PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w doborze suplementów



QBAHC
20-12-07, 15:01
Witam wszystkich serdecznie!!
Jestem nowy na forum! Mam pytanie/prośbę. Ćwiczę już parę lat z różnym efektem. Ostatnio wziołem się za siebie i sporo zrzuciłem zbędnych kilogramów. Nie mam doswiadczenia w suplementacji. Zależy mi na poprawieniu posiadanej muskulatury bez obtłuszczania się (mam kiepska przemianę i zrzucenie 18 kg kosztowało mnie mase ciężkiej pracy i wyrzeczeń). Obecnie od 2 miesięcy stosuję HMB i czekam cierpliwie na efekty. Z cennych informacji, które można uzyskać na tym forum wyczytałem, że dobrze by mi zrobiło jeszcze dorzucenie bcaa, glutamina lub białka. Jaki zestaw byście proponowali? Chodzi głównie o ochronę tego co juz jest i delikatną poprawę sylwetki bo łącznie z tłuszczem spadła mi równiez masa miesniowa. Chodzi o takie suple, które nie wpływaja na obtłuszczanie organizmu.

Wielkie dzięki za cenne wskazówki!

Punisher
20-12-07, 15:28
1. Wypełnij dokladnie profil:
- wiek,
- wzrost,
- waga,
- wymiary,
- rekordy,
- staż treningowy,
- jak wygląda twoja dieta(czy ją masz)

2.
-jeśli nigdy nie brałeś danego suplementu (o który pytasz) napisz to
-podaj ostatnie przebyte cykle (jeśli były)
-podaj swój cel, który chcesz osiągnąć
Jeżeli tego nie napisze, proszę o nie odpowiadanie i nie zadawanie pytań.

QBAHC
20-12-07, 16:24
Jescze raz witam!
Wiek: 24 lata
Wzrost: 185 cm
Waga 93 kg
Wymiary:
Klatka: 112 cm
Biceps: 42 cm
Brzuch: 93 cm
Staż treningowy:
5 lat (z przerwami po 2 miesiące)
Staram się dobierać tak diete aby było w niej jak najmniej węglowodanów i nie przyjmowac posiłków po 18. Treningi(siłownia) 4 , 5 razy w tygodniu + basen 1,2 razy.
Nigdy nie stosowałem suplementów o które pytam (BCAA, Białko, Glutamina). Cel jest taki jak w pierwszym poście. Poprawa sylwetki (delikatny przyrost masy mięśniowej + rzeźba). Zachamowanie spalania mieśni przy jednoczesnym niedotłuszczaniu organizmu.
Jeszcze raz dzięki i proszę o cenne rady doswiadczonych kolegów!
Pozdrawiam!

wyka85
20-12-07, 17:44
Jeżeli mogę doradzić białko jest potrzebne przy niedoborze w diecie wiec jesli stosujesz diete scisle i przy twojej wadze spożywasz odpowiednia ilosc białka jest to zbedne... Z tego co stosowalem polecam zestaw no-shotgun + cell pump pomoze Ci nabrac masy i spalic trochę tłuszczu. Jak dlamnie najlepszy stack na ryku po sobie zauważylem duże efekty. No i dieta bez tego sie nie da mowic o jakiejkolwiek masie... pozd. i zyczek udanych przyrostow ;)

QBAHC
20-12-07, 21:48
Dzieki za rade!! Troche obawiam się białka ze względu na łatwośc przybierania przeze mnie na wadze...Choc przyznaje, że mam jego niedobory w diecie. Musze przemyslec sprawe. Co sądzisz(sądzicie) o aminokwasach? Moge je brac same z jakims efektem, czy bez białka nie ma sensu? Pozdrawiam i dzięki!

Symu
20-12-07, 22:02
Bialko bierz- raczej nie przytyjesz, glownie tyje sie od wegli. Musisz wiedziec o co ci chodzi, a pewnie o to co wszystkim czyli duże mięśnie i malo tluszczu, czyli bialko jest ci potrzebne do budowy miesni. Aminokwasy zalezy jakie, ale jeśli chodzi o BCAA to polecam bo o wiele lepsza regeneracja jest i hamują katabolizm co przy odtluszczaniu sie jest dosc wazne :
rano 4g
przed treningiem 4g
po treningu 4g

Co do HMB to raczej nie polecam, ale dość ciekawy jest HMBolon ale drogi.

