze lepiej troche mniej niz wiecej.
Wszystko zalezy od twoich predyspozycji... jezeli masz tendencje do tycia, to nie mozesz jesc do oporu jak ja.
Swoja droga jezeli nadmiary zdrowych kalorii tez nie sa dobre, to niech mnie ktos oswieci, moze zle robie ;-)

kinioo
08-01-08, 13:41
Paluch dobrze gada.
trzymac sie "na oko" tego co chcemy czyli regularne posilki z rozlozeniem b/w/t oraz brak cukrow prostych...mniej wegli z uplywem dnia...oraz pamiec o antykatabolikach io powinno byc ok.
Ja powiem ze nigdy nie liczylem nawet mojego zapotrzebowania al trzymalem sie mniej lub bardziej okreslonych zasad i masa poszla.
Tez wazylem 87 przy okool 180-182cm i postanowilem obnizyc wegle.
Zobaczymy co z tego bedzie (czasem 87kg przy 182cm wystarcza zeby cos rzezbic - zalezy od budowy) poza tym u mnie zaczal mnie denerwowac tzw "beerceps" inaczej miesien piwny nie jest wielki bo 4-ro paka widac ale po zmianie pracy na siedzaca przed kompem orac uplywajace wiosny....przyczynily sie do niewielkiego brzuszka.
Dorzycilem tez HIIT i zobaczyumy.
Powiem jedno ze rozlozenie posilkow 5-6 na dzien kapitalnie wplywa na samopoczycie- przynajmniej moje- a po posilkach nie czyje sie napchany.
Duuuuuuuzo warzyw :)

Pozdro