PDA

Zobacz pełną wersję : Dietka na mase



młody
17-06-06, 15:33
Czy dla osoby mającej 172 cm wzrostu i o wadze 55 kg ta dieta jest dobra na mase ?? jezeli nie prosze o korekte.

1 posiłek

* płatki kukurydziane (ok.70g)
* mleko (ok.400ml)
* kilka orzechów włoskich i troche rodzynek

Płatki dostarczą węglowodanów, mleko - białka, orzechy - zdrowych tłuszczy. Jest tanio ? Jest, a mam będzie sie cieszyła, że jemy zdrowo

2 posiłek

* chleb (ok. 4 kromek)
* szynka (ok. 80g)
* owoce

Jesteśmy w szkole. Godz. 10:00 zaczynamy czuć głód. Jemy drugie śniadane - kanapki. Jakieś udziwnienia ? Nie, przecież zawsze mama nam robi kanapki do szkoły. Nie zaszkodzi dorzucić jakiegoś jabłka, gruszki itp. Bardzo pożywny posiłek.

3 posiłek

* chleb (ok. 4 kromek)
* szynka (ok. 80g)
* owoce

Godzina 13. Nadal jesteśmy w szkole a wypadało by coś zjeść. Wstyd tak troche wyciągnąć pudełko z ryżem i mięskiem i jeść. No to co robimy ? Jemy to samo co wcześniej. Mięsko sobie przegryziemy na luzaku w domu.

4 posiłek

* kasza/ryż (100g)
* mięsko (ok. 100g)
* oliwa z oliwek (jedna duża łyżka)
* surówka

Teraz sobie możemy spokojnie wszamać obiad. Mówimy mamie aby nie gotowała dla nas ziemniaków bo będziemy jeść kasze/ryż. Również ten posiłek sponsorują rodzice i nie odbiega wcale od jedzenia rodziców. Możemy namówić mame, albo sami kupić sobie jedynie oliwe z oliwek. Wcale nie jest taka droga, można sie wybrać do supermarketu i kupić za ok. 8-10zł 250ml oliwy, która wystarczy nam na cały miesiąc.
A surówka - wiadomo - witaminki

Odpoczywamy i po ok. 1-1,5 godziny idziemy poćwiczyć na siłowni.
Zaraz po skończonym treningu dostarczamy organizmowi węglowodanów prostych, żeby uzupełnić glikogenw wątrobie, który wyczerpał sie po wysiłku. Szamiemy coś słodkiego, możemy wypić jakiś sok.

5 posiłek

* chleb (ok. 4 kromek)
* tuńczyk (ok. 80g)

Może być ? Jeśli nie to chlebek z szynką, jeśli masz ochote możesz ugotować sobie ryż i dodać do niego tuńczyka czy też jakieś mięsko. Tutaj musimy troche wydać kasiory.

6 posiłek

* ser twarogowy półtłusty (ok. 100g)
* oliwa z oliwek (jedna duża łyżka)

Jest godzina 22. Powoli idziemy spać. Trzeba wszamać coś co zagwarantuje nam, że mięśnie nie zostaną zjedzone przez katabolizm gdy my będziemy spać. Ser twarogowy nadaje sie do tego idealnie ponieważ zawiera kazeine - najwolniej wchłanialne białko (kilka godzin). Poza tym jest bardzo tani - 100g ok. 1,5zł Dodajemy łyżke oliwy co spowoduje, że białko będzie wchłaniane jeszcze wolniej.

sławo
17-06-06, 17:43
nie jestem specem ale widać z daleka że uboga ta dieta w większości oparta na chlebie

ten posiłek potreningowy to wogóle śmiech
przecież to prawie najważniejszy posiłek dnia

młody
17-06-06, 21:17
diete nie ja układałem :) ale weźie pod uwage że nie szastam kasyą na lewo i prawo. wiec prosze o koretke nie dorgą a konkretną

zizu
18-06-06, 00:06
zamiast pakowac w siebie tyle mleka,lepiej zapodac z 50gr bialego sera a do miseczki wlac z 200ml sera. mowie ci lepiej na tym wyjdzesz:)


Po treningu sprzydalo by sie zjesc cos solidnego np
ryz z tunczykiem + oliwa jesli tunczyk nie byl juz w oleju. :)

pozatym zawsze do tych kanapeczkek w szkole mozesz dodac gotowane jaja ktore fajnie uzupelnija sklad aminkowy w diecie
pozdr

młody
18-06-06, 13:42
lepiej troche ?? co jeszcze zmienić ?? a proporcje są odpowiednie do masy ??

1 posiłek

* płatki kukurydziane (ok.70g)
* 50 gram białego sera + 200 ml mleka
* kilka orzechów włoskich i troche rodzynek

Płatki dostarczą węglowodanów, mleko - białka, orzechy - zdrowych tłuszczy. Jest tanio ? Jest, a mam będzie sie cieszyła, że jemy zdrowo

2 posiłek

* chleb (ok. 4 kromek)
* szynka (ok. 80g)
* owoce

Jesteśmy w szkole. Godz. 10:00 zaczynamy czuć głód. Jemy drugie śniadane - kanapki. Jakieś udziwnienia ? Nie, przecież zawsze mama nam robi kanapki do szkoły. Nie zaszkodzi dorzucić jakiegoś jabłka, gruszki itp. Bardzo pożywny posiłek.

