PDA

Zobacz pełną wersję : Wiecej bialka itd w odzywianiu



Adamusss
30-12-07, 20:31
Wlasnie od neidawna zwiekszylem w swoim jedzeniu ilosc bialka weglowodanow i tluszczow jednak nie jest to taka dieta ktorej sie kluczowo trzymam i mam zapytanie czy mi to cos wogle da czy moze nie warto sie meczyc a wyglada to mniej wiecej tak:

Śniadanie:
-kanapki z szynka przewaznie lub czyms innym

Obiad:
-to co mama zrobi

podwieczorek:
-jagurt lub owoc lub platki owsiane

Kolacja:
-no i tui ryz z tunczykiem lub jajka lub twarog

Przed snem:
2 duze szkl mleka

PS:Jest to 1 dzien taki wyogolniony nie bede jadl tego codziennie ale np zamienial i mam takie pytanie czy jesc tego rowno we wszystkie dni czy moze wszystko i wiecej lepiej w treningowe? dodam ze moj staz na silowni to 2 miechy

Rynju
30-12-07, 20:43
dam ci kilka prostych wskazowek, ktorych warto sie trzymac na poczatek.
Po 1 - powiedz czy to dieta na mase czy na zbicie masy
Po 2 - w dzien nie treningowy ma to wygladac tak jak piramida weglowodanowa, rano najwiecej wegli i potem coraz blizej snu tym mniej (na noc najlepiej twarog, albo jajka)
w treningowy sa 3 wazne posilki (jak zwykle wazne jest sniadanie i oprocz tego przed i po treningu jest wazne bys zjadl! te posilki musza dostarczyc ci energii)
Wyklucz cukry proste na rzecz cukrow zlozonych! Mleko tez mozesz zlikwidowac, to slabe zrodlo skladnikow
posilki jedz co 3 godziny gdzies tak!
nie pij sokow a wode (soki maja pelno cukru)
pamietaj o dobry tluszczach (np. rybich, badz roslinnych tj oliwa z oliwek)

Adamusss
30-12-07, 20:45
Chodzi mi oczywiscie o mase

Rynju
30-12-07, 20:47
to stosuj sie od tego co wyzej. jesli o mase to energie masz czerpac z weglowodanow (np. brazowy ryz, kasza, z owocow to banan jest dobry po treningu itp) zamiast z bialek

milo90
30-12-07, 21:20
chłopak ma problemy z nabieraniem masy bodajze przy wzroście 183 wazy73 kilogramy. ja mu poradziłem zeby w tej sytuacji na noc równiez dał troche wegli. czuje ze tłuszczu to on nie nabierze, bo i tak ma dostonałą przemiane materii a moze masy bedzie mu troche łatwiej złapać. nie wiem czy dobrze to wykombinowałem, ale uznałem ze tak bedzioe dla niego najlepiej:)

Rynju
30-12-07, 21:25
wg mnie lepiej zeby sie skupil na regularnych posilkach i tych waznych niz dodatkowych weglach przed snem

Paluch
30-12-07, 21:36
jak dla mnie dieta do bani...
po przebudzeniu sie banan albo dwa
1 posilek - kasza manna/platki owsiane/ew musli z mlekiem
2. chleb (razowy najlepiej) z serkiem wiejskim...
3. obiad piersi z kurczaka/indyka/jajko + ryz/makaron/kasza.
4. cos przed treningiem jakies wegle, bialek nie jedz bo i tak je spalisz.
5. Po treningu banan, a po przyjsciu do domu patrz pkt 3
6. Kolacja tunczyk czy inna ryba, ew jajko albo serek wiejski. (polecam tunczyka)
7. przed snem twarog...

jedz wszystko do oporu, a urosniesz napewno :) i przestrzegaj diety...

