PDA

Zobacz pełną wersję : dieta by DonLeone



darth_Weider
02-01-08, 20:58
Witam.

Nie jestem pewien co do prawidłowości informacji w tym temacie: http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391

Nie mogę się doszukać uwzględnienia wzrostu, wg tej diety osoba o wzroście 190cm i 60 kg ma taką samą dietę co osoba o tej samej wadze, a wzroście w sumie dowolnym. Osoba ze wzrostem 190 przy wadze około 60kg powinna przyjmować około 3500 kcal dziennie, a wg diety w temacie wychodzi 2250. Umieściłbym post w temacie, ale został zamknięty, dlatego zakładam nowy.

Co o tym sądzicie? Na innym forum znalazłem informacje na ten temat z wyraźnym uwzględnieniem wzrostu.

Puchacz!
03-01-08, 00:03
Osoba ze wzrostem 190 cm i waga 60 kilo ma wyraźna niedowage a osoba ze wzrostem np 160 cm i 60 kilo jest raczej proporcjonalna take w tym 1 wypadku logicznie powinno byc zeby ta osoba spozywala wieksza ilosc kcal/dzien do ustabilizowania wagi. Ale myk jest taki ze osoba z waga 60 kilo raczej nie skonsumuje 3500 kcal/dobe dlatego powinna zaczac od 2250 i w przypadku kiedy ta dieta nie bedzie przynosila efektow zwiekszac kalorie/dobre.

darth_Weider
03-01-08, 10:10
Oczywiście, że taka osoba ma wyraźną niedowagę (BMI 17,4). Może lepiej byłoby, gdyby od razu na początek spróbować np 2800 albo 3000 kcal/dobę (odejmując tych teoretycznych 500 dla ćwiczących na masę)? Uwzględniając, że jest to ektomorfik chyba byłoby to dobre wyjście ;)

Puchacz!
03-01-08, 16:19
No to tak, ale Ja np przy wadze okolo 70 kg zaczynalem z 3500 kcal i pękałem po tych posilkach dlatego najlepiej jest stopniowo zwiekszac kcal po paru dniach zeby powoli rozciagal sie zołądek.

darth_Weider
03-01-08, 19:32
Ok, dzięki za wypowiedź. Zwiększanie spożycia kcal/dobę w większym czasie to dobry pomysł. Nadal jednak nie zmienia to faktu, że obliczenia diety DonLeone'a nie zawierają informacji o wzroście, ani tych, że dla co poniektórych te wyliczenia to powinien być zaledwie początek :)

Pozdrawiam.