PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na mase dla chudzielca



Hedowiec
25-12-07, 11:44
Witam wszystkich

Może na początek się przedstawię:
172cm,53kg, ektomorfik (czy jakoś tak), 17lat, staż na siłowni - 3 treningi ;)
zdolności do tycia - 0%

Oczywiscie nie musze już chyba mówić, że interesuje mnie dieta na mase.

Wreszcie sie zmobilizowałem, kupiłem cały osprzęt z kumplem i postanowiłem ćwiczyć no ale mówią że bez jako takiej dietki to ani rusz, szczególnie w moim przypadku, więc się troche poedukowałem no i skomponowalem sobie taką luźną diete- żeby prócz tego co domownicy jeść jeszcze swoje posiłki. co wy na to:

śniadanie 1 (6.30 lub 7.30 lub 8.30
3 jaja + chleb razowy z masłem Ew + jakaś szynka z indyka
+ to co mama przyszykuje (przeważnie kanapki, musli, płatki w mleko)

Śniadanio2 - jakiś owoc - jabłko

Śniadanio3(przeważnie mam pozno obiad) - kanapki, soczek Kubuś

Obiad (roznie - 14 - 15 -16,30 godzina) - wrypać co na talerzu

Przed treningiem (godzina - Pol godziny)- kope makaronu, ze 2 jajka, tuńczyk, do tego może jakies owoce, warzywa

##################
TRENING - 4/3 razy w tyg. Na każdym treningu planuje trenować na wszystko po kolei. Tyleż że co rusz innymi sposobami.
################

Po treningu (z godzine) z 5 jaj, chleb chrupki - Wasa,

Kolacja - też nie pogardze tym co mama przyszykuje ( to będzie gdzieś - 19 - 20 -21 godzina)

Potem może jak będzie jeszcze czas to przed spaniem - twaróg chudy ( kostke czy ile?)

No i nieraz w środku nocy (jak mi się będzie chciało wstać) napój proteinowy - mleko w proszku+żelatyna+jogurt- ZMIKSOWAĆ

----------------

Posiłki tak co 2 - 3 godziny, przygryzane nieraz orzechami włoskimi

Nieraz między obiadem a posiłkiem przed treningowym bedzie bardzo mała różnica

*Acha no i co polecacie jeszcze do tego - jakie odżywki ???
*może jeszcze jakieś witaminki - warto ???
*bardzo lubie słodycze
*na czym polegają te cykle z odżywkami czy z treningami, ile czasu trwają ?


To już chyba wszystko, będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam

end

reman
25-12-07, 12:58
Dieta na mase dla 64-65 kg from zizu
7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
Piers z kurczaka
oliwa z oliwek ok. 10ml

17:30-18:30
Trening

18:30
45g Carbo,bądź kakao.sok

19:10
Makaron razowy 100gr
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
Tunczyk w wodzie 80g
Slonecznik 30g




To jest dieta kotrej ja uzywalem gdy zaczynalem,a znalazlem ja na tym forum wiec Tobie tez ja polecam:))
Z odzywkami na poczatek daj sobie spokoj, trzymaj sama dieta , jezeli ciezko Ci ja bedzie utrzymac to kup sobie mass xll bo na poczatku to nie masz duzego wyboru w odzywkach:) Kreatyne to po pol roku wiec narazie nie masz sie co martwic:)
Jezeli chodzi o slodycze to staraj sie ograniczac:)

roman_120
27-12-07, 13:31
tą diete co podałeś moge troszke ją zmienić?? np:

Dieta na mase dla 64-65 kg from zizu
7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twarog 120g
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
1 banan
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
oliwa z oliwek ok. 10ml
jogurt naturalny 200g

17:30-18:30
Trening

18:30
sok
1 banan
mleko zagęszczone (30g)

19:10
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
białko serwatka w proszku ok (40g)
1 łyżeczka miodu (15g)

i co może być taka dieta po małej zmianie??:D a i jeszcze jedno oczywiscie bede jeszcze jadł to co mama przygotuje obiad,kolacja normalne jedzenie czyli ziemniaki,jakas surówka,jakieś mięso np kotlet itp moze tak być??

Paluch
28-12-07, 14:29
dygresja... czytam forum, czytam i jak widze skrot od GRAM gr, to mnie krew zalewa. W ukladzie SI gram jest oznaczany symbolem "g"... po prostu "g"! gr, to grosz mosze byc.