3 posiłek

* chleb (ok. 4 kromek)
* szynka (ok. 80g)
* owoce

Godzina 13. Nadal jesteśmy w szkole a wypadało by coś zjeść. Wstyd tak troche wyciągnąć pudełko z ryżem i mięskiem i jeść. No to co robimy ? Jemy to samo co wcześniej. Mięsko sobie przegryziemy na luzaku w domu.

4 posiłek

* kasza/ryż (100g)
* mięsko (ok. 100g)
* oliwa z oliwek (jedna duża łyżka)
* surówka

Teraz sobie możemy spokojnie wszamać obiad. Mówimy mamie aby nie gotowała dla nas ziemniaków bo będziemy jeść kasze/ryż. Również ten posiłek sponsorują rodzice i nie odbiega wcale od jedzenia rodziców. Możemy namówić mame, albo sami kupić sobie jedynie oliwe z oliwek. Wcale nie jest taka droga, można sie wybrać do supermarketu i kupić za ok. 8-10zł 250ml oliwy, która wystarczy nam na cały miesiąc.
A surówka - wiadomo - witaminki

Odpoczywamy i po ok. 1-1,5 godziny idziemy poćwiczyć na siłowni.
Zaraz po skończonym treningu dostarczamy organizmowi węglowodanów prostych, żeby uzupełnić glikogenw wątrobie, który wyczerpał sie po wysiłku. Szamiemy coś słodkiego, możemy wypić jakiś sok.

5 posiłek

* ryz z tunczykiem + oliwa

Może być ? Jeśli nie to chlebek z szynką, jeśli masz ochote możesz ugotować sobie ryż i dodać do niego tuńczyka czy też jakieś mięsko. Tutaj musimy troche wydać kasiory.

6 posiłek

* ser twarogowy półtłusty (ok. 100g)
* oliwa z oliwek (jedna duża łyżka)

Jest godzina 22. Powoli idziemy spać. Trzeba wszamać coś co zagwarantuje nam, że mięśnie nie zostaną zjedzone przez katabolizm gdy my będziemy spać. Ser twarogowy nadaje sie do tego idealnie ponieważ zawiera kazeine - najwolniej wchłanialne białko (kilka godzin). Poza tym jest bardzo tani - 100g ok. 1,5zł Dodajemy łyżke oliwy co spowoduje, że białko będzie wchłaniane jeszcze wolniej.

Raskus
19-06-06, 00:06
Za malo warzywz, za duzo owocow.

zizu
19-06-06, 12:06
Za malo warzywz, za duzo owocow.

eee..... brednie rakusie gadasz :)

młody
19-06-06, 21:59
wiecie co miałbym do Was mała prosbe ułożylibyście mi jakąś niedrogą a dobrą diete wysokobiałkową ?? prosze Was bo ja nie wiem jak sie za to nawet zabrac. plisss jak coś tu macie wage i wzrost 172 cm i 55kg dietka wysokobiałkowa na mase jakbyście mogli

a ta jest wysokobiałkowa ?? tylko proporcje pewnie inne. to jak by była dobra to weźcie mi zmieńcie proporcje jakbyscie mogli albo tez jakbyscie mogli ułużcie mi nową. plis heeeelp

1) 150g płatków owsianych(1,5 szklanki) lub musli+ 0,5l mleka+ banan
2) 2 bułki/6 skibek chleba+ serek grani(200g) lub homogenizowany(225g)
3) 100 mięsa(1średniej wielkości kotlet)+1 worek ryżu lub 100g makaronu+ surówka lub warzywa
4) .(po treningu) 1 worek ryżu+ 0,5l jogurtu owocowego(+banan)
5) jajecznica z 2jaj+ 3 skibki chleba z żółtym serem

Posiłek nr 3 zjeść na godzinę przed treningiem
Posiłek nr 4 40-60 minut po treningu
Między posiłkami 2-3,5 godziny przerwy. Najlepiej 2,5 godz. Nie przekraczać 4 godzin.
Zaraz po treningu można zjeść 3 banany.
Do każdego posiłku wypić minimum 1 szklankę wody.
W ciągu dnia wypić min 3 litry wody+ 1,5l na treningu.

Zamienne posiłki:
• 2jajka z mąką zrobione na ciasto i usmażone na patelni. Podać z dżemem
• 1 mrożona pizza lub z pizzerii
• 2 duże hot-dogi(mogą być własnej roboty-bułka+parówka)
• 4 skibki razowego chleba z ziarnami z dowolnym serem
• pudełko śledzi w śmietanie
• kefir lub jogurt 0,5l + 2 bułki z serem żółtym
• pół paczki kaszki np. bananowej dla dzieci z mlekiem
itp...
Przekąski:
• 100g orzechów(dowolnych)
• 0,5l mleka
• tabliczka czekolady.
źródło:ms.netten.pl