PDA

Zobacz pełną wersję : Warto brac KREATYNE?



Wiki
29-12-07, 23:41
Czy warto brac kreatyne? Czytalem ze kreatyna podnosi poziom masy miesniowej ale po jakims czasie wszystko to co dala kreatyna schodzi z organizmu w moczu, zostaja tylko efekty ktore uzyskane zostały z cwiczeń(tak samo jak bysmy cwiczyli na sucho). Podobno miesnie sie pompują wodą i to jest cały pic o.O

A wiec jak to działa? Przeczytalem podwieszony dział o kreatynie;p;p;p

Sosnalol1705
29-12-07, 23:47
warto:) i to nie prawda ze wszytko spada to nie koks ja nigdy nie odczułem spadków po kreatynie pozdro

Wiki
29-12-07, 23:50
dzieki:p a moze powiesz mi jeszcze z czym ją połączyc dla lepszego efektu? gainery i wegle odpadaja;P

reman
30-12-07, 00:18
warto:) i to nie prawda ze wszytko spada to nie koks ja nigdy nie odczułem spadków po kreatynie pozdro

a wedlug Ciebie to po koksie sa jakies mega spadki...?

Symu
30-12-07, 00:30
Niestety ale po koksie z tego co widze to sa duze spadki choc to pewnie tez zalezy jak przeprowdzisz cykl. Wśród znajomych widzę poprostu jak zmieniaja sie oczach w ta i zpowrotem, podziwiam ich za wytrwalosc :D Sam nie siedze raczej w koksie od strony praktycznej wiec nie wiem jak to wyglada.

Wróćmy do tematu. P krecie też spadków nie miałem, jak najbardziej warto. Dodatków do krety nie potrzebujesz, dla mnie wszystko poza nia to bajery ktore maja naprawde minimalny wpływ na działanie, ale umilają czas na siłowni jak np. wszystkie boostery NO :)

milo90
30-12-07, 00:49
kreta(głównie mono) wiaze ze soba wode, ktora zbiera sie w misniach, wiec po cyklu mozna sie spodziewac spadków wizualnych spowodowanych odpływem wody z komurek mięśni. ja zawsze z kretą biore tauryne, nie wiem czy coś pomaga w transporcie krety, ale jest tania i tez ma kilka zalet

Nuru89
30-12-07, 10:52
Z tymi boosterami NO zgodzic sie nie moge, moim zdaniem dobra zecz... (ale dla troche bardziej zaawansowanych ;))

lg team
30-12-07, 11:00
spada bo organizm po kazdej kuracji czy to na koksie czy suplach dazy do stanu wyjsciowego, i chce pozbyc sie zbednego balastu ktory mu poprostu ciazy i nie jest do niczgo potrzebny,

a nam cwiczacym wlasnie o to chodzi i po kazdej sesji walczymi o utrzymanie tego co sie uzyskalo,

kreatyna jest dobrym suplementem, szczegolnie pomocna poczatkujacym i po cyklu w celu utrzymania objetosci miesnia, zawsze po cyklu ja stosuje noi wlacze o minimalizacje spadkow,

wliczone w ten sport ;-)

Puchacz!
30-12-07, 13:42
DOdatki do kreatyny to nie jest pic na wode. Weźmy pod uwage chocby i nawet napoje izotoniczne: lepiej nawadniaja niz woda a kreatyna mono laczy sie z woda takze efekt dodatni. Tauryna jak kolega wymienil jest tania i ma duzo zalet m.ni poprawia wytrzymalosc organizmu i poprawia transport kreatyny do miesni. Rowniex dextroza czyli popularnia zwana glukoza (nie polecam brac bo jest niebezpieczna) przyspiesza transport kreatyny poniewaz powoduje wyrzut insuliny z trzuski przez to kom w krwii szybciej dostarcza kreatyne do miesnia ( objasnienie moze sie tutaj nie zgadzac z ta glukoza takze prosze poprawic, ale efekt jest napewno skuteczny). Do dodatków mozna jeszcze zaliczyc:
- wode :)
- L-Glutamine
- Bcaa
- HMB
Nie zapominajmy takze o tym co pogarsza efekt kreatyny napewno do tej grupy bedzie zaliczal sie tluszcz ( trzeba ograniczac w cyklu). Pozdro

Symu
30-12-07, 15:52
Nuru ja uważam że NO boostery nawet doswiadczonym zawodnikom nie sa potrzebne i specjalnych efektow po nich samych tez nie widze. Wiec raczej traktuje to jako uprzeyjemnienie :)

"(nie polecam brac bo jest niebezpieczna) przyspiesza transport kreatyny poniewaz powoduje wyrzut insuliny z trzuski "
demonicznie brzmi :D, czyli wegli też nie jemy bo powoduja wyrzut insuliny i sa niebezpieczne?? Napewno niezdrowe. Na transport krety przez insuline tez bym raczej nie liczyl :)


"Nie zapominajmy takze o tym co pogarsza efekt kreatyny napewno do tej grupy bedzie zaliczal sie tluszcz ( trzeba ograniczac w cyklu)."

Nie zgodzę się

mały huba
30-12-07, 15:59
Domyślam się ,że puchaczowi chodziło o to ,że tłuszcze spowalniają metabolizm,a kreatyna ma się szybko wchłaniać ??(dobrze zrozumialem),z tego co wiem to ewentualnie nie powinno się mieszać w jednej porcji,ale wielu ludzi je kreatynę razem z posilkami/ich zastępstwem i to działa(przykład Gainerów typu magnum czy gainbolic) więc też nie zgodziłbym się.

Symu
30-12-07, 16:45
W jednej porcji może tłuszczu rzeczywiście się nie powinno mieszać z kretą (choc tego tez bym pewny nie byl). Jednak ogolne wyeliminowanie tłuszczu z diety to dla mnie duży bład.

Punisher
30-12-07, 17:09
Czy kreatynę warto brać, czy nie, to zależy od osoby, która o to pyta. Na pewno nie warto brać kreatyny przez osoby, które dopiero zaczynają lub zaczęły przygodę z kulturystyką lub innymi sportami (bo kreatyna nie jest stosowana tylko przez kulturystów ale także przez np. piłkarzy, siatkarzy itp)

Puchacz!
31-12-07, 02:21
Widze kazdemu tu trzeba tlumaczyc z osobna. Czy Ja napisalem wyeliminowac czy ograniczyc tłuszcz???? Prosze o uwazne czytanie a nie gadanie glupot.Nalezy ograniczyc tłuszcze "złe" a dobre jak np omega 3,tran mozna jak najbardziej spozywac i nie powiedzialem ze nie. Co do glukozy to mam racje bo przyspiesza (choc zle to objasnilem) ale jest niebezpieczna bo mozna łatwo schrzanic sobie trzustke przez zle dawkowanie i zle spozywanie co prowadzi do CUKRZYCY. Pozdrawiam.

Punisher
31-12-07, 12:09
Co do glukozy to mam racje bo przyspiesza(...)
Żeby wspomagało wchłanianie kreatyny to trzeba zażywać kosmiczne dawki a to mija się z celem.

tom
31-12-07, 12:35
a ponadto w badaniach pozytywny wpływ podawania glukozy na kreatyne odnotowano tylko w pierwszych dniach suplementacji....