Rynju
30-12-07, 21:41
paluch zapomnial jeszcze wposmniec o kwasach np. omega 3 lub walnij sobie z 10ml oliwy z oliwek albo z winogron, reszta ok

Paluch
31-12-07, 11:38
a no to oczywiste, ze wszystko smazymy na oliwie... ;)

kotlety w panierce na oleju to nie jedzenie dla kulturystow... na oliwie jak najbardziej ;)

Puchacz!
31-12-07, 12:02
Najlepiej jak masz teflon to wogole tluszczu nie musisz dawac, albo tylko troszke na poczatek a potem zalewaj woda i "gotuj na patelni" (ten sposob tez sie sprawdza na normalnej). Co do wypowiedzi rynia tylko jedno mnie męczy , raczej nie powinno sie jeść jajek na noc poniewaz z tego co wiem jest to ciezko strawny posilek bodajze 3 godziny sie rozklada a w nocy organizm ma odpoczywac a nie trawic :) (co innego jesli mowisz o piciu jajka choc to tez chyb na noc nie jest wskazane).

Paluch
31-12-07, 12:10
No wlasnie chodzi o to, zeby sie dlugo trawilo, zeby katabolizmu nie bylo. Jajko ma duzo bialka z ktorego budujesz miesnie, przy czym w nocy regeneracja jest naintensywniejsza.

Puchacz!
31-12-07, 12:37
No to lepiej juz brac tauryne czy jakis inny anty katabolik niz meczyc organizm w czasie snu ;-)

Paluch
31-12-07, 12:42
twoj wybor... ja osobiscie trzymam sie z daleka od syntetycznych syfow...

osobiscie wole panienki bez mejkapu i obcasow... takie naturalne

i sam tez chce taki byc :) dieta + trening... mozna na prawde duzo osiagnac :)

Rynju
31-12-07, 12:47
jajeczka sa dobre zawsze i wszedzie. Ale tak do 6 dziennie nie wiecej

pw
01-01-08, 13:21
dlaczego?

Rynju
01-01-08, 13:31
dlaczego sa dobre czy dla czego do 6 dziennie?

pw
01-01-08, 16:35
dlaczego do 6 dziennie

Rynju
01-01-08, 17:31
bo przecietne jajo wazy 40g z czego okolo 16 to tluszcze a w nich holesterol

Adamusss
01-01-08, 20:08
Tak mi tu rozpisujecie roznosci jakie mozna wdietach znalezc ale nie znalazlem odpowiedzi konkretnej czy tak jak podalem z przymrozeniem oka jedzac to (nie tak dziennie) da mi to cos? tzn mase pojdzie w gore? za duzo tych posilkow az nie bede jadl ale zawsze cos no wiec jak?

pw
01-01-08, 20:15
ryniu nie wchłania się

Rynju
01-01-08, 20:58
przegaldajac najrozniejsze diety zawsze widzialem maks 6 jaj dziennie

pw
01-01-08, 21:21
To stary mit, dawno obalony

Rynju
01-01-08, 22:32
ponad 6 jaj dziennie to za duzo cholesterolu i tluszczu

milo90
01-01-08, 22:41
"czy ta dieta coś mi da??"- jedno z głupszych pytan. jezeli dobrze wyliszyłeś zapotrzebowanie i wzgledem tego ułozyłeś diete to powinno coś ci dać, a najlepiej samemu sprawdzić

Adamusss
02-01-08, 21:34
Wcale nie takie glupie pytanie wydaje mi sie bo to nei jest zadna dieta tylko jakby zwiekszenia bialka itd w swoim odzywianiu no nie ma co liczyc bo napewno mi ni e wyjdzie 2g na 1kg bialka ti tez nie dziennie

pw
02-01-08, 23:25
ryniu powtarzam - cholesterol się nie wchłania
Za dużo tłuszczu? Niby czemu? Na czym opierasz wypowiedź
-,-

Rynju
03-01-08, 15:41
na zawartosci tluszczu w zoltku jaja