PDA

Zobacz pełną wersję : Trening do oceny



shaki27
21-12-07, 22:40
Witam trenuje od jakiegoś czasu zawsze z przerwami i ostatnio postanowiłem zmienić trening przedstawie stary trening i nowy oceńcie.

1 dzień klata biceps
2 dzień barki plecy triceps

3 i 4 dzień cwiczeń powtarzałem treningi od nowa

4 serie po 10 powturzeń, średnio co 2 tygodnie zwiększałem cięzar jak robiłem już pełne serie, doszedłem po okresie 2,5 miesiąca z 70 do 105 kg w serii na klate

wychodziło średnio ze pon wtorek ćwiczyłem potem środa wolna i spowrotem czwartek i piątek powrót na siłke z tym samym planem,

obecnie stosuję trening każdą partię osobno

1 dzień: Klata
- wyciskanie sztangi na prostej
- wyciskanie na skosie
- wyciskanie hantli na skosie
- rozpiętki skos lub prosta

2 dzień: Triceps
- wyciskanie francuskie
- wyciskanie wąskim chwytem
- wyprosty rąk zza głowy 1 hantelka
- ściąganie wyciągu
- unoszenie na poręczach

3 dzień wolne


4 dzień: barki grzbiet
- wyciskanie sztangi zza karku
- wyciskanie hantelek z klatki
- podciąganie sztangi do klatki
- unoszenie hantli bokiem siedząco
- unoszenie hantli przodem stojaco

- podciąganie na drążku/ ściąganie wyciągu
- podciąganie hantli do tułowia
- podciąganie sztangi w przysiadzie
- ściąganie wyciągu do brzucha na siedząco

5 dzień: biceps
- uginanie sztangi stojąc
- uginanie ramion z hantelkami
- uginanie ramion na modlitewniku
- uginanie ramion na siedząco


w kazdym przypadku robię po 4 serie w trybie piramidy (zwiększania cięzaru w każdym następnym powturzeniu), pierwsza zaczyna się od 8 - 6 - 4 - 2 powturzeń, w jak uda mi się zrobić kompletnie ćwiczenia to w nastepnym tygodniu cwiczeń dokładam po 2 powturzenia do ćwiczeń, gdy dochodzę w ostatniej serii do 10 powturzeń, zwiększam cięzar początkowy do następnej wartosci,

obecnie jestem po 4 takich cyklach widzę efekty siłowe i troche powruciła sylwetka, Proszę o ocenę planu i ewentualne spostrzeżenia,

Obecnie mam 180 wzrostu, 88,5 kg wagi.

Seweryn11
22-12-07, 14:20
nie widzę nóg ani brzucha a tak to nawet fajny ten trening

shaki27
22-12-07, 20:51
Nogi ogulnie mam już wycwiczone, kiedyś dużo jezdziłem na rowerze troche tak amatorsko ale w udzie mam 62 cm :) a brzuszki kiedyś robiłem to przez 2,5 miecha zgubiłem ze 12 cm w pasie ale to było też na zasadzie takiej piramidki ze zaczynałem od 10 brzuszków na ławeczce i tak przez każdy dzień treningowy potem w następnym tygodniu zwiększałem o 5 powturzeń a robiłem po 4 serie gdy doszedłem w 50 w serii zaprzestałem zwiększać powturzenia ale rezultat naprawde ładny i godny wysiłku był.