PDA

Zobacz pełną wersję : trening na masę a zmęczenie mięśni



123
27-12-07, 18:09
zauważyłem ze po treningu bicepsa wogole nie czuje zmeczenia miesni, nie wiem czy jade zbyt malym obciazeniem czy moze tak ma byc ale po treningach innych partii ciala czuje wyrazne zmeczenie i widze jak te miesnie puchna, nie chce sie przetrenowac dlatego pytam jak ma wygladac trening na mase (chodzi mi o to czy powinienem czuc wyrazne zmeczenie cwiczonego miesnia) bo moze zle cwicze:/

Adamusss
27-12-07, 22:20
To sprobuj sobie dac wieksze obciazenie lub zrobic wiecej serii.Ja np robiac bica zawsze czuje bo az ciezko reke wyprostowac

Ikar
28-12-07, 00:53
j/w mozesz dolozyc obciazenia poza tym mozesz tez wolniej i precyzyjniej wykonywac cwiczenia

123
28-12-07, 01:09
To sprobuj sobie dac wieksze obciazenie lub zrobic wiecej serii.Ja np robiac bica zawsze czuje bo az ciezko reke wyprostowac
sproboje dodac obciazenie bo faktycznie macham tymi hantlami i nic nie czuje dopiero pod koniec ostatniej serii miesien troche daje sie we znaki


j/w mozesz dolozyc obciazenia poza tym mozesz tez wolniej i precyzyjniej wykonywac cwiczenia

wykonuje dokladnie i wolno to nie sa wyscigi im dokladniej tym lepszy efekt

jak dlugo moge jechac programem na mase i w jaki sposob i co jaki czas zmieniac cos w nim zeby stale rosnac ??

47
28-12-07, 08:23
zmieniac mozesz co dwa miesiace/miesiac jak chcesz :)
jedz programem na mase az ci jej przybedzie proste :p

marcin001
28-12-07, 09:31
też tak miałem i kumpel doradził mi żebym zawsze zatrzymywał gryf lub hantelke na wysokości klatki i przytrzymał z 2 sek i do góry i potem jak na dół też 2 sek na wysokości klaty. Mi pomogło może tobie też! Pozdro!

Borys
28-12-07, 11:27
Lepiej doloz ciezaru ;)

Paluch
28-12-07, 14:44
a przedramie czujesz?

mysle, ze po prostu zle wykonujesz cwiczenia... ja po 9 seriach mam dosc....

123
28-12-07, 22:58
a przedramie czujesz?

mysle, ze po prostu zle wykonujesz cwiczenia... ja po 9 seriach mam dosc....

ogolnie nie czuje tego co podczas cwiczenia innych miesni, nawet zmeczenia, doloze obciazenia bo raczej o to chodzi
9 serii?? to ty na mase raczej nie jedziesz, ja robie 3-4 serie po 7 powtorzen w zaleznosci od czwiczenia i procz bicepsa reszta dosc tak puchnie:)

Paluch
28-12-07, 23:33
lol 3-4 serie na caly trening?
to co, 15 min i do domu?

chyba, ze masz jeszcze obiegówke...

123
28-12-07, 23:45
3-4 serie jednego cwiczenia z przewaga 4 serii a cwiczen 2-3
program mam z forum i sprawdza sie

Paluch
29-12-07, 00:00
na poczatku to kazdy program sie sprawdza, a nawet jego brak...

zasada jest prosta jak budowa cepa - duze partie 12-16 serii, na mniejsze 9-12...

