PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moge w tym wieku...



tedolf
02-01-08, 19:53
Witam!!

Mam 14 lat itd. Od nie dawna zacząłem stosować diety i regularnie ćwiczyć.
Pewnego dnia kumpel powiedział mi o odżywkach białkowych, kreatynie itd.
Wiec poszukałem

- Magnum 8000 http://www.allegro.pl/item286933897_bialko_kreatyna_carbo_mct_wyprzedaz_ magnum_od_ss.html

- Kreatyna http://www.allegro.pl/item286926651_najsilniejsza_kreatyna_60kaps_trec_m ega_efekty.html

- Glutamina http://www.allegro.pl/item291827896_olimp_glutarol_1000_80_tabl_od_trice ps_wroclaw_.html

Tylko moje pytanie brzmi: "Czy mogę w moim wieku brać te odżywki bez żadnych większych zobowiązań?" Proszę o szybka odpowiedz. Z góry dzięki.

Geryon
02-01-08, 20:18
wypełnij profil staż itp.
Skoro piszesz ze od niedawna zacząłeś to moim zdaniem wstrzymaj sie jeszcze z odżywkami. Na to masz jeszcze czas.

tedolf
02-01-08, 20:28
Ale źle mnie zrozumiałeś.
Chodzi mi o to czy w moim wieku te odżywki mi nie zaszkodzą...


P.S.
MAMA SIE RZUCA xD

Geryon
02-01-08, 20:31
moja tez sie rzucała :) słuchaj no nie powinny Ci zaszkodzic. To nie sa sterydy to są suplementy diety:) poprostu pomogą Ci w zachowaniu odpowiednich dawek BTW:)

Punisher
02-01-08, 20:33
Moim zdaniem odpuść sobie.

tedolf
02-01-08, 20:33
Aha dzięki za pomoc. Może mamusia przestanie się narzucac

Geryon
02-01-08, 20:35
ale ma sobie odpuścić ze względu na co ? na wiek czy na to ze za mały staż?
Organizm jest młody to fakt nie powinien brac czegoś ostrego ale białko czy węgle moim zdaniem po jakimś stazu na siłowni mógłby brac. Ale moge się mylic.

Punisher
02-01-08, 20:36
Ze wzgledu na wiek i staż. Kreatynę sobie odpuść. Wiek min 16 lat, i tak ci w tym wieku nie da nic, a może tylko zaszkodzić.

Geryon
02-01-08, 20:38
to co pokazałęs wogole to nie jest najlepsze. i owszem kreatynke odradzam.
Ale posłuchaj sie sofok'a :D
Chociaz moim zdaniem skromniutkim bioałko i wegle mógłbyś brac. ;(

tedolf
02-01-08, 20:38
Ale Magnum mogę brać bez większych zobowiązań (w końcu białko i węglowodany)

Punisher
02-01-08, 20:51
Magnum8000 ma w swoim skladzie kreatynę. Chyba ze znajdziesz inny gainer np. vitalmax gainer1 lub inne. Z tego co wiem to suplementacja w tym wieku nie jest najlepsza. Chyba ze chcesz byc koksem i od mlodego wieku zaczac. Na sucho duzo zrobisz tez.

Sosnalol1705
02-01-08, 20:58
kreatyne sobie odpuść bo w wieku 14 lat jeszcze rosnie serce i mozesz miec problemy jak ci przerośnie.Kup sobie gainera i cwicz :)

tedolf
02-01-08, 21:06
A co powiecie na MASS XXL
On chyba kreatyny nie zawiera.

Punisher
02-01-08, 21:09
Suplementy to tylko UZUPEŁNENIE DIETY.
Nie powodują one zwiększenia thanki mięśniowej. Bądź cierpliwy, wiem że w twoim wieku jest taka chęć, aby się wyróżniać wśród rówiesników. Na wymarzoną sylwetkę czeka się latami.
Zapraszam do działu: Dla zielonych - podwieszone - suplementacja dla początkujących (http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6633) - art nowin'a.

tedolf
02-01-08, 21:22
To nie jest taka wielka chęć wyróżniania się.
Może wyda się to dziwne ale ja po prostu jestem zbyt słaby jak na swój wiek.
(Tak mi sie wydaje)

Kiedyś próbowałem podciągać się na drążku i udało (to chyba złe słowo) mi się podciągnąć zaj* 2 razy (sory za przekleństwo ale jak o tym mowie to sie zawsze wkurzam). Nie wiem co ze mną jest nie tak.

