PDA

Zobacz pełną wersję : Trochę pytań na początek



MBB
21-12-07, 00:41
Witam wszystkich.

Chodzę na siłownie z kumplem 5,6 razy w tygodniu od 3 tygodni.

Każdego dnia robimy co innego. a dokladniej

Klatka
Biceps
Triceps
Barki
Plecy

No i zawsze na koniec treningu brzuch. Np. na klatke wykonujemy 4 cwiczenia po 5 serii i skladaja sie z 10 powtórzeń.

Mam 186 cm/ 80 kg. Generalnie jestem szczuply ale nie mam jakiejs zapadnietej klatki etc. Kiedys trenowalem dlugo sport ale niestety przez kontuzje mialem duza przerwe no i postanowilem teraz o siebie zadbac.

O co mi chodzi.. Otoz.. chcialbym oczywiscie troszke urosnac nabrac sily no i zeby dobrze wygladac. Boje sie wziasc masowke bo nie chce kurde przytyc w formie tluszczu albo zeby mi sie "macius" zrobil na brzuchu. Brac jakies odzwyki czy nie ? Narazie bije tylko duzo jogurtow i jem sporo serkow wiejskich ;]

Chce poprostu byc silniejszy troche wiekszy i wyrzezbiony ;]
Generalnie mam budowe taka zylasta, nie wiem jak to porownac.. jak brad pitt z filmy podziemny krag.. cos w ten desen.. Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdro

Kruk88
21-12-07, 09:45
Zeby być wiekszym i silnym trzeba mieć mase. Jogurciki to wiesz dla małych dzieci zostaw bez odżywek daleko niezajedziesz to podstawa

Dieta traning odzywki i osiągniesz sukces ps. wypełnij profil pozdro

tom
21-12-07, 10:25
odnośnie treningu to masz ZŁY trening
czytaj podwieszone w dziale trening - split

a odnośnie diety to masz wyjaśnione w tym wątku http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=5460

milo90
21-12-07, 10:44
bez odżywek daleko niezajedziesz to podstawa


takie rady to sobie...
na początku nie bierz zadnych odzywek,ułóz sobie dobrą diete, i nie bój sie ze nabierzesz tłuszczu. podstawą jest dieta a odzywki to tylko uzupełnienie diety. odzywki mozesz drac za kilka miesiecy, narazie bez wspomagaczy i tak powinieneś urosnąć i nabrac siły

Nuru89
21-12-07, 11:26
Odrzywki to podstawa? HAHAHAHAHA trening to podstawa, jakies 70 % sukcesu a reszta to odzywki i diety....

tom
21-12-07, 12:42
o nie zauwazylem...:)

kruk 88 nie pisz glupot.

nuru trening, dieta i sen to podstawa

Dzas
21-12-07, 12:46
Cześć chłopaki i dziewczyny (jeśli jakieś panie tu są).
Jestem TOTALNIE zielony, w sprawach siłowni i pojęcia takie jak "martwy ciąg", czy "rozpiętki" niewiele mi mówią. Może by stworzyć jakiś słowniczek pojęć z opisem co i jak. A także jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Taka prpozycja, oraz prośba do bardziej doświadchonych kolegów i koleżanek.

Dzas
21-12-07, 12:47
Ps. Co to są SOGi?

tom
21-12-07, 12:49
masz
http://www.kulturystyka.pl/atlas/


jak ktoś ci pomoże dajesz mu soga - taka forma motywacyjna:)

milo90
21-12-07, 13:28
przy kazdym poście na dole po prawej stronie masz małymi literkami "sog" jezeli spodobała ci sie czyjas wypowiedz to go w ten sposób nagradzasz:)

Dzas
21-12-07, 14:30
Dzięki chłopaki!

GhosT
21-12-07, 15:35
A jak długi musi być sen żeby dobrze wpływał na mięśnie??Bo ostatnimi czasy miałem z tym problem...Spałem tak koło 6 h przez jakieś 1,5 miesiąca (nie licząc weekendów)..Wiadomo szkoła

tom
21-12-07, 18:58
tak żebys sie wyspał 7h wystarczy

milo90
21-12-07, 19:44
ja zebym sie tak poządnie wyspał to potrzebuje 10-11 godzin. to zalezy od organizmu.

MBB
21-12-07, 22:36
odnośnie treningu to masz ZŁY trening
czytaj podwieszone w dziale trening - split

a odnośnie diety to masz wyjaśnione w tym wątku http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=5460


Nie moge tego znalezc... *tego treningu ) A dlaczego wykonuje zle treningi? Kolega jest troszke bardziej zalatany w tych sprawach i mowil ze bedzie gitara.

Co do diet etc.. Otoz narazie jem wszystko co sie rusza.. Glownie kurczaka, ryz, surowki etc.. Ja mam taki problem ze przytyc nie moge. Przez pierwsze dwa tygodnie jadlem doslownie wszystko i schudlem na silowni 1,5 kilo :D zamiast przytyc. Jak czytam te diety to nie sadze zeby cos one mi daly bo tyle to wciagam nosem :P Nie no moze troche przesadzam ale ziarno prawdy w tym jest.

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi i niebawem posypia sie SoGi ode mnie.

Hellmut89
22-12-07, 09:59
Mięśnie potrzebują regeneracji a twoje nie mają czasu się zregenerowac, cwicz najlepiej 4 razy w tygodniu.
przykładowo:
-klatka, triceps
-nogi
-plecy, biceps
-barki, kaptury
Ja cwicze tym treningiem i efekty są dobre.

tom
22-12-07, 12:14
masz tu przykładowe treningi
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577

dieta jest potrzebna do robienia masy - bo musisz miec nadwyżke kcal bez tego masa nie bedzie szła