Ikar
29-12-07, 03:33
paluch ty wiesz co to sa serie a co potworzenia ?? bo chyba nie za bardzo
p.s. u kilku osob zauwazylem ze mysla tak sabo jak ty :P
powtorzenia liczy sie jak np robisz 150 brzuszkow nastepnie robisz minute i na tym konczy sie pierwza seria no i znow robisz te 150 brzuszkow znow przerwa masz zaliczona juz 2 serie itd
po miedzy seriami jest tak miej wiecej minuta przerw wec jak bym mial robic 12 serii przy kazdymcwiczeniu to bym mogl juz sie na silke przeprowadzic i zamieszkac

AdRiAn
29-12-07, 11:10
moja rada : zrob sobie tydzien wolnego i zacznij od -30 % uzywanego ciezaru w treningu bicepsow, dokladaj pare kg co trening, faze negatywa powtorzenia opuszczaj powoli,

takim sposobem raz, ze poprawisz technike ( poprzez mniejszy ciezar i dokladniejsze wykonanie cwiczenia ), a dwa, ze sotpniowo przeciazysz miesnie co da w efekcie pompe na kazdym treningu, bol na drugi dzien i pewnie wzrost masy meisniowej w lapach.

123
29-12-07, 17:23
no ale skoro obecne obciazenie jest za lajtowe to czemu mam je jeszcze zmniejszac? cwiczac biceps raz w tygodniu wychodzi na to ze mina z 3 tyg. zanim wroce do poprzedniego obciazenia, wydaje mi sie ze tylko powieksze dysproporcje miedzy lapa a reszta ciala

lg team
29-12-07, 17:48
niekiedy ciezar nie jest najwazniejszym czynnikeim wzrostu miesnia ;-)

kolega wyzej ma racje, a obrazujac to o czym pisze:

niekiedy podejmujac lzejszy ciezar i nim operujac, angazujesz glownie cwiczony miesien i w mniejszych zakresie reszte, co skutkuje wiekszym zaangazowaniem cwiczonego miesnia - czyli i tak osiagniesz pompe, wzrost miesnia, a przy tym jak kolega wyzej napisal dopracujesz technike, i stopniowo zaczniesz dokladac ciezaru i prawie caly efektywnie wykorzystywac przy cwiczonej partii miesniowej,

idac za twoim tokiem myslenia, wskakujac od razu na wielkie ciezary, w wiekszym zakresie zaangazujesz miesnie (nazwijmy) to "poboczne", gdyz np Twoj biceps - zalozmy - ledwo radzi sobie z ciezarem 30mg i efektywnie biceps bedzie ciagnal - powiedzmy - ok 15kg, a reszte barki, plecy - co da tzw "bujanie" sie przy tym cwiczeniu - co jest charakterystyczne szczgolnie dla mlodych cwiczacych (ledwo daje rade ale musze pokazac ze moge), takie postepowanie nie bedzie juz efektywnym i bardzo kontuzjogennym,

Paluch
29-12-07, 20:04
paluch ty wiesz co to sa serie a co potworzenia ?? bo chyba nie za bardzo
p.s. u kilku osob zauwazylem ze mysla tak sabo jak ty :P
powtorzenia liczy sie jak np robisz 150 brzuszkow nastepnie robisz minute i na tym konczy sie pierwza seria no i znow robisz te 150 brzuszkow znow przerwa masz zaliczona juz 2 serie itd
po miedzy seriami jest tak miej wiecej minuta przerw wec jak bym mial robic 12 serii przy kazdymcwiczeniu to bym mogl juz sie na silke przeprowadzic i zamieszkac

dobrze napisalem, Ty jakos dziwnie to rozumiesz...

Przy treningu na mase 8-12 serii na male partie, 12-16 partii na duze (chociaz jak ktos ma sily na 18 albo 20 serii, to nie widze problemu) po 8-12 powtorzen.
Przy czym brzuch to troche inna sprawa, bo malo kto cwiczy brzuch na mase, wszyscy raczej na rzezbe...

