PDA

Zobacz pełną wersję : Trening z hantlami w domu.



Matejos
21-12-07, 23:56
Mam 17 lat warze 60kg,a mój wzrost to 173cm i chciałbym najpierw zacząć ćwiczyć w domu aby powiększyć swoją masę i siłę przed zapisaniem się na siłownie.Posiadam dwa hantle każdy po 10kg.Mogę także złączyć w jeden 18kg.Planuje ćwiczyć 3 dni w tygodniu.Szukałem planu na którym mógłbym się oprzeć przy układaniu mojego, ale nigdzie nie znalazłem takiego, na którym były by ćwiczenia typowo domowe tylko ze sprzętem który ja posiadam.Czy mógłby ktoś podać przykład takiego planu?Proszę o pomoc.

47
22-12-07, 09:16
z samymi hanltami raczej duzo nie zdziałasz, no ale jak chcesz to se tak pocwicz jakis czas ;]. w sumie to mozesz robic prawie wszystkie cwiczenia a zamiast sztangi uzywac hantelek ;]
ale lepiej sie od razu zapisac na silownie

pablo91prg
22-12-07, 11:19
w domu bez sprzetu to tylko pompki, brzuszki, itd. typowe ćwiczenia ze szkolnego WF-u

Nuru89
22-12-07, 11:35
Samymi hantlami nie zrobisz ani masy ani sily za bardzo... Zapisz sie po nowym roku na silownie :)

Deathbreaker
22-12-07, 11:36
z samymi hanltami raczej duzo nie zdziałasz
Polemizował bym ;) Ja ćwiczę samymi hantlami , do tego pompki i teraz jadę A6W i efekty są i to spore tylko trzeba chcieć. Oczywiście nie mozna tego porównać z siłownią , ale jak ktos chce to i w domu da radę...

Seweryn11
22-12-07, 14:08
ZAPRZECZAM PRAWIE WSZYSTKIEMU CO JEST POWYŻEJ Z SAMYMI HANTLAMI ĆWICZYŁEM OKOłO 3mies. tu masz przypuszczalny plan ustaw sobie obciążenie oraz serie z powturzeniami na twój poziom a to plan na mase

PON : KLATKA + TRIC
WT : BICEPS +BRZUCH
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + BRZUCH


Klatka piersiowa:
.- Wyciskanie hantli na ławce skośnej głową do góry
-Rozpiętki


TRICEPS:
Wyciskanie francuskie z krzywką
Wyprosty z hantlom w opadzie

Biceps:

- uginanie ramion ze sztangielkami stojac (uchwyt młotkowy)
- uginanie ramion jednoracz na modlitewniku
-Przemienne uginanie z hantlami młotkowo

BARKI:


-Boczne unoszenie hantli siedząc / stojąc
-Boczne unoszenie hantli w opadzie
-Przemienne unoszenie hantli przed sobą

Kaptury:
- wzony ramion ze sztanga

Nogi
-przysiady
-wspinanie na palcach

Brzuch
-skłony na skośnej ławce
-pionowe nożyce i poziome

Matejos
22-12-07, 17:25
Dzieki za plan,ale mam pytanie do kilku cwiczen:
1.Co to jest ta krzywka w wyciskanie francuskim?
2.Co to są wzony ramion ze sztanga?
3.Jak wygladaja te cwiczenia:
-Boczne unoszenie hantli siedząc / stojąc
-Boczne unoszenie hantli w opadzie
-Przemienne unoszenie hantli przed sobą
4.Jak nie mam modlitewnika to czy moge wykonywac te cwicznia np.opierajac rece na oparciu krzesla?Jak nie to prosze o podanie innych cwiczen na ta partie miesni.

Seweryn11
22-12-07, 19:46
www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3733 tu znajdziesz wszystko

a zamiast modlitewnika to np na kolanach na kranicu stołu

Matejos
24-12-07, 22:31
Juz wszystko wiem tylko mam jeszcze jeden problem,a mianowicie nie mam lawki skosnej.Czy moge ja czyms zamienic?