Ja osobiście radzilbym zamiast tych wszystkich HMB itp. wejść na cykl na TCMie i do tego AAKG i jakiś spalaczyk lightowy np. clenburexin z treca

QBAHC
20-12-07, 22:46
Dzieki Symu za wskazówki!!Chyba skorzystam z rady i weznę białko( w delikatnej ilosci) + aminokwasy! Masz rację chodzi o beztłuszczową masę mięśniową tylko nie zalezy mi żeby przyrost był znaczny, raczej chodzi o delikatny przyrost, wyrzeźbienie i nie niszczenie już posiadanej skromnej muskulatury Macie jakiś faworytów wsród producentów białkowych ? Jeszcze pytanie odnosnie Glutaminy czy warto ja próbowac zamiast białka i czy daje widoczne efekty, bo przyznaje, choc jestem cierpliwym człowiekiem i poczekam jeszcze troche, hmb narazie bez szału.Pozdrawiam serdecznie i dziekuje wam za rady!

Symu
20-12-07, 23:07
Jeśli wybierac miedzy gluta a bialkiem to zawsze bialko jest to podstawowy skaldnik diety, a glutamina to jeden aminokwas który sprawdza się ale BCAA ci starczy.

Białka jeśli chodzi o smak Syntrax matrix 5.0, a składem pro longatum z biogenixa.

Co do HMB możesz się nie doczekać :D niestety nie wiem czemu ale na wiele osób raczej nie działa a dużo jest zachwyconych. Zależy od osoby co na kogo działa, ja swojego czasu brałem l-carnityne z gymaxa w saszetkacg po 3g i powiem że zauważyłem nawet efekty ale dużo ludzi uważa to za stratę kasy.

Możesz wrzucic też mniejsze dawki kreatyny, powiedzmy 4-5g TCM dziennie jeśli nie chcesz dużych przyrostów, może być naprawdę fajny efekt gdyz kreatyna jest również antykatabolikiem i zarówno anabolikiem.

Wybór należy do ciebie :D

QBAHC
20-12-07, 23:20
Jeszcze raz dzieki!! Myślę, że zdecyduję się na polecony przez Ciebie zestaw ( białko + aminokwasy)! Pozdrawiam

paweleeekkk
21-12-07, 00:27
O HMB to piszą, że minimum 3 miechy trzeba brać żeby jakieś efekty zobaczyć.

QBAHC
21-12-07, 08:25
Witam! Tak, tak wiem. Właśnie zamierzam conajmniej 3 miechy stosować! Dzieki! Jeszcze pytanie: Jak dawkować białko i aminokwasy? Czy brać je jednocześnie czy też stosować w jakis odstępach czasowych?
Dzięki i pozdrawiam!

Symu
21-12-07, 12:01
Aminokwasy jak napisałem- na twoja wage powinno byc ok, a bialko wedlug potrzeg kiedy nie masz np. jego żródła w posiłku.

SEBAN
21-12-07, 17:07
To do cyklu na krecie radzisz brać spalacz tłuszczu????Ciekawe co na to inni.....

Symu
21-12-07, 18:33
Dla osób które łatwo się otłuszczają jak najbardziej.

SEBAN
21-12-07, 23:08
Ciekawe jak sie ma spalanie tłuszczu z nabieraniem masy dzięki kreatynie.....

Symu
22-12-07, 15:52
Kretyna jest doskonalym antykatabolikiem co zmniejsza spadki masy miesniowej i masa ktora przychodzi jest "czystsza", lepszej jakosci choc wiadomo ze mniejsza, ale duzo mich kumpli tak robi gdyz zbicie tluszczu dla nich po masie jest katorga. Widziałem też kilka spalaczy z kretyna co jest tez ciekawym rozwiazaniem.