PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko



oskar91
29-12-07, 16:53
Witam wszystkich. Prosilbym o rade:P

W domu zaczynam cwiczyc co dzienie i moj plan przedstawia sie nastepujaco:


Wszytsko zaczynam od rozgrzewki (trwa ona okolo 10 min, powiedzcie mi czy tylko jest ona potrzeban jestem tutaj poczatkujacy)
potem:
7 x 30 Brzuszki (przerwa miedzy seryjkami okolo 20 sec)
4 x 20 ,,pingwiny" (na skosne brzucha)
wiec brzuszki mam zaliczone i po tym zaczynam robic pompki
2 x 20
2 x 15 (wiecej juz nie dam rady ;P )

i potem opadniecia tzn krzeslo lapie sie na koncu i pouszczam na dol
i tak robie

2 x 10

i na koniec hantelki (5 kg kazdy) :

4 x 20 (hantelek przy cycu i opuszczanie do pasa)
4 x 12 (siadam na krzesle reka z hantelkiem w kolanie i opuszczam )

OTO moj plan .Doradzcie mi co dodac co usunac co zmienic Potrzebuje pomocy ocencie mi ten plan jak macie zamiar zmieniac to prosze zebyscie pisali juz cale plany z gory dzieki

Ikar
29-12-07, 17:06
odrazu mowie: nielicz na cuda, jak masz hantle to mozesz robic na trica francuza hantlem siedzac i pompki tylem; na bicka uchwyt mlotkowy i np o kolano. W sumie to zobacz sobie tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/ powinno ci sie przydac; rozgrzewke rob; hmm radzil bym ci kupic sobie laweczke i troche obciazenia

lg team
29-12-07, 17:14
w tym wieku mozna juz zaczac spokojnie trening w klubie, bez specjalnych ekscesow z ciezarami ale niech zacznie sie juz praca nad technika, miesnie niech przyzwyczajaja sie do treningu,

stopniowo efekty beda coraz lepsze,

lukemaster
29-12-07, 17:31
nie kazdego stac na karnet w klubie;)

lg team
29-12-07, 17:37
wiadoma sprawa, ale jak autora stac, nic nie stoi na przeszkodzie zeby wlasnie juz zaczac i opanowywac podstawy,

oskar91
29-12-07, 17:49
Dzieki za odpowiedzi

Ja mam taki zamiar aby teraz cwiczyc z okolo 1 miesiac w domu i pozniej u kumpla bede cwiczyl na takiej domowej silowni ale jest ciezar ladny : P

W domu mam do dyspozycji tylko hantelki :PP

Wiec ten plan co ja ułozylem z tym sprzetem to jest dobry??o to mi chodzilo

a jesli chodzi o profesjonalna silownie przyjdzie jeszcze czas chociaz nie wiem bo kumpel ma naprawde fajna :D

Dopiszcie cos jeszcze jak sondzicie do tego planu i po jakim cwiczeniu co robic;d

Musze dodac jeszcze ze ja trenuje pilke nozna wiec tez nie moge azz tak duzo cwiczyc:D ale troche wygladac trzeba:D

Deathbreaker
29-12-07, 21:21
Kurde coś tam piszecie , żeby nie liczyć na duże efekty i coś w tym stylu... Ja mam hantelki 2x10 kg i ćwiczę sobie nimi + pompeczki i różne domowe ćwiczenia i efekt jak najberdziej mnie zadowala (tylko trzeba chcieć a nie marudzić na brak sprzętu , bo dla chcącego nic trudnego)

Ikar
29-12-07, 22:23
Kurde coś tam piszecie , żeby nie liczyć na duże efekty i coś w tym stylu... Ja mam hantelki 2x10 kg i ćwiczę sobie nimi + pompeczki i różne domowe ćwiczenia i efekt jak najberdziej mnie zadowala (tylko trzeba chcieć a nie marudzić na brak sprzętu , bo dla chcącego nic trudnego)

nie sadze zeby hantlami 5 kg mogl po np pol roku widzial zadowalajace go efkty. Ty dopiero zaczynasz i masz hantle 10 kg ale za pol roku tez to bedzie za malo sam zobaczysz

oskar91
30-12-07, 11:51
Wiec ten plan co ja ułozylem z tym sprzetem to jest dobry??o to mi chodzilo
to bylo moje pytanie nikt dalej na nie nie odpowiedzial :D

Deathbreaker
30-12-07, 13:08
nie sadze zeby hantlami 5 kg mogl po np pol roku widzial zadowalajace go efkty. Ty dopiero zaczynasz i masz hantle 10 kg ale za pol roku tez to bedzie za malo sam zobaczysz
No ja wiem , zaczynałem normalnie od śmiesznej ciężkości hantli (2x2,5 kg) :lol: Jak mi będzie mało tych 2x10 kg to sobie dokupię obciążenia ale na razie wystarczy... ;]

Ikar
30-12-07, 14:13
Wiec ten plan co ja ułozylem z tym sprzetem to jest dobry??o to mi chodzilo
to bylo moje pytanie nikt dalej na nie nie odpowiedzial :D

nie jest dobry nie cwiczysz nawet wszystkich partii miesni i masz malo tych cwiczen

oskar91
30-12-07, 15:29
no to czy ktos mi ulozy mi plan na cwiczenia domowe??

po to jest tutaj chyba te forum aby pomagac ja ulozylem swoj ale jestem ,,zielony" w tych sprawach liczylem na jakas pomoc ale widze ze tutaj jej nie otrzymam

Ikar
30-12-07, 15:30
wieczorem jak bede mial chwile czasu to ci napisze

Ikar
02-01-08, 15:36
Pompki 20 pow.
Rozpiętki 12pow.
Wyciskanie hantli 12 pow.
Pompki tyłem 20 pow.
Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie 10 pow.
Wyciskanie sztangielek stojąc z supinacją nadgarstka 10
Wyciskanie sztangielek stojąc uchwytem młotkowym 10
Podciąganie na drążku 10
Wiosłowanie ze sztangielkami 12
Unoszenie sztangielek bokiem 10
Arnoldki 10
Przysiady 20 pow
wspięcia na palcach max
Sztruksy 20 pow
uginanie nadgarstkow nachwytem w siadze 20 pow
brzuszki 20

Wykonuje się takie 3 obiegi