Właśnie przeczytałem na pewnej stronie cytuje ( kopiuje )

Gainer 1 to najwyższej jakości smaczna odżywka węglowodanowo-białkowa, której regularne spożywanie, przy jednoczesnym treningu siłowym powoduje przyrost masy mięśniowej. Gainery zostały stworzone w celu praktycznego ułatwienia diety. W tego typu odżywkach białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały znajdują się w odpowiednich proporcjach. Stosowane są głównie w cyklach treningowych mających za zadanie rozbudowę masy mięśniowej. Odżywki te nie powinny być stosowane w okresie poprawy definicji i w programach redukcji wagi.

Nuru89
02-01-08, 21:34
Ewentulanie mozesz. Ale ja bym sie wstrzymal na twoim miejscu...

Punisher
02-01-08, 21:36
Wiesz to są chwyty reklamowe tylko tam piszą byle co żeby sprzedać.
Powiem ci tak:
Ćwicz rzetelnie(poprawnie) na siłowni i bądź cierpliwy, systematyczny i starannie trzymaj dietę - dobrze się odżywiaj, a efekty cię zaskoczą. Jeżeli któryś z tych czynników będzie niedociągnięty, to efekty będą o tyle mniejsze. Więc warto się przyłożyć.

Nuru89
02-01-08, 21:41
Sluchaj sie Sofoka on zrobi z Ciebie ludzi ;)

tedolf
02-01-08, 21:45
Dzięki za pomoc. Może się wstrzymam z gainerami.
Lecz nadal mnie wkurza, że tak mało podciągam sie na drążku.

Nuru89
02-01-08, 21:56
Ja tez sie malo razy podciagam :) ;) jesli bedziesz cwiczyl to efekty beda predzej czy pozniej ;) pozdro

Snakers
02-01-08, 21:57
Łe tam qmpel z którym śmigam na siłke ani razu się nie podciągnie, a wyciska 70 kg przy 72 kg wagi.

Punisher
02-01-08, 22:05
Dzięki Nuru89 za poparcie:p

MassXXL spoko jest. Ale: "Trening czyni mistrza."

Nuru89
02-01-08, 22:09
Dzięki Nuru89 za poparcie:p

MassXXL spoko jest. Ale: "Trening czyni mistrza."

Bo nareszcie piszesz z sensem :) i podpisuje sie obiema rekami: "Trening czyni mistrza" !



sofok666:Jak zawsze heheh

Puchacz!
02-01-08, 23:56
Nie wiem czy to prawda ale zetknąłem sie z opinia ze stosowanie odzywek zbyt wczesnie (mam tu na mysli wiek) hamuje rośnięcie w sensie wzrostu. Poza tym chyba tez troche otępiaja (zwolnione reakcje itd). Napewno prawda jest taka ze wszystko ma swoje minusy. Pozdro!

Geryon
03-01-08, 08:18
wiesz co to ze otępia i spowalnia wzrost ni chce mi sie wieżyc.. Przeciez to nie są zadne chemikalia ani zabronione rzeczy... Ja sie zgodze ze np. kreatyna w zbyt młodym wieku jest niebezpieczna i zapewne nie tylko kreatyna ale no nie wszystkie odżywki są takie...
Nie straszcie chłopaka:)
Wszystkiego w tym wieku brać nie moze to trzeba mu doradzić co moze :)

mały huba
03-01-08, 12:01
...otępia. Nie wiem czy wiesz ,ale przy zbyt dużej masie mięśniowej nie reagujesz gorzej(refleks będzie taki sam),ale możliwości ruchowe ciała są bardziej ograniczone, przynajmniej jeśli chodzi o szybkość.A co do spowalniania wzrostu,to nie znalazłem w sieci wyników badań na ten temat.Znalazłem tylko o ćwiczeniach które to powodują(np.wyciskanie sztangi zza karku,martwy ciąg etc.)Nie trzeba być specjalistą żeby to wiedzieć.

Geryon
03-01-08, 12:10
otępia... pewnie nie trzeba być specjalistą zeby to wiedzieć ale tak samo otępia ludzi w wieku 40 lat jak w wieku 14 lat. Nie straszcie chłopaka ze jak zacznie brać teraz odżywke białkową to zgłupieje. No ludzie! Macie racje w niektórych sprawach ale troszeczke wyolbrzymiacie niektóre sprawy. Spowalnia... z tym sie zgodze w zupełnosci ale od tego są ćwiczenia które pozwalają utrzymać kondycje i szybkosc w normie.

tedolf
03-01-08, 15:09
Gery on ty to masz łeb na karku . Masz ode mnie soga.

