PDA

Zobacz pełną wersję : cykl na kreatynie



otarod
27-12-07, 10:15
Witam od nowego roku chce zacząć suplementacje.
Kupiłem sobie:
-kreatyne monohydrac 1250 olimpu
-dectro-juice olimpu (tauryna i dextroza)
-białko matrix 1000g
-gainer mass xxl 4,8 kg
-l-glutamina (tego jeszcze nie kupilem wiec prosze was o podpowiedż jaką kupić?! jaką polecacie ?! )
waze 74kg przy wzroście 176
1. Kiedy brać kreatynę i w jakiej ilości ?!
2. Czy moge łykać równoczesnie kreatyne l=glutamine i popjac dextrozą z tauryną ?!

kiedyś kreatyne jadłem rano pol godziny przed posiłkiem i odrazu po treningu. Jednak nie wiem czy to dobry pomysl ?! Odpowiedzcie prosze na te 2 pytania postawione wyżej

Sosnalol1705
27-12-07, 10:54
4 caps rano pol godziny przed posiłkiem i 4 caps po treningu a w DN cztery rano i cztery przed snem .
2.L-glutamine mozesz łykac zaraz po kreatynie a z ta dextrozą odczekaj troche

Symu
27-12-07, 11:16
Dextro bym wogle nie bral bo po co sie cukrem faszerowac, a glute jakosciowo polecam olimpowa acenowo z aminostara (choc tu jakos tez pewnie nie jest zla).

otarod
27-12-07, 11:57
4 caps rano pol godziny przed posiłkiem i 4 caps po treningu a w DN cztery rano i cztery przed snem .
2.L-glutamine mozesz łykac zaraz po kreatynie a z ta dextrozą odczekaj troche

a w czasie dni nietreningowych nie powinno sie jejśc kreatyny o tej samej porze co w dni treningowe ?! Co do dextrozy z tauryną to kupiłem je jako nośnik kreatyny by potegować przyswajanie.
Czyli moge łaczyc kreatne z glutaminą ?! i rano przed pisłkiem i po treningu ?!
co do l-glutaminy to prosiłbym o nazwe jakieś dobrej bo wiem że przykładowo glutarol z olimpu itd nie są za dobre. :)

Punisher
27-12-07, 12:41
-kreatyne monohydrac 1250 olimpu
Każda porcja 4kapsy na pusty żołądek.
DT
rano(30min przed śniadaniem) i bezpośrednio po treningu
DNT
rano(-||-) i 8h później

-dectro-juice olimpu (tauryna i dextroza)
Co do dextrozy z tauryną to kupiłem je jako nośnik kreatyny by potegować przyswajanie.
Mozesz sprzedać, jest niepotrzebna.

Dawkowanie suplementów diety: białka/gainera zależy od twojego własnego zapotrzebowanie. Jedynie można pomóc:

-białko matrix 1000g
ok.30-40g z woda lub mlekiem uzupełniaj braki w diecie, w tym 20-30min po treningu 1 porcja

-gainer mass xxl 4,8 kg
2-3x dziennie między posiłkami około 70g gainera(100[zalecam]-150g to maks)

-l-glutamina (tego jeszcze nie kupilem wiec prosze was o podpowiedż jaką kupić?! jaką polecacie ?! )
bierzesz 5g po treningu z kreatyną, przed snem i rano po 3g
Ja łykam L-Glutaminę Vitalmaxa.

Sosnalol1705
27-12-07, 14:41
JA brałem tak jak ci napisałem i efekty były

Puchacz!
27-12-07, 21:14
Ja słyszałem o dawkowaniu kreatyny na pusty żoladek przed treningiem (na silke) i po (na pompe). L-Glutamine bierz 20 min po treningu i rano na pusty zoladek. Dextroze jesli bedziesz bral to zalecam by uwazac przy tym - to jest prawie sama glukoza ze smakiem (mozesz to kupic w sklepie za duzo taniej a nie placic po 20 zl za zmieniona nazwe z glukozy na dextroza) pij to wolno malymi lyczkami i nie za duzo bo trzustka wytworzy za duza insuliny przez co psuje sie i prowadzi do cukrzycy. Tauryna jest dobrym dodatkiem do kreatyny dextroze proponuje odstawic i wziasc cos bezpiecznego i lepszego jak np: bcaa albo hmb. To tyle z mojej str pozdro.

tom
27-12-07, 23:41
gluta od razu po treningu

mały huba
28-12-07, 01:39
Czytałem właśnie o glucie Aminostara i dowiedziałem się,że produkują ją te same laborki co Vitalmax.Więc powinna być ok.A cenowo wychodzi bardzo dobrze bo 130 zł za 1kg puszkę.