123
28-12-07, 18:02
ja zaczynalem jakies 2 miesiace temu z podobnej podstawy jak ty, przytylem 8kg ale z powodu zlej diety czesc mi poszla w brzuch ( naszczescie to nie zginie:) wiec pamietaj zeby nie jesc byle czego tz. ja zarlem co mialem w lodowce i okazalo sie ze bialek za malo a reszty za duzo:/ jadlem do tego gain bolic 6000, zastanawiam sie teraz nad zmiana odzywki na ostrowia ale poko co nie wiem czy ta odzywka jest cos warta wg. opisu 80g bialka ale czy to jest cos warte musze jeszcze poczytac

Puchacz!
28-12-07, 22:38
Roman ten miod na noc to chyba nie za dobry pomysl, jesli jesz ww przed snem to Ci to idzie w tłuszcz. Teraz cos do autora: jesli masz slabosc do slodyczy to tylko i wylacznie na sniadanie pozniej nie jedz bo fecik sie zbierze itd. Jezeli przy stosowaniu tej deiety zauwazysz ze fet sie zbiera za bardzo to zrob tak: wybierz 3 dni w tygodniu i przez te dni (pod rzad) zjedz ta bombe kaloryczna a w pozostale dni ta diete mozesz przeksztalcic na mniejsza ilosc kcal (mowie o przypadku kiedy nie bedziesz w stanie zjesc tej calej diety, poniewaz poszerzyc zolądek to nie jest tak hop). Z supli mozesz kupic jakiegos gainera jak kolega napisal do uzupelnienia diety. Chyba to wszystko trzymaj sie wskazowek i bedzie gitara a i jeszcze jak nie bedziesz przybieral to zwieksz porcje w posilkach (ogolnie przeliczajac na dzien to zwieksz o 500 kcal) Pozdro!!!

pw
28-12-07, 22:53
Węgle na noc blokują hormon wzrostu, który w tym okresie jest najbardziej aktywny. Tak samo jak nadmiar ww po trneingu. Dlatego ważne jest liczenie wszystkiego. Na noc węgle wyłącznie z warzyw jeśli ktoś się decyduje.

Paluch
28-12-07, 23:31
a twarog wegli troche ma... a tunczyk nie

swoja droga 200g twarogu + 140g tunczyka na noc to dobre rozwiazanie? Czy za duzo?

pw
29-12-07, 09:54
Zależy dla kogo.
Twaróg półtłusty zamiennie z rybą/mięsem chudym

lg team
29-12-07, 17:21
jesli masz slabosc do slodyczy to tylko i wylacznie na sniadanie pozniej nie jedz bo fecik sie zbierze itd.

pasek gorzkiej czekolady do kazdego posilku (poza pozniejszymi - przed snem) powinien zalatwic sprawe,

mozna tez w przyplywie szalu na slodycze, nabrac duza lyzke miodu i do buzi, zdrowo i z pozytkiem,

Puchacz!
30-12-07, 02:58
No ten pomysl z gorzka czekolada jest calkiem dobry, poza tym ta czekolada ma magnez wiec podwojny plus. Zryj sobie psychike ze jak zjesz batonika to widzisz jak Ci przybiera tluszcz wszyje Ci sie i skonczysz ze slodyczami ;-)

Hedowiec
30-12-07, 20:21
mi tłuszcz? hehe marzenie

Mieczu93
30-12-07, 22:15
pw, czyli mówisz że nie można jeść wogóle węgli przed snem, a jeśli zjem tak ze 3 kanapki 30 min przez snem, i z 5 min przed snem mam zwyczaj wypić szklanke lub dwie mleka, to mogę mniej urosnąć?

123
30-12-07, 23:09
tu chodzi o to ze podczas snu niewykorzystane wegle sie odloza w tluszcz ale po mojemu to zalez od przemiany materii bo jak masz szybka to chyba nic takiego nie powinno sie stac tak ja to rozumiem no ale ogolnie wiadomo ze ostatni posilek powinno sie jesc ok 2 godzin przed spaniem

Puchacz!
30-12-07, 23:42
Organizm w nocy ma odpoczywac i sie regenerowac a jak Ty mu dasz wegle albo tluszcz na noc do mielenia to raczej odpoczywac nie bedzie ;-) na noc Je sie białko (jakis twarozek odtluszczony czy cos) a te mleko to najlepiej jakbys pil 0,5 albo 0,1 tłuszczu. Co do tego rosniecia podczas snu to najlepiej tez jak spi sie w godzinach 22-6 wtedy jakos organizm jest najlepiej wypoczety.