Paluch
29-12-07, 20:08
niekiedy ciezar nie jest najwazniejszym czynnikeim wzrostu miesnia ;-)

kolega wyzej ma racje, a obrazujac to o czym pisze:

niekiedy podejmujac lzejszy ciezar i nim operujac, angazujesz glownie cwiczony miesien i w mniejszych zakresie reszte, co skutkuje wiekszym zaangazowaniem cwiczonego miesnia - czyli i tak osiagniesz pompe, wzrost miesnia, a przy tym jak kolega wyzej napisal dopracujesz technike, i stopniowo zaczniesz dokladac ciezaru i prawie caly efektywnie wykorzystywac przy cwiczonej partii miesniowej,

idac za twoim tokiem myslenia, wskakujac od razu na wielkie ciezary, w wiekszym zakresie zaangazujesz miesnie (nazwijmy) to "poboczne", gdyz np Twoj biceps - zalozmy - ledwo radzi sobie z ciezarem 30mg i efektywnie biceps bedzie ciagnal - powiedzmy - ok 15kg, a reszte barki, plecy - co da tzw "bujanie" sie przy tym cwiczeniu - co jest charakterystyczne szczgolnie dla mlodych cwiczacych (ledwo daje rade ale musze pokazac ze moge), takie postepowanie nie bedzie juz efektywnym i bardzo kontuzjogennym,

co prawda, to prawda... jak widze kolesi chudych jak patyk, przychodza na silownie pierwszy raz i biora na bicepsa tyle co ja, to mnie ogarnia pusty smiech...
Malo kto wie, ze robiac bicepsa trzeba wysunac lokiec do przodu, ruch wykonywac plynnie i powoli... tyle, ze wtedy okazuje sie, ze do zmeczenia bicepsa wystarczy nam pusty gryf, a nikt sobie na to nie pozwoli... :)
lamerstwo jest wszedzie...

Ikar
29-12-07, 20:20
dobrze napisalem, Ty jakos dziwnie to rozumiesz...

Przy treningu na mase 8-12 serii na male partie, 12-16 partii na duze (chociaz jak ktos ma sily na 18 albo 20 serii, to nie widze problemu) po 8-12 powtorzen.
Przy czym brzuch to troche inna sprawa, bo malo kto cwiczy brzuch na mase, wszyscy raczej na rzezbe...

looool jak mozna robic 16 serii przeciez a same przerwy jednego cwiczenia wychodzi z 20-25 min do tego tak powiedzmy ze jedna serie wykonuje sie z 3 min czyli okolo 50 min to juz masz 1 godzine i 15 min a na jadna partie miesni wykonje sie z 3-4 cwiczenia czymi juz masz z 4 godziny a ziadomo robisz np w poniedzialek klata bic to siedzisz srednio z 8 godzin na silowni ??^^^^ dobry jestes chyba pudziana gonisz ^^

Nuru89
29-12-07, 20:36
Chodzi mu o to ze wykonuje sie 16 serii ale inne cwiczenia... Przykladowo robi martwy 4 serie potem wioslowanie sztanga 4 i juz ma 8 serii... Bynajmniej ja tak zrozumialem ;)

Ikar
29-12-07, 20:39
Chodzi mu o to ze wykonuje sie 16 serii ale inne cwiczenia... Przykladowo robi martwy 4 serie potem wioslowanie sztanga 4 i juz ma 8 serii... Bynajmniej ja tak zrozumialem ;)

w sumie nie wpadlem na to uuuuuu nie sadzisz ze latwiej by bylo po polsku :P

Paluch
29-12-07, 21:20
przeciez to jest bardzo czesto spotykane okreslenie

16 serii podzielone na 4 rozne cwiczenia...

Nuru89
29-12-07, 21:41
Napewno łatwiej ;) ale pewnie gdzies przeczytal i chcial sie pochwalic swoja wiedza ;) <żarcik ;)>

Paluch
29-12-07, 22:09
nie wiem jaka w tym wiedza ale ok :p

123
30-12-07, 01:53
idac za twoim tokiem myslenia, wskakujac od razu na wielkie ciezary

ja zaczynalem od malych obciazen ok 60% tego co dalem rade machnac a ze cwicze 2 miechy to dorzucilem tam niewiele wiec nie jade wielkimi ciezarami