Mam już dietę ale chciałbym zastąpić chleb razowy na pieczywo WAZA.
A może ktoś poda mi jakąś ciekawa i niezbyt urozmaiconą (nie kosztowna) diete dla mnie

Puchacz!
03-01-08, 16:27
Teodolf przyjmuje sie do wiadomosci to co sie chce uslyszec. Chciales znac opinie na temat odzywek to uslyszales. Wystarczy ze jedna osoba napisze Ci bierz nic Ci nie bedzie a 100 osob ze nie ze jest to niebezpieczne i jak bedziesz chcial brac to ta jedna osoba do podjecia decyzji Ci wystarczy taka jest prawda :) Gainer Ci pewnie nie zaszkodzi choc Ja bym sie jeszcze z rok wstrzymal.

Geryon
03-01-08, 16:38
czy mi sie wydaje czy Puchacz masz cośdo mnie?? :D Ja nie popieram tego zeby brał juzodżywki poprostu pisze ze gainerek np Mass XXL nie zaszkodzi mu. Ale jak by chciał brać powiedzmy krete , ZMA, czy jakies tribulusy czy coś to bym był absolutnie przeciwko...

Puchacz!
03-01-08, 16:43
Nie nie mowie ogolnie ze jak chcesz cos zaakceptowac to wystarczy ze jedna osoba Cie poprze to wtedy bardziej liczysz sie z nia niz z 50 co sa przeciwko :) jak chcesz brac gainera to bedzie bral i zycze zeby mu nie zaszkodzilo.

tedolf
03-01-08, 17:28
Puchacz to jeśli mówisz, że nie powinienem brać gainerów to wytłumacz z jakiego powodu nie mogę zażywać witamin (w końcu jakieś są) zawartych w gainerach??
Może sie mylę w słowach bo jestem zielony.

A geryon dostał soga, ponieważ pisze na tym forum z sensem i tak by każdy mógł to zrozumiec

Puchacz!
03-01-08, 20:46
O ile wiem to nigdzie nie bylo wspominane o witaminach w gainerze. Chodzi o to ze jakby nie patrzec gainer to chemia i Ja proponuje zebys narazie jak sofok polecil jechal na diecie. Ostatnie slowo zawsze nalezy do Ciebie i rob co chcesz.Pozdro

Geryon
03-01-08, 21:05
Stary co Ty wogole pierniczysz ze tak sie wyraże! Powiedz mi co w dzisiejszych czasach nie zawiera chemi? to ze jest na opakowaniu (powiedzmy warzyw) napisane ze bez konserwantów 100% swojskiej itp to znaczy ze jest bez chemi wszystko teraz ma chemie.
Odżywki typu gainer jeżeli zawierają to śladowe ilośc chemi to są aminokwasy biała (i tu jest pytanie czy białka naturalne czy nie) o ile białka naturalne jeszcze istnieją! Ale nie przesadzaj ze to jest sama chemia. Gdybyśmy mieli teraz rozgraniczyć produkty z chemią a bez niej to nie wiem czy bysmy coś jedli!! :P

ciaastek91
03-01-08, 21:12
to są aminokwasy biała (i tu jest pytanie czy białka naturalne czy nie) o ile białka naturalne jeszcze istnieją!


Yy... z tego co wiem, to właśnie nienaturalne białka nie istnieją ;] nie potrafimy jeszcze wytwarzać sztucznych białek... te z odżywek to są izolaty, koncentraty białka sojowego, serwatkowego, ultrafiltrowane białko z jaj...

Geryon
03-01-08, 21:17
hehe dlateog był ten uśmieszek... :P bo u nas wszystko jest możliwe :P
hehe

Puchacz!
04-01-08, 00:13
Ponownie prosze o dokladne czytanie: czy Ja napisalem "bo to jest sama chemia" czy "bo to jest chemia" a to jest roznica i to ogromna w znaczeniu slowa. Skoro gadasz ze "to ze na warzywach masz napisane 100% swojskie a tak naprawde to chemia" to czy Ty myslisz ze producenci odzywek jak pisza "to suplement diety itd" to ze to jest wszystko i to jest zdrowe?? Bo to jest chyba logiczne ze Ci nie napisza zlych rzeczy ktore to powoduje prawda?? popatrz na to z tej strony.

tedolf
04-01-08, 13:55
Ciastek dobrze mówi. Jeszcze nie potrafimy wytwarzać sztucznych białek.
Ale prawda jest taka, że chyba każdy produkt zawiera chemiczne coś tam...
Ale co do tego gainera porozmawiałem z kumplami którzy na tym jadą i mówią, żebym kupił dopiero po 3 miesiącach treningu bo mi to teraz nic nie da...

Mam prośbę. Może mi ktoś dać linka do jakieś niekosztownej diety, bo nie mogę nigdzie znaleźć.